Медичний центр - Medical Plaza
Surgery
Якісна і доступна медична допомога
Оснащення високотехнологічним обладнанням
Високий рівень сервісу
Висококваліфіковані фахівці
Наші переваги

Керуючись принципами виняткової чесності, порядності, відповідальності, дисципліни та високої професійної етики, ми можемо сказати, що ми – найкращі у місті Дніпро!

 • Ендоскопічне обладнання бренду Karl Storz

  Karl Storz відомий своєю якістю, надійністю та інноваційними технологіями. Операції проводяться із застосуванням малоінвазивних технологій та ендоскопів (лапароскопів) останнього покоління.

  Ендоскопічне обладнання бренду Karl Storz
 • Співпраця з НСЗУ

  Наші пацієнти можуть отримати частину медичних послуг безкоштовно згідно з Програмою медичних гарантій від держави.

  Співпраця з НСЗУ
 • Робот "DA VINCI"

  Наш Центр має унікальне для всієї України обладнання - роботизований комплекс "Da Vinci". Операції на даному устаткуванні виконують найкращі хірурги, які мають відповідну сертифікацію та великий практичний та клінічний досвід не тільки в нашій країні, а й за кордоном.

  Робот "DA VINCI"
 • NIR/ICG – флуоресцентна візуалізація

  ICG-лапароскопія (флуоресцентна лапароскопія) – технологія, яка в рази підвищує точність виконання малоінвазивних хірургічних операцій при лікуванні широкого спектру захворювань.

  NIR/ICG – флуоресцентна візуалізація
 • Власна лабораторія

  Понад 1500 видів досліджень. Фахівці виконують усі види діагностичних тестів, аж до мікробіологічних, біохімічних та складних генетичних досліджень.

  Власна лабораторія

Баріатричних хірургія - це напрямок в сучасній медицині, що об'єднує ефективні хірургічні способи лікування ожиріння. Надмірна вага, що викликає розвиток серйозних ускладнень, - актуальна сучасна проблема: за даними ВООЗ, загальна кількість людей з ожирінням в світі становить 1,7 мільярдів чоловік.

За допомогою баріатричних операцій вдається не тільки позбутися від зайвої ваги, але і поліпшити стан здоров'я і підвищити якість життя.

Ожиріння стало проблемою світового масштабу. Це підтверджує створення ще в 1996 році Міжнародної федерації хірургії ожиріння, яка об'єднує понад 20 національних федерацій. На сьогодні ефективність і безпечність застосування радикальних методів лікування ожиріння підтверджена Всесвітньою організацією охорони здоров'я.

Баріатрична хірургія в Україні також активно розвивається. Це пов'язано з тим, що в країні від надмірної ваги страждають 26% жінок і 16% чоловіків.

Наш медичний центр - одне з небагатьох в нашій країні лікувальних установ, де проводяться висококласні операції зі зниження ваги. Фахівці використовують сучасні малотравматичні технології і досягають довгострокових результатів.

Що таке морбідне ожиріння? Чому з ним можна впоратися тільки за допомогою баріатричної операції?

Морбідним ожирінням (від французького morbide - хворобливий, патологічний, нездоровий) називають стан, при якому у людини спостерігається надлишок жиру в організмі: маса тіла перевищує норму на 45-50 кг або становить понад 170% від норми. У більшості випадків у пацієнтів з морбідним ожирінням є захворювання, спровоковані зайвою вагою.

До небезпек морбідного ожиріння відносять:

 • підвищення ризику смертності осіб у віці 35-45 років в 12 разів;
 • скорочення тривалості життя в середньому на 7-10 років;
 • розвиток супутніх захворювань і небезпечних для життя станів (ішемічна хвороба серця, атеросклероз судин головного мозку, гіпертонія, цукровий діабет, нетримання сечі, порушення функцій печінки, апное);
 • зниження працездатності і якості життя в цілому;
 • обмеження при пересуванні;
 • сексуальні розлади;
 • безпліддя.

