Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Вперше я замислилася про ЕКЗ приблизно через 3 роки після одруження. Після двох невдалих спроб завагітніти наші стосунки з чоловіком сильно погіршилися, були навіть думки про розлучення з обох боків. ЕКЗ можна сказати було нашою останньою надією зберегти шлюб.

До вибору клініки я підійшла дуже серйозно, бо чула про численні історії з сумним кінцем. Для мене було важливо, щоб у медичному центрі працювали досвідчені репродуктологи та сама клініка спеціалізувалася на проблемах безпліддя, тому мій вибір упав на медичний центр Medical Plaza у Дніпрі. Я вивчила відгуки пацієнтів, сходила на консультацію до завідувачки відділення та зрозуміла, що хочу робити процедуру ЕКЗ тільки тут.

Усе почалося з того, що нам дали перелік аналізів, які треба було здати. Як було чудово, що все знаходилося в одному місці. Це заощадило купу мого часу та нерв. Результати аналізів виявились задовільними, тому можна було переходити до наступного етапу – стимуляції овуляції за допомогою гормональних препаратів. Стан яєчників постійно моніторився на УЗД. До речі, вартість гормональних засобів, які я перші дні сама колола собі в живіт, не маленька, але я знала, на що йшла, тому немає сенсу на це скаржитися.

Ми благополучно дійшли до етапу пункції фолікулів та забору яйцеклітин. Маніпуляція проводилася під наркозом. Усе зайняло близько півгодини. Після того, як я відійшла від наркозу, мені дали солодкий гарячий чай з печивом. Весь тиждень я місця собі не знаходила в очікуванні на результати. Потім трохи видихнула, коли зателефонував лікар із радісною новиною. Найбільш хвилюючим для мене, напевно, став етап перенесення ембріона до матки. Все пройшло настільки швидко, що я нічого не встигла зрозуміти, за відчуттями не більше десяти хвилин. Жодного дискомфорту та болючих відчуттів я не відчувала.

Потім репродуктолог дав мені список рекомендацій, яких мені потрібно було дотримуватися. Від алкоголю та куріння мені не довелося відмовлятися, тому що я й так не мала подібних шкідливих звичок. А ось на деякий час виключити каву стало для мене справжнім випробуванням. Лікар сказав, що кофеїн негативно впливає на результати ЕКЗ, тому як би не було важко, я звичайно ж не порушувала цієї вимоги, тому що народити дитину було моєю найзаповітнішою метою.

Лікар також звернув мою увагу на важливість позитивного настрою і віри, що все вдасться. Як тільки я відчувала, що накочує тривога та турбуючі думки, я включала улюблений старий фільм чи йшла на прогулянку. Були й інші рекомендації, наприклад, я відмовилася від інтенсивних фізичних навантажень, налагодила режим харчування та сну, а також не приймала жодних препаратів, навіть вітамінів, без консультації з лікарем.

Репродуктолог застеріг мене від того, щоб у перші два тижні без кінця самостійно робити тест в очікуванні двох смужок. Виявляється, що на тлі гормональних препаратів можуть з'являтися хибно-позитивні результати, які тільки зіпсують настрій і спричинять хвилю нових переживань. Десь через 3 тижні після перенесення ембріонів у матку мені було призначено процедуру УЗД, на якій лікар мене ощасливив і повідомив, що я стану мамою. Через 9 місяців я народила здорового малюка. Уся вагітність протікала в мене легко і без ускладнень. Озираючись назад, я така щаслива, що в певний момент змогла переступити через свої страхи та сумніви, зберегла свою сім'ю і стала мамою.

Залишити заявку