Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Наш шлях до довгоочікуваної вагітності та народження доньки був непростим. Через хронічне запалення та наявність спайок мені видалили труби, тому природне зачаття було просто неможливим. Скажу чесно, ми з чоловіком довго не наважувалися на процедуру ЕКЗ. Було багато страхів та побоювань. Як з'ясувалося, головне в цій історії знайти гідну клініку та хорошого репродуктолога.

За порадою моєї подруги ми звернулися до медичного центру «Medical Plaza». Відразу хочу порадити тим, хто, як і я в минулому, боїться, що через ЕКО вагітність протікатиме важко, що дитина може народитися неповноцінною або що можливий розвиток раку в майбутньому, поговорити про це зі своїм лікарем. Я рада, що на першій же консультації задала всі питання, що мене турбують. Як виявилося, всі мої страхи – це не просто міфи, які гуляють по інтернету і ніякого наукового та медичного обґрунтування подібним твердженням просто не існує.

Христина Павлівна чітко та лаконічно пояснювала все, про що ми питали. Також вона описала всі можливі ризики, але при цьому завжди вселяла в мене впевненість, що все буде гаразд. Нас із чоловіком дуже вразило, наскільки вона чітко та грамотно вивчала результати наших аналізів та ретельно розраховувала необхідні дози гормональних препаратів.

Після того, як ми пройшли всі обстеження, нас взяли в протокол, який, до речі, пройшов досить швидко і легко. Все почалося з етапу стимуляції яєчників. Уколи я робила вдома сама.

Спочатку було трохи страшно, але медсестра мені все показала, а потім я робила ін'єкції вже за інерцією. Найскладнішим, напевно, виявилося дотримуватись суворого графіка. Довелося навіть заводити будильник, щоби не забути.

Мене попередили, що можливі побічні ефекти, але, крім незначної нудоти і дискомфорту в молочних залозах, я нічого не відчувала, а це можна було витримати, тим більше я розуміла заради чого. Перепади настрою я навіть не беру до уваги, оскільки це гормони.

Єдине, що довелося поміняти у своєму житті, так це виключити інтенсивні заняття спортом, які я так завжди любила, але нічого після пологів я відновила заняття і швидко привела себе у форму. Правильно харчуватися я стала ще задовго до ЕКЗ, тож із цією сферою проблем не виникло. А ось для того, щоб налагодити свій психоемоційний стан, довелося навіть звернутися до фахівця, бо тривога та хвилювання чомусь завжди на тлі мене турбували.

Усі наступні етапи також пройшли спокійно. Мені під наркозом зробили пункцію для вилучення яйцеклітин. Процедуру я перенесла добре, при тому, що раніше мені ніколи не робили анестезію. Десь за кілька годин мене відпустили додому. У результаті з 10 яйцеклітин у мене вийшло – 2 відмінники та 2 хорошисти. Як мені сказали, це супер результат!

Далі була процедура запліднення, а за нею – перенесення ембріонів у матку. Вже на цей момент я чомусь була спокійна (напевно, подіяла психотерапія). Єдине, я дуже боялася зробити необережний чи різкий рух, щоб нічого не зіпсувати. Період очікування був вкрай тяжким.

Я чула, що не всім виходить завагітніти з першої спроби, тому я трохи переживала. На мою щастя, тест виявився позитивним, що пізніше підтвердилося і на УЗ. Вагітність протікала без ускладнень і точно в терміни народилося наше довгоочікуване маля. З власного досвіду можу сказати, що боятися ЕКЗ не варто. У хороших надійних руках лікарів все вийде швидко і можливо вам, як і мені, пощастить з першого разу завагітніти. Хочу ще раз висловити велику подяку всьому колективу клініки «Medical Plaza»!

Залишити заявку