Доведено, що єдиним ефективним способом лікування пацієнтів з морбідним ожирінням є проведення баріатричної операції. Організм людини з надмірною вагою «чинить опір» тому, щоб «розлучатися» з жировими відкладеннями: він буквально збільшує апетит, зменшує відчуття насичення і знижує швидкість обмінних процесів при консервативних спробах впоратися з ожирінням.

Якщо людина прийняла рішення схуднути хірургічним шляхом, то це не вказує на її слабкість і відсутність сили волі. Ця операція не призначається будь-якому охочому, для неї є суворі показання. Вона проводиться, якщо ожиріння створює небезпеку не просто для здоров'я, але і для життя людини, при цьому всі зусилля, спрямовані на схуднення, не дають результату.

Що таке індекс маси тіла? Як визначити, чи є необхідність в проведенні баріатричної операції?

ІМТ - це величина, яка визначає наскільки вага людини відповідає її зросту. Індекс маси тіла дозволяє визначити, чи є надлишок ваги або, навпаки, її нестачу. Цей коефіцієнт часто використовують для діагностики ожиріння у дорослих.

ІМТ розраховується як відношення маси тіла в кілограмах до росту в метрах в квадраті (кг / м2).

Для того, щоб його розрахувати, потрібно розділити масу тіла на зріст в квадраті. Отриманий результат дозволяє визначити, яка у людини вага: недостатня, нормальня, зайва або ж мова йде про ожиріння.

 1. Якщо значення ІМТ знаходиться в межах від <16.00 до 18.49, то це недостатня вага.
 2. При показниках від 18.50 до 24.99 - вага нормальна.
 3. ІМТ від 25.00 до 29.99 вказує на зайву вагу.
 4. ІМТ від 30.00 до 40.00 і вище свідчить про ожиріння.
Калькулятор ИМТ

Операція для схуднення - це не данина моді - це необхідність, що дозволяє не тільки знизити вагу, але і ризик небезпечних ускладнень на грунті морбідного ожиріння: інфаркту, артриту, онкологічних захворювань. Баріатрія дозволяє збільшити тривалість життя і скоротити ризик смертності на 40%.

Показання та протипоказання

Не всі ступені ожиріння є показанням для проведення баріатричної операції. Такий тип хірургічного втручання підходить в двох випадках:

 1. ІМТ пацієнта становить 40 і більше;
 2. IМТ пацієнта знаходиться в проміжку між 35 і 40, при цьому у нього є серйозні захворювання, спровоковані ожирінням (цукровий діабет, захворювання серцево-судинної системи).

Також операції баріатричні профілю можуть бути призначені, якщо у пацієнта швидко зростає ІМТ і прогресує ожиріння на тлі спроб консервативної корекції ваги.

Обмеження до проведення хірургічних втручань, спрямованих на боротьбу з ожирінням, обумовлені захворюваннями шлунково-кишкового тракту, а також факторами, які можуть спровокувати погіршення стану пацієнта у разі проведення операції.

До протипоказань відносяться:

 • виразка або ерозії шлунка і дванадцятипалої кишки;
 • звуження воротаря шлунка;
 • грижа стравохідного отвору діафрагми;
 • проведені раніше хірургічні втручання на шлунку;
 • хронічний панкреатит;
 • вік до 18 років;
 • періоди вагітності або лактації;
 • планування вагітності в найближчі 1,5 років;
 • важкі захворювання серця, судин, легенів;
 • варикозне розширення вен стравоходу;
 • хронічний алкоголізм;
 • наркотична залежність;
 • злоякісні пухлини.

Щоб визначити, чи є у пацієнта протипоказання для хірургічного схуднення, йому призначають консультацію з фахівцем і комплексне обстеження. До його складу входять загальний і біохімічний аналізи крові і сечі, ЕКГ, огляд хірурга і ендокринолога, при необхідності - консультація інших вузьких фахівців.

