Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Ми з чоловіком після весілля вирішили не поспішати заводити дітей. Вирішили заробити на квартиру, машину, пожити собі. І ось через три роки все-таки зважилися на цей серйозний крок. Я зовсім не очікувала, що ми зіштовхнемося з серйозними труднощами під час зачаття. Цілий рік ми працювали над тим, щоб завагітніти, але нічого не виходило. Тому я звернулася до лікаря. Ми шукали причину наших невдач, здавали одні аналізи за іншими, але це не дало жодних результатів. Якось ми зібралися подружками ввечері випити по келих вина і попліткувати. Я поділилася з ними своєю проблемою, на що сама мені сказала: «А чому б вам не спробувати ЕКЗ?». Я була не в захваті від цієї ідеї. По-перше, я чудово розуміла, що екстракорпоральне запліднення – це не стовідсоткова гарантія та сенс тоді витрачати свій час, сили та нерви. Я чула, що гормони можуть викликати тяжкі ускладнення і навіть призвести до раку. А ще, що пробірки можуть переплутати і в мене народиться чужа дитина))). А навіть якщо цього не станеться, то малюк може народитись з відхиленнями. Це лише мала частина моїх страхів, які просто паралізували на той момент мене. Чесно кажучи, я зараз це пишу і сміюся. Невже я могла так думати і цього боятися?!

Хоча я була категорично проти ідеї ЕКЗ, слова подруги постійно крутилися у мене в голові, і я вирішила досліджувати це питання. Деякі мої побоювання були розвіяні вже на етапі моїх особистих «розслідувань», але я вирішила звернутися до фахівців і дізнатися у них, як у професіоналів, всі нюанси цієї процедури. Я налаштувалася на те, що я все дізнаюся і на цьому все скінчиться. До речі, мій чоловік розділяв мої побоювання, але повністю мене підтримав. Ми разом вирушили до клініки на прийом до репродуктолога Поварової Христини Павлівни.

Мій вибір припав на медичний центр Medical Plaza. Я прочитала багато відгуків про нього, але вирішила в усьому переконатися сама і орієнтуватися на свої особисті відчуття, які до речі рідко підводять мене. Лікар вислухав усі мої скарги, поставив ще багато уточнюючих питань та порекомендував пройти обстеження. Я подумала, що це мене ні до чого не зобов'язує, робити ЕКЗ я так і не збиралася, але дізнатися докладніше, у чому причина моєї проблеми мені хотілося.

Лікарі встановили, що в мене непрохідність маткових труб. Мені було запропоновано два варіанти. Зробити операцію, чекати 6 місяців і потім знову пробувати завагітніти. Другий варіант – – одразу ж провести ЕКЗ. Порадившись із чоловіком, ми погодилися на лапароскопію і чекали на диво, яке так і не сталося. Десь за рік ми знову звернулися до клініки. На цей момент ми двоє були готові до ЕКЗ. Хоча лікар не наполягав і не рекламував процедуру, він логічно розвіяв усі мої побоювання, і я зрозуміла, що все, у що я вірила - не більше ніж міфи, поширені в нашому суспільстві.

Мій лікар докладно розповів мені про всі етапи процедури, сказав, з чим я можу зіткнутися, дав докладні рекомендації щодо зміни способу життя. Він не давав мені хибних надій, а сказав про ризики та можливі невдачі. Зваживши всІ за і проти, я таки прийняла рішення на користь ЕКЗ.

Процес підготовки розпочався із стимуляції мого організму спеціальними препаратами. Це необхідно для того, щоб виросло багато фолікулів, що містять яйцеклітини. Далі мені зробили пункцію, під час якої весь цей «врожай» зібрали. Процедуру до речі проводили під наркозом. Як я зрозуміла зі слів лікаря, вилучені фолікули зберігають для подальшого використання.

Паралельно із цим мій чоловік здав сперму. Наш генетичний матеріал поєднали та залишили в інкубаторі, в якому здійснювався процес запліднення. Наступного дня мені повідомили про кількість ембріонів. Їх виявилося 10 штук. За кілька днів було призначено процедуру запліднення. На відміну від пункції, ця маніпуляція пройшла набагато швидше. Мені навіть не вводили наркоз. Та у цьому не було й потреби, я нічого не відчула. Усе пройшло успішно і вже за кілька днів чоловік забрав мене додому. Тепер лишилося тільки чекати.

Залишалося ще кілька днів до УЗД, але я не витримала і зробила тест. Він показав дві смужки. Я була дуже рада, але пам'ятала слова лікаря про те, що через гормони можуть бути помилкові результати, тому мене не залишала думка про те, що нічого не вийшло. Однак на УЗД було підтверджено, що я дійсно вагітна. У встановлений термін у нас народилася здорова дівчинка. Як добре, що свого часу я не побоялася і наважилася на ЕКЗ.

Залишити заявку