Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Пари, які не мають можливості зачати дитину природним шляхом, часто звертаються до сучасних репродуктивних технологій. З-поміж них найбільш результативним методом вважається екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ).

Суть такої процедури полягає у поєднанні чоловічого сперматозоїду та яйцеклітини поза тілом жінки, а також підсадки ембріону до матки з метою його подальшого розвитку. Після цього штучне запліднення вважається завершеним. Важливо знати наступне – малюки, які зароджувались у пробірці, нічим не відрізняються від дітей, зачатих традиційним способом. Детальніше дізнатися про це можна, переглянувши матеріал «Діти-ЕКЗ: здоров’я, відмінності та розвиток».

ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО ЕКЗ

Екстракорпоральне запліднення допомагає ефективно вирішувати проблему жіночого та чоловічого безпліддя. Якщо жінка здатна виносити і народити дитину, але за певних обставин не може зачати її, ЕКЗ часто стає єдиним виходом з подібної ситуації.

Однією с найпоширеніших причин є непрохідність маткових труб (трубне безпліддя).

Під час ЕКЗ яйцеклітину поєднують зі сперматозоїдом та поміщають в маткову порожнину. Жінка вагітніє, виношує дитину та народжує її у призначений термін.

В МЦ «Medical Plaza» працюють досвідчені репродуктологи, які мають величезний досвід проведення протоколу ЕКЗ для пацієнтів с різними причинами безпліддя:

 • полікістозом;
 • імунологічною патологією;
 • безпліддям неясного генезу;
 • чоловічим безпліддям.

Вартість ЕКЗ в центрі «Medical Plaza» становить 50 000-98 000 грн. Повна ціна процедури залежить від індивідуальних особливостей пари.

ПРОВЕДЕННЯ ЕКЗ

Екстракорпоральне запліднення – амбулаторна процедура. Це означає, що для її проведення жінці не потрібно знаходитись у стаціонарі. ЕКЗ не накладає серйозних обмежень і дозволяє партнерам вести нормальне життя.

ЯК ПІДГОТУВАТИСЬ ДО ШТУЧНОГО ЗАПЛІДНЕННЯ?

Спочатку необхідно отримати дозрілі яйцеклітини. Це можна зробити завдяки контрольованій стимуляції овуляції, під час якої застосовуються гормональні методи.

Якщо проблеми с овуляцією відсутні, проводиться ЕКЗ у природному циклі. Ціна штучного запліднення залежить від багатьох факторів, серед яких ефективність призначених лікарем препаратів.

Важливе значення мають:

 1. Дозування препаратів, яке обирається в індивідуальному порядку. Схема застосування медикаментів розробляється з оглядом на результати первинного обстеженні жінки.
 2. Стимуляція, яка допомагає отримати життєздатні яйцеклітини та підготувати матковий ендометрій для розміщення в ньому ембріона.

Після отримання оптимального результату гормональної стимуляції яйцеклітини (фолікули) вилучають з тіла пацієнтки.

ПУНКЦІЯ ФОЛІКУЛІВ

Процедуру здійснюють трансвагінальним способом. Весь процес контролюється за допомогою сучасного УЗД-обладнання. Під час пункції фолікулів застосовується місцева анестезія. В окремих випадках потребується введення загального наркозу. Наші лікарі застосовують високоякісні анестетики, які відрізняються високим рівнем безпеки, не впливають на ооцити та жіноче здоров’я.

Фолікули поміщають у спеціально створені умови, які сприяють їх повноцінному розвитку. Партнер пацієнтки повинен здати сперму для подальшого запліднення яйцеклітини. Цей біоматеріал проходить необхідну обробку.

Зробити вдале ЕКЗ можна лише у спеціалізованих репродуктивних центрах. МЦ «Medical Plaza» облаштований усім необхідним для проведення якісної та безпечної процедури.

ПРОВЕДЕННЯ ЗАПЛІДНЕННЯ

Цей етап має дуже важливе значення. Коли мине 4-6 годин після пункції, жіноча яйцеклітина поєднується із чоловічою спермою «у пробірці». Біоматеріал майбутніх батьків поміщають в спеціальні умови, максимально наближені до процесів, що відбуваються у фаллопієвих (маткових) трубах.

Далі лікарі-ембріологи уважно спостерігають за процесом запліднення, запобігають виникненню будь-яких патологій. Враховуючи те, що вартість ЕКЗ для багатьох родин може бути достатньо високою, необхідно робити усе можливе, щоб отримати позитивний результат вже з першого разу.

Етап запліднення займає від 3 до 5 діб. Після його завершення декілька ембріонів поміщають до маткової порожнини. Решта може підлягати кріоконсервації (для застосування у випадку невдалого ЕКЗ).

