Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Рак молочної залози вважається одним з найбільш поширених захворювань на планеті. Середній річний показник виявлення раку у жінок в світі - понад 2 мільйони випадків. Основний метод боротьби з РМЗ – хірургічний з органозберігаючим і функціонально зберігаючим ухилом. Лікування раку грудей в Україні передбачає мультидисциплінарний підхід. 

Увага! Приділіть кілька хвилин вашого часу прочитанню цієї статті – ми намагалися дати відповіді на питання, які задають пацієнти на консультаціях. Інформація подається максимально зрозумілою для широкої аудиторії мовою.  

ЯКІ ВИДИ ПУХЛИН ІСНУЮТЬ?

Ділення ракових захворювань на доброякісні та злоякісні відносно. Ті ж аденоми під впливом певних факторів можуть перероджуватися в злоякісні новоутворення. Загальна кількість пухлин грудей перевищує 20 видів. У нозологічнії класифікації рак грудей ділиться на 2 основних типи:

  • протокова карцинома молочної залози –патогенні зміни зароджуються в клітинах молочних проток;
  • частична карцинома – вогнище ураження виникає в часточці.

За характером утворення розрізняють інвазивні (швидке зростання та ураження здорових тканин) і неінвазивні (патологія не поширюється за межі молочних проток або часточок).

ЯК ЗАРОДЖУЄТЬСЯ ХВОРОБА?

Рак або аденокарцинома молочної залози може виникнути випадково та раптово у цілком здорової людини. Як варіант, через нетипові мутацій в генах BRCA1 і BRCA2 діагностується у жінок з групи ризику зі спадковою історією. Вогнища зародження локальні. Знаходяться в протоках або часточках. Розростаючись, патогенна флора, поширюється через реґіонарні лімфовузли, кровотік на інші здорові органи.

ХТО В ГРУПІ РИЗИКУ?

Лікування раку молочних залоз залежить від розмірів пухлини, стану регіонарних лімфатичних вузлів, відсутності/наявності віддалених метастазів.

Існують певні умови, що провокують розвиток захворювання. Для кожного виду хвороби вони свої. Одні піддаються впливу, їх вплив на організм можна зменшити. На інші вплинути не можна. Наприклад, генетично обумовлений рак викликається поразкою деяких генів.

На хворобу впливає порушення гормонального балансу в організмі, травми грудей, зайву вагу, вік пацієнток (45-50 років), наявність онкології в інших органах, спадкова мутація генів та інше.

ЧИ МОЖНА ЗА ДОПОМОГОЮ ОПЕРАЦІЇ ЗАПОБІГТИ ВИНИКНЕННЮ ХВОРОБИ?

Питання про те, як лікувати рак грудей, в кожній конкретній ситуації обговорюється колегіально. Однак, знизити ризик появи небезпечної патології пацієнткам з мутаційними генними змінами BRCA1 або BRCA2 можна, не довівши ситуації до консиліуму онкологів. Для виявлення можливих ризиків РМЗ в медичному центрі «Medical Plaza» проводиться, так званий Check up Анджеліни Джолі. За його результатами розробляється тактика лікування.

У випадках же, коли рак діагностовано, а стадія захворювання досить висока ефективний спосіб лікування, який гарантує до 95% позитивного результату, цемастектомія з видаленням молочної залози.. Часто її розглядають у комплексі з резекцією яєчників і маткових труб.

ЧИ ЗАВЖДИ ПОТРІБНО ВИДАЛЯТИ ЛІМФАТИЧНІ ВУЗЛИ? 

Органозберігаючі методи лікування раку грудей дозволяють при невеликому новоутворенні проводити  лампектомію  з резекцією пухлини в межах здорових тканин. Висічення лімфатичних вузлів із зони лімфовідтоку показано при залученні їх в пухлинний процес. Якщо на етапі діагностики вузли залишаються в колишніх розмірах, але зберігається ймовірність їх поразки, проводиться дослідження сторожового вузла.

Один із способів обстеження – ICG-метод. Він дає можливість у реальному часі візуалізувати лімфосистему біля пухлини. Точність діагностики метастазів в лімфовузли досягає 97% і на сьогодні є оптимальною. Якщо ж нові вторинні вогнища злоякісної пухлини в органі не виявлені, ймовірність появи метастазів в інших вузлах практично нульові.

Регулярне обстеження молочних залоз, не рідше 1 разу на два роки, дозволяє вчасно виявити патологію та звернутися в Medical Plaza, де лікування раку молочної залози будуть проводити за клінічними протоколами і затвердженими стандартами.

ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНІ МЕТАСТАЗИ?

Розростання патологічних клітин може відбуватися на будь-які органи. Найчастіше вражаються зони: мозок, шкіра, печінка, легені, кісткова система. Навіть невелика в розмірах пухлина може давати віддалені метастази. Ракові клітини часто активізуються через роки або навіть десятки років після того, як проведено лікування раку молочної залози.

ЩО ТАКЕ «ОНКОПЛАСТИЧНА ХІРУРГІЯ ГРУДЕЙ?»?

При виявленні невеликих злоякісних утворень на ранніх стадіях проводяться органозберігаючі операції. Видалення пухлини супроводжується усуненням завданих у процесі хірургічного втручання дефектів шкіри та тканин за допомогою методів пластичної хірургії:

  • резекція карциноми з подальшим ушиванням тканини молочної залози без її переформування;
  • лікування раку грудей з видаленням пухлини та усуненням дефекту клаптем, створеним з самої молочної залози;
  • видалення пухлини та закриття дефекту фрагментом тканини, взятих з іншої ділянки тіла пацієнтки: животу, м'язів спини, сідниць, бічной грудної стінки.
  • використання штучних матеріалів: імплантів, тимчасових експандерів або постійних.

Лікування раку молочних залоз у Дніпрі на найвищому професійному рівні виявляється у багатопрофільному медичному центрі «Medical Plaza». Ми допоможемо перемогти РМЗ і позбутися від косметичного дефекту за допомогою реконструктивної операції. Подальше спостереження та лікування після операції знижує ризик появи рецидиву, а періодичні консультації онколога допомагають повноцінно жити довгі роки.

Залишити заявку