Мрієте стати батьками, але всі спроби виявляються безуспішними? Перепробували всі календарні розрахунки, походи до різних спеціалістів, а бажані дві смужки не з'являються? Не впадайте у відчай, ми пропонуємо рішення, яке може втілити Вашу мрію в реальність – екстракорпоральне запліднення на безкоштовній основі згідно з програмою медичних гарантій.

Як отримати безкоштовне ЕКЗ в Україні

Демографічна криза в Україні почалася ще до повномасштабного вторгнення, а війна лише поглибила старі проблеми – міграцію, передчасну смертність, низький рівень народжуваності та ін. Згідно зі статистикою, близько 15% подружніх пар у нашій країні страждає на безпліддя. Застосування сучасних методик ДРТ дає досить високі шанси завагітніти, проте таке лікування може виявитися досить дорогим. На щастя, вихід є! Лікування безпліддя за допомогою ЕКЗ можливе безкоштовно (для пацієнта), а оплату медичних послуг здійснює держава.

У медичному центрі «Medical Plaza» послуга надається на підставі підтвердженого діагнозу "Жіноче безпліддя" або "Чоловіче безпліддя". Щоб скористатися цією програмою пацієнтам потрібно зателефонувати до нашого контакт-центру та повідомити про бажання пройти ЕКЗ за гарантіями НСЗУ. Насамперед жінка повинна звернутися до акушера-гінеколога для проведення комплексного обстеження та визначення показань до проведення ЕКЗ. Рішення щодо наявності підстав для отримання безкоштовної медичної послуги з лікування безпліддя та відсутності протипоказань до її проведення приймається мультидисциплінарною комісією. Пройти консиліум можна у нашій клініці.

БОРИСОВА ТЕТЯНА ІВАНІВНА
 Про лікаря 
Борисова Тетяна Іванівна 
 Стаж:  28 років 
 Ведучий репродуктолог, акушер-гінеколог 
Івах Вікторія Іванівна
 Про лікаря 
Івах Вікторія Іванівна 
 Стаж:  26 років 
 Лікар акушер-гінеколог, репродуктолог, кандидат медичних наук 

Крок 1: Можливість надання послуги

Скористатися можливістю безкоштовного ЕКЗ у нашій клініці можуть пацієнти, які відповідають таким вимогам:

  • Наявність громадянства України (або постійного посвідки на проживання в Україні).
  • Вік жінки не повинен перевищувати 40 років (на момент початку циклу ЕКЗ).
  • Наявність хоча б одного з наведених нижче діагнозів безплідності:

- Жіноче безпліддя, обумовлене ановуляцією.

- Жіноче безпліддя трубного генезу.

- Жіноче безпліддя маткового походження.

- Жіноче безпліддя, пов'язане з патологіями шийки матки.

- Жіноче безпліддя, що виникає внаслідок чоловічих факторів.

- Жіноче безпліддя іншого походження.

- Чоловіче безпліддя.

Крок 2: Первинна консультація

Потрібно пройти первинну консультацію акушер-гінеколога. Щоб записатися на прийом у зручний для Вас час, зверніться до нашого контакт-центру. Обов'язково повідомте координатору, що консультація у межах НСЗУ.

Крок 3: Дообстеження

Обсяг дообстеження призначає лікар згідно з Наказом 787 МОЗ України від 09.09.2013 року та на підставі результатів попередніх досліджень. Після проходження діагностики проводиться повторна консультація спеціаліста, після чого надається направлення на мультидисциплінарний консиліум.

До переліку обов'язкових обстежень перед проведенням процедури ЕКЗ для жінки входять:

  • визначення АВ0 та Rh (групи крові та резус-фактора);
  • ОАК, коагулограма, TORCH-інфекція;
  • аналізи крові на сифіліс, ВІЛ, гепатити B та C;
  • оцінка гормонального статусу (антимюллерів гормон (АМГ), пролактин (ПРЛ), фолітропін (ФСГ), лютропін (ЛГ), прогестерон (П), естрадіол (Е2));
  • ПАП-тест та мікроскопія урогенітальних виділень;
  • висновок сімейного лікаря щодо загального стану здоров'я та відсутності протипоказань для виношування дитини.

Для чоловіка:

  • визначення групи крові та резус-фактора;
  • аналізи крові на сифіліс, ВІЛ, гепатити B та C;
  • спермограма
  • флюорографія.

Крок 4: Мультидисциплінарний консиліум

Засідання мультидисциплінарного консиліуму відбуваються щотижня. Члени комісії вивчають анамнез, результати обстеження та визначають, чи немає протипоказань для проведення процедури ЕКЗ. Для надання послуги має бути висновок, у якому рекомендовано подальше лікування з використанням ДРТ. Рішення консиліуму повідомляється того ж дня лікарем. Якщо результат є позитивним, призначається дата початку програми.

Крок 5: Програма ЕКЗ

Програма екстракорпорального запліднення включає 5 послідовних етапів:

  1. Стимуляція та ультразвуковий моніторинг у призначені дати згідно з листом стимуляції. Консультування з анестезіологом.
  2. Пункція. Забір яйцеклітин – трансвагінальна аспірація фолікулів. Здавання чоловіком еякуляту. Запліднення яйцеклітин.
  3. Ембріотрансфер. Перенесення ембріонів у порожнину матки. Отримання індивідуальних рекомендацій. Призначення медикаментів
  4. Здача ХГЛ. Проведення забору крові у призначений день (орієнтовно 12 день після ембріотрансферу). Отримання результатів. Інтерпретація результатів лікарем.
  5. Підтвердження вагітності на УЗД. У разі позитивного результату ХГЛ – проведення УЗД у призначений день (орієнтовно на 14 день після аналізу).

Що входить до пакету

  • обстеження перед ЕКЗ;
  • стимуляція овуляції;
  • забір яйцеклітин (пункція яєчників та аспірація фолікулів);
  • запліднення та культивування ембріонів в ембріологічній лабораторії;
  • перенесення ембріонів у порожнину матки і кріоконсервація ембріонів, що залишилися;
  • діагностика вагітності: визначення хоріонічного гонадотропіну (ХГ) у крові та контрольне УЗД вагітності;

2024 року за програмою медичних гарантій можна отримати дві спроби ЕКЗ, якщо перша не завершилася народженням дитини. Проведення ПГД (преімплантаційна медико-генетична діагностика ембріона) без медичних показань не входить у пакет ПМГ ДРТ.

Якщо Ви хочете мати дитину, не відкладайте своє щастя на потім – зверніться за допомогою до «Medical Plaza» та скористайтеся унікальною можливістю стати батьками з програмою медичних гарантій від держави!

Запис на прийом до лікаря
На сайті

Швидко та зручно: обирайте лікаря, дату та час візиту. Всього за пару кліків.

 

Через застосунок

Зручний мобільний додаток для твого смартфону.

Доступний для завантаження