Якщо спроби штучного запліднення в інших медичних центрах виявилися неефективними, варто звернутися до наших репродуктологів. Досвідчені медики допоможуть зробити Вашу мрію про здорову дитину реальністю. Записатися на прийом да лікаря та отримати компетентну консультацію можна вже зараз!

ІМПЛАНТАЦІЯ ЕМБРІОНА ДО МАТКИ

Для того, щоб перенести готовий ембріон до маткової порожнини, застосовується спеціальний катетер. Процедура не викликає болю, відрізняється повною безпекою як для жінки, так і для її малюка. Перенос відбувається достатньо швидко і займає приблизно 15-20 хвилин.

Максимальна кількість ембріонів, введених до матки, не перебільшує двох. Якщо їх розвиток проходить нормально, за декілька діб відбувається імплантація до маткового ендометрія. Дізнатися детальніше про перебіг процесу штучного заплідненні можна, прочитавши матеріал «Підсадка ембріонів під час ЕКЗ».

На наступному етапі спеціаліст призначає підтримуючу терапію гормональними препаратами. Застосування гормонів значно підвищує шанси на успішну імплантацію ембріонів. За два тижні жінці знадобиться здати аналіз крові на ХГЧ – гормон, який виробляється в організмі вагітної.

ВЕДЕННЯ ВАГІТНОСТІ

Під час виношування пацієнтка може відвідувати інших спеціалістів, серед яких акушер-гінеколог, кардіолог, гастроентеролог, генетик, невролог. Періодично виникає необхідність у проведенні медичних обстежень:

 • загального та біохімічного аналізів крові, сечі;
 • коагулограми;
 • пренатального генетичного скринінгу;
 • гормональних досліджень;
 • УЗД;
 • ЕКГ;
 • КТГ.

Якщо все відбувається за планом, жінка без ускладнень виношує та народжує дитину.

СПЕЦИФІКА РЕПРОДУКТИВНОЇ ПРОЦЕДУРИ

Статистичні данні повідомляють – після екстракорпорального запліднення двійнята народжуються частіше, ніж після традиційного зачаття. Готуючись до процедури, необхідно розуміти – ЕКЗ не завжди проходить успішно з першого разу. Якщо процедура виявилась невдалою, не варто відмовлятися від бажання стати щасливими батьками.

У випадку, коли вагітність не наступає, лікарі рекомендують через деякий час повторити спробу. Це треба зробити обов’язково, коли вже є готові ембріони. Підвищити шанси на успішне зачаття допомагають деякі заходи:

 • відмова обох партнерів від паління та вживання алкоголю;
 • збалансоване харчування;
 • позбавлення зайвої ваги;
 • повноцінне лікуванні хронічних та алергічних захворювань;
 • ведення активного способу життя;
 • мінімізація стресових ситуацій.

Важливо розуміти, що організм кожної людини є унікальним. Саме тому штучне запліднення в кожному випадку проходить по-різному. Прочитати про вікові обмеження щодо процедури можна у матеріалах «ЕКЗ під час клімаксу» та «ЕКЗ після 40 років».

ЕКЗ У МЕДИЧНОМУ ЦЕНТРІ «MEDICAL PLAZA»

Деякі пари помилково вважають, що зробити якісне ЕКЗ можна лише за кордоном. На сьогодні рівень розвитку репродуктивної медицини в Україні дозволяє здійснювати успішне та безпечне штучне запліднення.

У центрі «Medical Plaza» працюють репродуктологи, які володіють усіма сучасними методами боротьби з безпліддям. Ефективність процедури ЕКЗ, проведеної нашими спеціалістами, перевищує 50 %. Такий показник досягає рівня передових міжнародних клінік репродукції.

ЕКЗ-запліднення в Україні має різну вартість. Також існують безкоштовні державні програми, призначені для окремих категорій пацієнтів. Ціна процедури у нашому центрі є однією з найбільш доступних, і розрахована на клієнтів з різним рівнем матеріального достатку.  З-поміж наших пацієнтів є пари не лише з Дніпра. Також ми допомагаємо пацієнтам із Запоріжжя, Одеси, Києва, Харкова і інших міст України та пацієнтам з-за кордону.

Починати процедуру екстракорпорального запліднення необхідно з детальної консультації у компетентних репродуктологів. Записатись на прийом до лікаря можна, зробивши дзвінок за номерами, вказаними на сайті. Повна ціна ЕКЗ стане відомою після з’ясування причини безпліддя, встановлення індивідуальних особливостей організму жінки та її партнера.

Ми допомагаємо перемагати безпліддя пацієнтам різного віку. Завдяки високому професіоналізму лікарів МЦ «Medical Plaza» Ви отримаєте найбільші шанси стати батьками здорового та прекрасного малюка!

Залишити заявку
Гарячі години