ЛІКУВАННЯ ВАРИКОЗНОЇ ХВОРОБИ ВЕН НИЖНІХ КІНЦІВОК У КЛІНІЦІ "MEDICAL PLAZA"

Венами називають судини, по яких кров відтікає з органів і систем організму у напрямку до серця. Венозна система в організмі різноманітна. Розрізняють внутрішньошкірну, підшкірну, магістральну систему вен.

Внутрішню систему вен візуально не видно, але при певних ситуаціях вона може виявлятися посиленням венозного малюнка при патології клапанного апарату (ретикулярний варикоз), і як генетично - обумовлений косметичний дефект - телеангіектазії (виникає в підшкірній системі вен).

Найбільш часто патологічні процеси у вигляді зміни конфігурації вен, їх розширення, тромбозу та запалення виникають у венах нижніх кінцівок, що при тривалому перебігу хвороби може приводити до ряду важких трофічних порушень в тканинах гомілки і стопи.

Відбувається розвиток варикозу з різних причин, основними з яких є генетична схильність, тривала робота в вертикальному положенні, значні фізичні навантаження та інші причини. Однак у механізмі розвитку цього захворювання, найбільш часто виступають порушення функції клапанного апарату вен.

Вени нижніх кінцівок поділяються на поверхневі і глибокі. Вени забезпечені клапанами, для забезпечення переміщення венозної крові вгору, від периферії до центру. При пошкодженні клапанного апарату виникає застій крові у венах нижніх кінцівок, що призводить до перенаповнення венозного русла, деформації вен і до розвитку варикозної хвороби.

У змінених венах нерідко розвивається тромбози і запальний процес, який іменується тромбофлебітом підшкірних вен і тромбозів глибоких вен. Розвиток таких ускладнень значно ускладнює перебіг хвороби і може призводити до тяжких, часом фатальних ускладнень.

Наявність варикозного розширення вен має різний ступінь вираження, різні клінічні прояви. На початкових стадіях хвороби це носить суто косметичний дефект, а в запущених випадках порушення відтоку крові по поверхневих венах призводить до розвитку венозної трофічної виразки, наявність тромбів у вені може призвести до відриву тромбу, і розвитку тромбоемболії легеневої артерії, що є вкрай важким і нерідко фатальним станом. Виникнення тромбозу глибоких вен, є причиною розвитку хронічної венозної недостатності.

Якщо Ви звернули увагу на розширені вени на ногах,

якщо Ви помітили судинні «зірочки» і «павучки» на шкірі нижніх кінцівок,

якщо у Вас з'явилося відчуття важкості в ногах до кінця робочого дня,

якщо Ви відзначаєте набряклість нижніх кінцівок,

якщо у Вас контурують розширені підшкірні вени,

якщо у Вас з'явилася пігментація шкіри або трофічна виразка на гомілці -

це повинно Вас насторожити, а відповіді на Ваші питання може дати лікар флеболог (спеціаліст із захворювань вен). Таку консультацію і обґрунтований вибір лікувальної тактики Ви можете отримати в клініці «Medical Plaza», досвід роботи якої протягом останніх років показав свою ефективність.

У клініці «Medical Plaza» використовується весь арсенал найсучасніших методів діагностики, лікування варикозної хвороби та її ускладнень. Ми займаємося не тільки початковими, але і запущеними формами варикозу, трофічними виразками, венозної екземою. Для забезпечення високої якості лікування та досягнення позитивного результату широко використовуються малотравматичні методики - мініфлебектамія за Мюллером - це коли з одного невеликого розрізу в паховій ділянці (до 3 см.) виконується весь необхідний обсяг оперативного лікування, чим досягається позитивний лікувальний і косметичний ефект. Скорочуються терміни відновлення після операції (до 7 днів). Термін перебування в стаціонарі складає одну добу - операція виконується без загального наркозу, послуги обстеження і лікування варіюють від 8 до 15 тис. грн.

Консультативний прийом і оперативне лікування проводить лікар судинний хірург вищої категорії Баталов Володимир Володимирович. Стаж роботи в судинній хірургії 32 роки.