Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Сімейні пари, які зіткнулися з проблемою безпліддя когось одного або обох з подружжя, і готуються до ЕКЗ, завжди хвилює - чи буде їх малюк чимось відрізнятися від дітей, зачатих природним шляхом. У сучасній медицині екстракорпоральне запліднення визнано провідною репродуктивної технологією, що дозволяє багатьом людям стати щасливими батьками. Незважаючи на високий рівень цього методу, сьогодні як і раніше виникають міркування щодо його ефективності та безпеки. Фахівці МЦ «Medical Plaza» підготували найточнішу інформацію, що дозволяє дізнатися, якими народжуються діти ЕКЗ, а також допомагає скласти про процедуру правильну думку і відкинути непотрібні сумніви.

ОСНОВНІ МІФИ ПРО ПРОЦЕДУРУ ЕКЗ

Сьогодні можна зустріти різні негативні твердження про особливості дітей, народжених завдяки екстракорпоральному заплідненню. Насправді більшість з них не більше ніж міфи, розвінчати які не складе труднощів:

ДІТИ ПІСЛЯ ЕКЗ НАРОДЖУЮТЬСЯ СТЕРИЛЬНИМИ, НЕЗДАТНІ СТАТИ БАТЬКАМИ В ДОРОСЛОМУ ВІЦІ БЕЗ СПЕЦІАЛЬНОГО ЛІКУВАННЯ

Доказом помилковості цієї думки є життєві історії людей, що з'явилися на світ завдяки екстракорпоральному заплідненню. Фахівці стверджують - немає підстав сумніватися, чи можуть народити діти ЕКЗ. Більшість з них мають власних нащадків, зачатих природних шляхом, і не відчувають проблем з репродуктивним здоров'ям. Сьогодні вже не виникає питання, чи можуть ЕКЗ-діти мати своїх дітей, а відсоток безпліддя у них не перевищує стандартні показники.

МАЛЮКИ «З ПРОБІРКИ» ЧАСТО МАЮТЬ ГЕНЕТИЧНІ ВІДХИЛЕННЯ

При здійсненні програми ЕКЗ у всіх сучасних клініках, а також у нашому центрі, обов'язково проводиться високотехнологічна преімплантаційна діагностика. Вона дозволяє з високою точністю виявляти різні генетичні патології вже на 3 добу розвитку ембріона. Після імплантації стан жінки і зростаючого плоду контролюється протягом усієї вагітності. Щодо дітей ЕКЗ статистика стверджує: завдяки такому підходу ризики народження потомства з генетичними відхиленнями завжди нижче, ніж у звичайних умовах.

ПРИ ЕКЗ НАРОДЖУЮТЬСЯ ХВОРІ ДІТИ, ЩО МАЮТЬ БІЛЬШ СЛАБКЕ ЗДОРОВ'Я

Багаторічні спостереження за дітьми, зачатими методом екстракорпорального запліднення, не показують схильності до частих застуд або інших захворювань. Версія, що ЕКЗ-діти хворі, не має ніяких доказів. Такі малюки нарівні з усіма іншими проходять належну вакцинацію і різні профілактичні процедури. Якщо проводилося ЕКЗ, здоров'я дитини завжди буде відповідати всім віковим нормам. У багатьох випадках відзначається, що ЕКЗ-діти здоровіші за інших, що пояснюється ретельно продуманими умовами їх зачаття.

РОЗВИТОК ДІТЕЙ ЕКЗ ПРОХОДИТЬ З ЗАТРИМКОЮ

 У цьому випадку все виглядає зовсім інакше. Дитина, народжена таким способом, завжди більш бажана і довгождана. Батьки таких малюків приділяють їм підвищену увагу, з особливим трепетом ставляться до їх здоров'я, усіляко сприяють своєчасному розумовому і фізичному розвитку. У той же час багато фахівців радять уникати надмірної опіки, тому що занадто нав'язлива турбота може негативно вплинути на формування людської особистості.

У МАЙБУТНЬОМУ ДІТИ, ЗАЧАТІ ЗА ДОПОМОГОЮ ЕКЗ, МОЖУТЬ МАТИ ПРОБЛЕМИ ІЗ ЗАСВОЮВАННЯМ ШКІЛЬНОЇ ПРОГРАМИ І ВІДСТАВАТИ В НАВЧАННІ?

Такі міркування повністю позбавлені підстав. Існує статистика, заснована на думці педагогів. Більшість вчителів стверджують, що діти, народжені за допомогою ЕКЗ, здатні добре засвоювати навіть найскладніші предмети і нерідко мають високі бали з різних дисциплін.

