Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Лімфедема - це хронічне захворювання, пов'язане з утрудненням лімфовідтоку і подальшим скупченням рідини в міжклітинному просторі та утворенням набряку. Патологія спричиняє розвиток функціональних порушень і суттєво впливає на якість життя пацієнта.

Не існує певних ліків від лімфедеми. Консервативні методи ефективні лише на початкових етапах процесу і включають у себе цілий комплекс заходів, зокрема використання компресійного трикотажу або еластичних бинтів, ручний лімфодренажний масаж, комплекс фізичних вправ тощо. Усі ці заходи допомагають зменшити набряклість, але повністю усунути процес їм все ж не під силу. Одним із найефективніших сучасних методів лікування захворювання є лімфовенозний анастомоз (LVA).

Що таке лімфовенозний анастомоз

ЛВА являє собою цілу серію мікрохірургічних втручань, під час яких формуються шляхи відтоку лімфатичної рідини в ділянці, розташованій нижче місця блокування. Весь сенс операції полягає у створенні умов для прямого дренування лімфи у венозне русло. Під час маніпуляції судина безпосередньо з'єднується з аналогічною за діаметром веною.

Лімфовенозний анастомоз є ефективним способом для усунення набряклості верхніх кінцівок після проведення радикальної операції в рамках лікування раку молочної залози. Ба більше, хірургічне втручання може виступати в ролі дієвого способу в якості довгострокового вирішення цього ускладнення. Для досягнення максимальної результативності операція має бути проведена ще до розвитку фіброзної трансформації.

Як зрозуміти, що операція є необхідною?

Необхідність хірургічного втручання визначається за результатами бинтування. Якщо об'єм кінцівки зменшується, це вказує на наявність великої кількості рідини, що скупчилася. Саме на цьому етапі проведення анастомозу може дати найкращі результати.

Якщо ж як основний склад набряку виступає фіброзно змінена тканина, розмір кінцівки зменшуватиметься не настільки швидко, як це очікувалося. У цьому випадку можна розраховувати на задовільні результати лімфовенозного анастомозу.

Під час проведення операції фахівці клініки «Medical Plaza» орієнтуються на міжнародний досвід всесвітньо відомих колег-хірургів. Згідно з численними дослідженнями, лімфовенозний анастомоз дає набагато ефективніші результати порівняно з консервативним підходом.

Підготовка до ЛВА

Незважаючи на малоінвазивність процедури, з технічної точки зору LVA є досить складним хірургічним втручанням. Методика вимагає від хірурга певних навичок і вмінь, від клініки - наявності високотехнологічного та експертного обладнання, а від пацієнта - серйозного ставлення до підготовчих заходів.

У клініці «Medical Plaza» всі необхідні діагностичні процедури можна пройти в одному місці без черг. У нас є власна лабораторія, тому ми можемо гарантувати точність і оперативність виконання аналізів.

Хід операції

Лімфовенозне шунтування виконує Жильцов Олексій Валерійович - висококваліфікований хірург з багаторічним досвідом роботи в проведенні подібних операцій і глибокими знаннями у сфері мікрохірургії. ЛВА - це воістину ювелірна робота, оскільки доводиться мати справу з судинними структурами, діаметр яких не перевищує і семи міліметрів.

Хірургічне втручання проводиться з використанням сучасного мікроскопа, що забезпечує багаторазове збільшення. Процедура здійснюється під загальним наркозом. Весь цей час стан пацієнта суворо контролюється анестезіологом.

Насамперед хірург візуалізує шукану лімфатичну судину за допомогою мікроскопа. Далі її акуратно виділяють і потім зшивають з відповідною за розміром судиною.

Для з'єднання структур використовують спеціальну мікрохірургічну нитку. У діаметрі вона набагато тонша за людську волосину (у двадцять разів). За одну процедуру можна виконати до п'яти таких анастомозів, причому на різних ділянках. Далі в обов'язковому порядку хірург має перевірити їхню прохідність, щоб переконатися, що рідина надходить у судину.

Деякі пацієнти з побоюванням ставляться до процедури через пряме скидання лімфатичної рідини у вену. Однак подібні занепокоєння необґрунтовані. Варто нагадати, що в нормі лімфа і так потрапляє в судину в ділянці лівої ключиці. Тобто, цей механізм повністю природний. ЛВА не несе жодних небезпек. Ба більше, процедура навіть забезпечує протікання природних процесів в організмі.

Для пацієнтів із лімфостазом верхніх кінцівок, що виник на тлі радикальної операції в рамках видалення раку молочної залози, LVA є єдиним ефективним способом відновлення ділянки лімфатичного русла. Лімфовенозний анастомоз являє собою малотравматичний тип втручання. Шов після операції не перевищує кількох сантиметрів. Після закінчення реабілітаційного режиму він малопомітний.

Відновлювальний етап після ЛВА

Уже через кілька днів після операції можна побачити початкові поліпшення у вигляді зменшення набряклості. Для стимуляції лімфовідтоку і прискорення процесів відновлення фахівець може дати деякі рекомендації, наприклад, прописати гімнастику і масажні процедури. Компресійну білизну рекомендується носити не раніше, ніж через три тижні після хірургічного втручання, щоб уникнути надлишкового тиску на прооперовану ділянку.

Ефективність лімфовенозного анастомозу безпосередньо залежить від стадії патологічного процесу, на якій пацієнт звернувся по медичну допомогу. В ідеалі записатися на консультацію до лікаря потрібно вже за появи перших тривожних ознак. Фахівець проведе комплексне обстеження, призначить консервативну терапію або запропонує проведення оперативного втручання. Своєчасна допомога дасть змогу нормалізувати роботу лімфодренажної системи, поліпшити самопочуття і якість життя, а також уникнути появи серйозніших проблем у майбутньому.

Переваги ЛВА в Мedical Plaza

Широку поширеність метод лімфовенозного анастомозу отримав завдяки своїм беззаперечним перевагам:

  • Повне одужання в 90-100% випадків (якщо пацієнт звернувся по допомогу на початкових етапах процесу).
  • Регрес набряку спостерігається у семи пацієнтів із десяти.
  • Миттєві результати ще на операційному столі.
  • Немає потреби в госпіталізації.
  • Операція триває всього дві години.
  • Малотравматичність (розріз на шкірі становить два сантиметри).

До вибору клініки і хірурга для проведення лімфовенозного шунтування слід поставитися з усією серйозністю. LVA - це технічно складне оперативне втручання, що вимагає високого професіоналізму і потужної технічної бази. Менше одного відсотка хірургів володіють навичками супермікрохірургії. Ось чому вибір висококласного досвідченого фахівця є запорукою успіху.

У клініці «Мedical Plaza» є все необхідне для якісного проведення лімфовенозного шунтування: знання, вміння, технічне оснащення. Операцію виконує досвідчений хірург, онколог-мамолог Жильцов Олексій Валерійович. З радістю чекаємо на Вас у нашому медичному центрі!

Залишити заявку