Види баріатричних операцій і їх суть

Всі оперативні втручання баріатричні типу грунтуються на двох ключових принципах: обмеження можливості надлишкового прийому їжі і / або зменшення всмоктування окремих компонентів їжі в шлунково-кишковому тракті. У першому випадку мова йде про рестриктивні втручання, в другому - про мальабсорбтивні.

Все рестриктивні баріатричні операції поділяють на оборотні та необоротні. Перші дозволяють надалі повернути фізіологічну будову внутрішніх органів. Другі мають на увазі резекцію (видалення) частини шлунка зі збереженням невеликої його частини, обсяг якої не перевищує 70 мл.

До оборотних операцій належать:

 • Ендоскопічна установка внутрішньошлункового балону, який зменшує внутрішній його обсяг.
 • Імплантація бандажа - установки, яка розділяє шлунок на велику і малу частини.
 • Гастроплікація або ушивання шлунку.

Найбільш поширений тип необоротних рестриктивних операцій - поздовжня або рукавна резекція. В цьому випадку з шлунка формують вузьку трубку, що дозволяє добитися стійкого обмеження обсягу одноразово прийнятої їжі.

Операції, спрямовані на обмеження можливості надлишкового прийому їжі, ефективні в тому випадку, якщо ожиріння не пов'язане з метаболічними порушеннями.

Мальабсорбтивні баріатричні втручання передбачають скорочення окремого сегмента травного тракту (тонкої кишки), в якому відбувається всмоктування поживних речовин, що надходять в організм з їжею.

Одна з операцій такого типу - часткове шунтування або ілеошунтування. В цьому випадку з травного процесу виключають кінцеву третину тонкої кишки - ділянку, на якому відбувається всмоктування 90% жирів. Ілеошунтування не підходить для корекції морбідного ожиріння. Його проводять при невисоких ступенях ожиріння і наявності метаболічних порушень (цукровий діабет 2 типу, дисліпідемія). Після її проведення ремісія діабету спостерігається у 45-75% хворих.

При морбідному ожирінні проводять мальабсорбтивні втручання, спрямовані на поділ відділів тонкої кишки, що відповідають за транспортування їжі та її перетравлення. Абсорбція нутрієнтів досягається за рахунок змішування їжі і ферментів не в дванадцятипалій кишці, а на регульованій ділянці тонкої кишки. До таких операцій відносять різні варіанти шлункового і біліопанкреатичного шунтування.

Баріатричні операції, які проводять в Medical Plaza

У нашому Медичному Центрі проводять хірургічне лікування ожиріння із застосуванням сучасних технологій і високоточного устаткування. Висококласні хірурги виконують такі типи операцій:

• рукавну гастропластику;

• лапароскопічне і біліопанкреатичне шунтування шлунку.

Операції від ожиріння виконуються хірургами з великим практичним досвідом.

Переваги звернення в наш Центр

Звертаючись до медичного центру Медікал Плаза, ви можете розраховувати на:

 1. Проведення щадної операції, виконаної за сучасними малоінвазивними методиками.
 2. Можливість пройти комплексне передопераційне обстеження безпосередньо в Центрі, всього за один день, без черг і довгого очікування результатів.
 3. Сучасні операційні і комфортабельний стаціонар.
 4. Увага і контроль фахівців до і після операції.

Всі операції по корекції ваги пацієнтів з морбідним ожирінням проводяться під контролем баріатричного хірурга Ігоря Ігоровича Малкова. Спеціаліст з тридцятирічним стажем є кандидатом медичних наук і генеральним директором нашого Медичного Центру. Звертайтеся!

Запис на прийом до лікаря
На сайті

Швидко та зручно: обирайте лікаря, дату та час візиту. Всього за пару кліків.

 

Через застосунок

Зручний мобільний додаток для твого смартфону.

Доступний для завантаження