ВРАХОВУЮЧИ, ЩО ПРИ ПРОЦЕДУРІ ЕКЗ ЗАСТОСОВУЮТЬ ДОНОРСЬКІ КЛІТИНИ, У СІМ'Ї З`ЯВЛЯЄТЬСЯ ГЕНЕТИЧНО «ЧУЖА» ДИТИНА

Насправді екстракорпоральне запліднення передбачає використання статевих клітин самого подружжя. До використання донорського матеріалу вдаються у вкрай рідкісних випадках - тільки при виявленні у пацієнтів серйозних показань. Така необхідність може виникнути, якщо у майбутньої мами повністю відсутні яєчники. Чоловік же може стати батьком, навіть якщо має важку форму безпліддя.В редких случаях, подразумевающих потребность в донорах, отбираются молодые и здоровые люди, прошедшие тщательное генетическое обследование. Семенная жидкость подвергается специальной обработке и подготовке, все нежизнеспособные клетки отсеиваются, в результате чего ребенок с помощью ЭКО рождается здоровым по всем показателям.

ІМОВІРНІ РИЗИКИ

Фахівці МЦ «Medical Plaza» стверджують - при зачатті методом екстракорпорального запліднення ризик народження дітей з різними генетичними патологіями значно нижче, ніж при природному заплідненні. Завдяки вдосконаленню цієї процедури виключається ймовірність розвитку у малюка синдрому Дауна, гемофілії та інших серйозних порушень. Єдиним можливим ризиком при ЕКЗ є наступ багатоплідної вагітності, що підсилює навантаження на жіночий організм .

Для підвищення шансів на успішну імплантацію і благополучну вагітність в порожнину жіночої матки вводиться не один, а відразу кілька ембріонів. Найчастіше їх кількість становить не більше 2, однак і в цьому випадку вони можуть стати 4 плодами. Якщо є певні свідчення або згода пацієнтки, лікар може перенести в порожнину матки більше двох ембріонів.

У нашому медичному центрі процедуру ЕКЗ проводять згідно з провідними медичними стандартами. Увесь світ і ми, зокрема, прагнемо до переносу тільки одного селективно відібраного ембріона. У результаті преімплантаційної діагностики ми можемо перенести одного здорового хлопчика чи дівчинку, що виключає багатоплідну вагітність. 

Після імплантації обов'язково проводиться підтримуюча гормональна терапія, завдяки якій ризик розвитку багатоплідної вагітності і пов'язаних з нею ускладнень зводиться до мінімуму.

ЧИ ВІДРІЗНЯЮТЬСЯ ЕКЗ-ДІТИ ВІД ЗВИЧАЙНИХ?

Версія про те, що діти, народжені від ЕКЗ, мають істотну різницю з малюками, зачатими традиційним способом, повністю позбавлена ​​підстав. Насправді вони не мають між собою відмінностей в жодному плані - в фізичному, психологічному або інтелектуальному.

Єдина відмінність ЕКЗ-дітей полягає тільки в процесі їх зачаття. При процедурі екстракорпорального запліднення медичний вплив присутній винятково на двох етапах:

  • при з'єднанні статевих клітин майбутніх батьків;
  • під час перенесення ембріонів в жіночу матку.

Після благополучної імплантації плодового яйця вагітність розвивається природним чином, у відповідності з усіма законами природи. Наші лікарі ретельно дотримуються всіх етапів процедури, завдяки чому при ЕКЗ народжуються здорові діти, здатні вести повноцінний спосіб життя і мати в подальшому власне потомство.

Усі проведені на сьогодні дослідження довели ефективність і безпеку цього методу. Сімейні пари, які мають проблеми із зачаттям, повинні знати: негативні наслідки у цій процедурі повністю відсутні. Відгуки пацієнтів, які отримали можливість жити повноцінною сім'єю завдяки професіоналізму наших фахівців, є ще одним підтвердженням надійності екстракорпорального запліднення. Важливо враховувати, що майбутні батьки також можуть вибирати бажану стать дитини при ЕКЗ.

Лікарі нашого центру закликають не сумніватися у високих результатах репродуктивної технології. Лікарі, які проводять процедуру, стверджують - діти ЕКЗ і їх однолітки, що з'явилися на світ після звичайного зачаття, абсолютно однакові. Також варто відкинути сумніви щодо того, чи можуть мати дітей діти, народжені від ЕКЗ. Ставши щасливими батьками сьогодні, Ви з високою часткою імовірності зможете також мати в майбутньому власних онуків.​

Залишити заявку