Операції з видалення злоякісних новоутворень у жінок
Хірургічне лікування пухлинних захворювань молочної залози в «Medical Plaza»
Сьогодні хірургічна операція є основним методом лікування пухлин молочної залози. Рівень розвитку сучасної медицини дозволяє здійснювати щадне оперативне втручання з високими результатами. Багатьом пацієнткам призначаються органозберігаючі операції, під час яких видаленню підлягає лише пухлина з прилеглими тканинами, а сама залоза повністю зберігається. У деяких випадках показана мастектомія (повне видалення молочної залози). Необхідність у цьому виникає при поширенні новоутворення на весь орган, або при великих розмірах пухлини відносно залози.
Сучасне лікування зберігає естетичний вигляд та функції залози.
У минулому хірургічні втручання, спрямовані на видалення пухлини грудей, були достатньо травмуючими. Такі методи призводили до появи косметичних дефектів у зовнішньому вигляді пацієнток. Саме тому деякі жінки, які підозрюють у себе онкологію, побоюються звертатися до лікарів, та вважають, що залозу «віднімуть». Подібні стереотипи є вкрай небезпечними. Сучасні технології дозволяють проводити втручання без значних естетичних втрат, в той час як зволікання при раковому враженні грудей є смертельно небезпечним.
При доброякісній природі пухлини молочної залози (аденома, фіброаденома, кісти, локальний фіброаденоматоз) розріз на шкірі робиться:
- безпосередньо над пухлиною;
- по краю ареоли (навколососковий кружечок);
- впродовж субмаммарної складки (знаходиться під молочною залозою).
Два останніх способи вважаються більш естетичними. Коли мине рік після таких операцій, рубець стає зовсім непомітним, та його важко знайти. Під час втручання видаляється лише сама пухлина. Протоки молочної залози не пошкоджуються. Це дозволяє уникнути проблем із грудним вигодовуванням у майбутньому. Також операція не призводить до появи деформацій та зменшення грудних залоз в обсязі.
Одним з основних принципів лікування раку молочних залоз у МЦ «Medical Plaza» є комплексний підхід. Ефективність таких операцій значно підвищується внаслідок поєднання із хіміо-, гормонотерапією, променевою терапією. У медичному центрі проводяться органозберігаючі операції, а також втручання з приводу повного видалення молочної залози (мастектомія). Конкретний спосіб лікування підбирається з урахуванням індивідуальних показань.
ВИДИ ОПЕРАЦІЙ НА МОЛОЧНІЙ ЗАЛОЗІ ПРИ ПУХЛИННИХ ЗАХВОРЮВАННЯХ
Органозберігаюча операція (лампектомія, радикальна секторальна резекція, квадрантектомія) полягає у видаленні осередка пухлини разом із оточуючою здоровою тканиною та обов'язковому видаленні пахвових лімфатичних вузлів (лімфаденектомія). При цьому відразу досліджуються краї резекції на наявність хворих клітин.
«Чистота» країв резекції – головний показник адекватності органозберігаючої операції. Метою такого втручання є максимальне збереження обсягу здорової тканини, зовнішнього вигляду, а також функціональної активності молочної залози для жінок репродуктивного віку. Після операції потрібен курс променевої терапії в ділянках із залишками тканин молочної залози та регіональних зонах.
Мастектомія – більш широке оперативне втручання, при якому видаленню підлягає вся залоза, а також регіональні лімфатичні вузли у пахвовій зоні. Завдяки сучасним діагностичним методам багато що змінилося, а мастектомія вже не вважається «страшною» процедурою, яка призводить до каліцтва. Після неї існує можливість подальшої пластики грудей.
Реконструкція залози. Мастектомія призводить до появи косметичного дефекту, який вдається усунути шляхом реконструктивної операції. У МЦ «Medical Plaza» таке втручання здійснюють одночасно з мастектомію або за рік після контрольного обстеження, що проводиться по завершенню лікування.
В обов'язковому порядку здійснюється дослідження видалених тканин молочної залози та лімфовузлів (гістологічне, імуногістохімічне). На підставі отриманого висновку обирається тактика лікування та ведення пацієнтки.
У МЦ «Medical Plaza» також проводяться подальше лікування та спостереження за післяопераційними хворими.
Оперативне лікування злоякісних новоутворень молочних залоз:
- радикальна мастектомія;
- органозберігаюча операція;
- підшкірна мастектомія з одномоментною пластикою молочної залози;
- підшкірна мастектомія з відстроченою пластикою грудей.
Перевага надається операціям з максимально естетичним ефектом.