ONLINEконсультація репродуктолога
-20

У період менопаузи в жіночому організмі знижується рівень гормонів. Робота яєчників уповільнюється, припиняється синтез здорових яйцеклітин. Результатом цього стає нездатність зачати та виносити дитину.

Не всім відомо, що репродуктивна функція згасає не миттєво. Подібний процес може тривати протягом декількох років. Це означає наступне – під час такого періоду жінка ще має шанси на вагітність. Така ймовірність підтверджується статистичними даними, згідно з якими після 40 років ще відбувається щомісячна овуляція, а вірогідність зачаття становить не менше 10%.

У 50-55 років шанси на материнство значно знижуються, проте досі присутні. Про це говорить значна кількість жінок зрілого віку, яким вдалося пізно народити дитину. Такі випадки зустрічаються по всьому світу, але особливо поширені в країнах Заходу. Тут вік породіль помітно «подорослішав», тому що численні представниці слабкої статі прагнуть займатися в молодості кар'єрою, а мамами стають не раніше сорокаріччя.

Це також підтверджує інший факт, встановлений британськими дослідниками – у 2015 році на 1000 жінок, які досягли віку 40 або більше років, припадало не менше 15 пологів. При таких показниках закономірно виникає питання – чи завжди у зрілих пацієнток наступає природна вагітність, та чи можна робити ЕКЗ при менопаузі?

ЧИ РОБЛЯТЬ ЕКЗ ПРИ КЛІМАКСІ?

Необхідно розуміти, що шанси на природне зачаття та наступне виношування дитини при клімаксі стають мінімальними. Якщо жінка не має серйозних протипоказань, для благополучної вагітності проводять ЕКЗ при менопаузі. Навіть якщо синтез яйцеклітин в організмі вже припинився, але показники здоров'я залишаються нормальними, жінка цілком здатна зачати, виносити та народити здорового малюка.

У передових країнах світу давно не актуальне питання – чи можна робити ЕКЗ при клімаксі. Процедуру часто призначають пацієнткам зрілого віку, які прагнуть до радощів материнства після 40 або більше років.

ЕКЗ при клімаксі без місячних розглядається провідними лікарями МЦ «Медікал Плаза» як прогресивна репродуктивна техніка, здатна принести позитивні результати. Метод дозволяє стати мамою навіть після заматкових вагітностей, оперативного втручання з приводу непрохідності маткових труб або їх видалення. Екстракорпоральне запліднення вважається новим напрямком в лікуванні безпліддя, завдяки якому вдалося подарувати багатьом жінкам шанс на материнство навіть після настання менопаузи.

КОЛИ ПОКАЗАНЕ ЕКСТРАКОРПОРАЛЬНЕ ЗАПЛІДНЕННЯ ПРИ КЛІМАКСІ?

Наші репродуктологи рекомендують ЕКЗ при клімаксі та менопаузі декільком категоріям жінок:

  • таким, що не мають протипоказань до процедури за станом здоров'я;
  • здатним самостійно виносити малюка, не схильним до патологій матки (якщо використання власної яйцеклітини є неможливим, може застосовуватися донорський ооцит, запліднений чоловічою спермою та підсаджений до маткової порожнини);
  • тим, хто нормально переносить гормонотерапію (в період менопаузи змінюється гормональний фон жіночого організму, що істотно впливає на перебіг першого триместру вагітності).

Такими є основні показання до проведення екстракорпорального запліднення після 40 років. Щоб визначити в кожному індивідуальному випадку, наскільки можлива процедура при відсутності місячних, в клініці «Medical Plaza» проводиться ретельна медична діагностика.

ЯКІ ОБСТЕЖЕННЯ ПОТРІБНІ ПЕРЕД ЕКЗ У ПЕРІОД МЕНОПАУЗИ?

Перш ніж здійснювати ЕКЗ без менструації, спеціалісти нашого центру призначають повне обстеження. Організм кожної пацієнтки має власні особливості. Саме тому процедура екстракорпорального запліднення потребує попереднього визначення рівня гормонів, фолікулярного резерву та інших показників.

Також під час діагностики проводяться:

  • УЗД, яке допомагає визначити стан матки, наявність або відсутність спайок, запального процесу;
  • ультразвукове дослідження серця, органів малого таза, нирок;
  • ЕКГ, флюорографія, мамографія;
  • лабораторні дослідження крові, що характеризують стан ендокринної системи, виявляють можливі генетичні порушення;
  • аналізи крові на гормони, на наявність інфекцій.

Якщо необхідно, пацієнтці призначається гістероскопія. Процедура дозволяє оцінити здатність жіночого організму до прийняття ембріона.

ЕКЗ передбачає спільну відповідальність обох батьків за майбутнього малюка. Щоб підібрати максимально ефективний набір репродуктивних процедур, виконується дослідження сперми партнера на здатність до запліднення.

ЯК ДІЯТИ, ЯКЩО ЕКЗ ВИЯВИЛОСЬ НЕВДАЛИМ?

Досить складно прогнозувати успіх при ЕКЗ після менопаузи, враховуючи лише вік пацієнтки. В одних випадках жінка вагітніє навіть після 50 років та виношує дитину без будь-яких проблем. В інших ситуаціях зачаття не відбувається, незважаючи на неодноразові спроби.

При наявності протипоказань до вагітності, відсутності зростання ендометрію навіть при проведеному лікуванні завжди залишається ще один шанс стати батьками. Це сурогатне материнство. Такий метод полягає у заплідненні донорської яйцеклітини спермою чоловіка та перенесенні ембріона до матки іншої жінки. Після цього сурогатна мама виношує та народжує дитину.

ЧИ МОЖНА РОБИТИ ЕКЗ ПРИ ШТУЧНОМУ КЛІМАКСІ?

Під терміном «штучний клімакс» мають на увазі процедуру, яка забезпечує медикаментозну зупинку функції яєчників. Це призводить до зупинки вироблення жіночих гормонів (естрогенів). До даного методу нерідко звертаються в процесі лікування деяких гінекологічних патологій. Це міома матки, ендометріоз, маткові кровотечі.

Медикаментозний клімакс є зворотним. Після того як жінка припиняє приймати призначені препарати, функція яєчників поступово нормалізується, повертаються регулярні місячні. Стандартний курс лікування зазвичай триває не більше шести місяців.

Після завершення терапії зростають шанси на природне зачаття. Також пацієнтка може завагітніти за програмою екстракорпорального запліднення.

ЕКЗ ПРИ КЛІМАКСІ ТА МЕНОПАУЗІ У МЦ «MEDICAL PLAZA»

Спеціалісти МЦ «Medical Plaza» абсолютно впевнені – в 40-50 років надія на материнство зберігається. Репродуктологи нашої клініки володіють усіма сучасними методами проведення екстракорпорального запліднення у різних категорій пацієнток. Лікарі регулярно проходять курси підвищення кваліфікації в Україні та за кордоном. Відгуки жінок, які перенесли процедуру в нашому центрі, підтверджують її високу ефективність та безпеку.

З нами Ви можете більше не сумніватися, наскільки є можливим ЕКЗ при клімаксі. Ми із задоволенням допоможемо Вам стати щасливими батьками чудового та здорового малюка!