Медичний центр - Medical Plaza
Якісна і доступна медична допомога
Оснащення високотехнологічним обладнанням
Високий рівень сервісу
Висококваліфіковані фахівці

Лампектомія у MEDICAL PLAZA: хірургія світового рівня 

Кутова Юлія Вікторівна
 Про лікаря 
Кутова Юлія Вікторівна 
 Стаж:  47 років 
 Онкохірург вищої категорії, мамолог 
Жильцов Олексій Валерійович
 Про лікаря 
Жильцов Олексій Валерійович 
 Стаж:  20 років 
 Онколог-мамолог, лікар ультразвукової діагностики 
Хоменко Анатолій Васильович
 Про лікаря 
Хоменко Анатолій Васильович 
 Стаж:  40 років 
 Лікар – онкохірург, мамолог, кандидат медичних наук 

Лампектомія – це хірургічний метод лікування раку грудей. Передбачає локальне видалення тільки сектора молочної залози з пухлиною та невеликої частки навколишньої здорової тканини. На обсяг посіченого матеріалу впливає гістологічний тип і розмір пухлини. Місце та параметри розрізів вибираються з урахуванням мінімального травматизму здорових ділянок шкіри, виходячи з локалізації новоутворення.

Органозберігаючі операції при раку молочної залози

Безумовним пріоритетом при комплексному лікуванні РМЗ, включаючи хірургічний етап, є можливість зберегти орган. Причому тактика хірургії та передбачуваний естетичний результат визначається сумарним об'ємом тканин, що видаляються.

Наприклад, якщо планується секторальна резекція молочної залози (лампектомія) в обсязі 10-15%, то очікується незначне практично непомітне зменшення грудей.

Лампектомія молочної залози відноситься до органозберігаючих операції без заміщення дефекту. При пахвовій лімфодіссекціі вада нівелюється за рахунок тканини грудей.

Якщо ж мова йде про 15-20% і більше, то необхідно включати в схему операції пластичну хірургію для приховування дефекту, що утворився. Серед рішень може розглядатися підтяжка грудей з її редукцією з подальшою сімметрізацією обох молочних залоз. Ця комбінаційна методика називається онкопластичною хірургією. Остання дає нам можливість після онкологічної операції отримати естетичний вигляд молочних залоз ще більш привабливий, ніж до операції. Також має значення вибір доступу:

  • субмаммарний;
  • параареолярний,
  • над пухлиною.

Таким чином, можливе маскування наслідків хірургічного втручання. Крім того, оптимальною тактикою операції визначається і ціна лампектомій.

КОЛИ АКТУАЛЬНА СЕГМЕНТАРНА РЕЗЕКЦІЯ

Звертаємо увагу, що на рішення зберегти орган, видаливши тільки пухлину, впливає ряд факторів: вік пацієнтки та стан її здоров'я, імунологічний статус злоякісного новоутворення, відсутність вогнищ метастазування. Також, розглядається питання про те, чи немає протипоказань до променевої терапії, яка необхідна після органозберігаючих операцій при раку грудей.

Важливо! Шанс повного лікування або пролонгованої ремісії при вчасно виявленому та правильно пролікованих РМЗ досягає 94-100%.

Показання для лампектоміЇ молочної залози

  • Протокова карцинома in situ (ПКІС, стадія 0).
  • 1-а і 2-я стадія патології (класифікація РМЗ).
  • Проростання ракових клітини в шкіру молочної залози діагностується.
  • Набрякла та запальна форми раку.
  • Пухлина займає не великий обсяг всієї молочної залози.
  • Осередок новоутворення - одиничний.
  • Мутації генів BRCA1 і BRCA2 - відсутні.

Весь матеріал направляється на гістологічну експертизу. Досліджуються край резекції на наявність в них пухлинних клітин. Діагностика дозволяє відстежувати агресивність РМЗ і покращувати показники виживання.

ОБОВ'ЯЗКОВЕ ВИДАЛЕННЯ ЛІМФАТИЧНИХ ВУЗЛІВ

Лампектомія з видаленням лімфовузлів до недавнього часу практикувалася в переважній більшості випадків. Однак, сучасні технології пропонують зменшити обсяг операції та зберегти якість життя без втрати онкологічної безпеки.

Підвищення якості діагностики забезпечується, наприклад, морфологічним дослідженням клітин сигнального лімфовузла. Більш докладно про біопсії сторожового лімфовузла із застосуванням ICG-контрасту (індоціанін) та ICG-камери в МЦ «Medical Plaza» можете дізнатися в спеціальному матеріалі.

Важливо, щоб під час цієї хірургічної маніпуляції було безпомилково марковано положення пухлини та сторожових лімфовузлів. Тому має велике значення досвід хірурга в проведенні біопсії таким методом, щоб наступна операція-лампектомії забезпечила найкращий онкологічний та естетичний результат.

ДЛЯ ПОЧАТКУ ЗАПИШІТЬСЯ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ В MEDICAL PLAZA

Ми не втомлюємося повторювати, що зростання пухлини з кожним днем зменшує можливість проведення органозберігаючих операцій. Своєчасне звернення до фахівця дозволить правильно призначити необхідні методи обстеження, вибрати оптимальне лікування та щадну хірургію.

Остаточна ціна лампектомія обмовляється на консультації після повного огляду з урахуванням складності патології та індивідуальних особливостей організму. Мінімізувати ризики можливих ускладнень дозволить дотримання рекомендацій онколога в реабілітаційний період.

У нас найдоступніша за ціною лампектомія в Дніпрі при найвищому рівні виконання втручання. Резекція проводиться під загальною анестезією з використанням найкращих препаратів і витратних матеріалів. Тривалість втручання – від 45 хвилин до 1,5 години.

Шановні пацієнти, при перших ознаках дискомфорту в грудях, відчутті навіть слабкого болю або виявленні підозрілих ущільнень запишіться на прийом до онколога МЦ «Медікал Плаза». Також запрошуємо на профілактичний Check up - переконайтеся, що ваше здоров'я в порядку та живіть щасливо.

Запис на прийом до лікаря
На сайті

Швидко та зручно: обирайте лікаря, дату та час візиту. Всього за пару кліків.

 

Через застосунок

Зручний мобільний додаток для твого смартфону.

Доступний для завантаження