ЛАМПЕКТОМІЯ
Лампектомія у MEDICAL PLAZA: хірургія світового рівня
Лампектомія – це хірургічний метод лікування раку грудей. Передбачає локальне видалення тільки сектора молочної залози з пухлиною та невеликої частки навколишньої здорової тканини. На обсяг посіченого матеріалу впливає гістологічний тип і розмір пухлини. Місце та параметри розрізів вибираються з урахуванням мінімального травматизму здорових ділянок шкіри, виходячи з локалізації новоутворення.
Органозберігаючі операції при раку молочної залози
Безумовним пріоритетом при комплексному лікуванні РМЗ, включаючи хірургічний етап, є можливість зберегти орган. Причому тактика хірургії та передбачуваний естетичний результат визначається сумарним об'ємом тканин, що видаляються.
Наприклад, якщо планується секторальна резекція молочної залози (лампектомія) в обсязі 10-15%, то очікується незначне практично непомітне зменшення грудей.
Лампектомія молочної залози відноситься до органозберігаючих операції без заміщення дефекту. При пахвовій лімфодіссекціі вада нівелюється за рахунок тканини грудей.
Якщо ж мова йде про 15-20% і більше, то необхідно включати в схему операції пластичну хірургію для приховування дефекту, що утворився. Серед рішень може розглядатися підтяжка грудей з її редукцією з подальшою сімметрізацією обох молочних залоз. Ця комбінаційна методика називається онкопластичною хірургією. Остання дає нам можливість після онкологічної операції отримати естетичний вигляд молочних залоз ще більш привабливий, ніж до операції. Також має значення вибір доступу:
- субмаммарний;
- параареолярний,
- над пухлиною.
Таким чином, можливе маскування наслідків хірургічного втручання. Крім того, оптимальною тактикою операції визначається і ціна лампектомій.
КОЛИ АКТУАЛЬНА СЕГМЕНТАРНА РЕЗЕКЦІЯ
Звертаємо увагу, що на рішення зберегти орган, видаливши тільки пухлину, впливає ряд факторів: вік пацієнтки та стан її здоров'я, імунологічний статус злоякісного новоутворення, відсутність вогнищ метастазування. Також, розглядається питання про те, чи немає протипоказань до променевої терапії, яка необхідна після органозберігаючих операцій при раку грудей.
Важливо! Шанс повного лікування або пролонгованої ремісії при вчасно виявленому та правильно пролікованих РМЗ досягає 94-100%.
Показання для лампектоміЇ молочної залози
- Протокова карцинома in situ (ПКІС, стадія 0).
- 1-а і 2-я стадія патології (класифікація РМЗ).
- Проростання ракових клітини в шкіру молочної залози діагностується.
- Набрякла та запальна форми раку.
- Пухлина займає не великий обсяг всієї молочної залози.
- Осередок новоутворення - одиничний.
- Мутації генів BRCA1 і BRCA2 - відсутні.
Весь матеріал направляється на гістологічну експертизу. Досліджуються край резекції на наявність в них пухлинних клітин. Діагностика дозволяє відстежувати агресивність РМЗ і покращувати показники виживання.
ОБОВ'ЯЗКОВЕ ВИДАЛЕННЯ ЛІМФАТИЧНИХ ВУЗЛІВ
Лампектомія з видаленням лімфовузлів до недавнього часу практикувалася в переважній більшості випадків. Однак, сучасні технології пропонують зменшити обсяг операції та зберегти якість життя без втрати онкологічної безпеки.
Підвищення якості діагностики забезпечується, наприклад, морфологічним дослідженням клітин сигнального лімфовузла. Більш докладно про біопсії сторожового лімфовузла із застосуванням ICG-контрасту (індоціанін) та ICG-камери в МЦ «Medical Plaza» можете дізнатися в спеціальному матеріалі.