ICG-лапароскопія (флуоресцентна лапароскопія)
Керуючись принципами виняткової чесності, порядності, відповідальності, дисципліни та високої професійної етики, ми можемо сказати, що ми – найкращі у місті Дніпро!
ICG-лапароскопія (флуоресцентна лапароскопія) – технологія, яка в рази підвищує точність виконання малоінвазивних хірургічних операцій при лікуванні широкого спектру захворювань. У світовій практиці вона застосовується понад 60 років. А ось в Україні офіційно контрастна речовина ICG (indocianin green), яка використовується при візуалізації органів та систем у зоні дослідження, була зареєстрована лише у липні 2020 року. Це дозволило українським хірургам підвищити якість лікування пацієнтів. Звертаємо увагу, що медичний центр «Медікал Плаза» одним із перших у країні впровадив цей високотехнологічний метод у клінічну практику.
Дана технологія забезпечує хірургу умови, за яких він має можливість максимально точно визначити ділянку, уражену пухлиною і видалити її так, щоб нівелювати ризик виникнення рецидиву. З метою, щоб максимально уберегти пацієнта від повернення захворювання, під час операції за допомогою ICG оцінюються і лімфовузли щодо можливої наявності метастаз. При стандартних методах це неможливо, тому вибирається максимально радикальне хірургічне лікування із високим ступенем травмування пацієнта.
IMAGE1 S™ RUBINA та найкраще хірургічне обладнання
У нас операційні оснащені передовим обладнанням, що забезпечує флуоресцентну візуалізацію в режимі реального часу. Малюнок, що виводиться на монітор, дозволяє хірургу побачити в найдрібніших подробицях:
- судинні структури;
- ішемічні області;
- рівень перфузії.
Однозначно, операційне поле візуалізується краще, ніж під час відкритого хірургічного втручання, а доступ до нього здійснюється через кілька проколів у передній черевній стінці.
Методика ґрунтується на флуоресцентній властивості молекул indocianin green. Контрастна речовина у ближньому інфрачервоному спектрі світлового променя стає видимою. Хірург має можливість спостерігати її рух за анатомічними структурами органів, кровоносної та лімфатичної систем. Звертаємо увагу, що індоціанін зелений (0,5% розчин) не метаболізується в організмі пацієнта, а виділяється разом із жовчю та сечею. Він не всмоктується слизовою оболонкою кишечника, тому ступінь його токсичності класифікується як низький.
ICG-лапароскопія у колоректальній онкології
Флуоресцентний контраст при раку товстого кишечника застосовується найчастіше для:
- детекції лімфатичних вузлів;
- швидкої перевірки перфузії ділянки, що підлягає резекції;
- оцінки життєздатності кишкового анастамозу.
ICG-лапароскопія в оперативній урології при раку простати
Виявлена на ранній стадії пухлина при грамотно проведеному хірургічному лікуванні – великий шанс впоратися із захворюванням на 100%. При цьому розглядається радикальна простатектомія, що передбачає видалення:
- передміхурової залози повністю;
- сім’яних бульбашок;
- оточуючих операційне поле тканин;
- тазових лімфатичних вузлів.
Оскільки рак простати має властивість поширюватися у непередбачуваному напрямі, оптимальний обсяг операції має велике значення. Для максимальної точності хірургічного втручання показано застосування ICG-технології. Як і в інших сферах медицини, при лікуванні пацієнтів з раком простати флуоресцентний компонент використовується як маркер для оцінки перфузії тканин. Ця інформація дозволяє хірургу приймати правильні рішення під час операції. А ендоскопічний підхід забезпечить мінімальну травматизацію пацієнта, а отже, швидке відновлення після операції та повернення до звичного ритму життя.
ICG-технологія в мамології при раку грудей
Біопсія сторожового вузла – ще один напрямок онкохірургії, де знайшов своє застосування флуоресцентний контраст indocianin green. І хоча у світовій хірургії молочної залози ця технологія вже давно є золотим стандартом, в Україні вона лише набирає популярності у клінічній практиці. Медичний центр «Медікал Плаза» одним із перших у країні впровадив її у протоколи лікування жінок із раком молочної залози.
А це означає, що наші пацієнтки, за певних показань, не зазнають зайвої травматизації – їм не видаляють лімфатичні вузли для перестрахування, тобто «про всяк випадок». Наші хірурги думають про якість життя жінки після завершення складного комплексного лікування раку грудей. Тому біопсія сторожового лімфовузла відноситься до обов'язкових діагностичних заходів, що виконуються вже в ході операції, якщо попередні апаратні методи не виявили в лімфатичних вузлах метастазів.
За допомогою ICG-контрасту та ICG-камери хірург ідентифікує сигнальний лімфатичний вузол у пахвовій зоні, тобто перший з боку оперованих грудей. Він видаляється з метою проведення експрес-гістологічного дослідження. Якщо злоякісні клітини в ньому не виявлені, значить необхідності в радикальній пахвовій лімфаденектомії немає. Що вбереже пацієнтку від ризику отримати таке ускладнення як лімфедема верхньої кінцівки.
У «Медікал Плаза» застосовуються найкраще, що пропонує сучасна медицина
Не буде перебільшенням твердження, що у нашому медичному центрі зібрано пул унікальних за своєю кваліфікацією фахівців. Саме завдяки цьому ми постійно впроваджуємо у свою клінічну практику найкращі технології, які використовують зарубіжні клініки. ICG-метод – дуже перспективний напрямок і ми працюватимемо над розширенням сфер його застосування. Українським пацієнтам немає необхідності їхати за кордон за найкращою хірургією – він є у нас у Дніпрі і доступна кожному.
Для більш детальної інформації звертайтесь до нашого кол-центру. Розкажіть адміністратору про свої проблеми та потреби, і він запише на консультацію до потрібного фахівця на зручну дату та час.