Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Шунтування шлунку - у багатьох клінічних випадках ключовий етап при лікуванні ожиріння, яке ВООЗ називає неінфекційної епідемією XXI століття. Забезпечує постійну та ефективну втрату ваги за рахунок хірургічного зменшення об'єму шлунку. Після втручання пацієнт скорочує харчування в 5 разів, не відчуваючи при цьому почуття голоду. Це забезпечує зниження калорійності раціону, а, отже, - і ваги. Хірургічний метод дозволяє позбутися від 70-90% надмірної ваги, а діабетики в більшості випадків відмовляються від інсуліну і препаратів, що знижують цукор у крові.

Золотий стандарт баріатрії

Хочемо зазначити, що зменшення шлунку показано не всім пацієнтам. Рішенні про актуальність операції приймається з урахуванням індексу маси тіла (ІМТ) - співвідношення ваги і росту людини:

  • 30+ кг / кв.м - можлива наявність асоційованих з ожирінням патологій, загрозливих для життя;
  • 40+ кг / кв.м - важка форма ожиріння;
  • 50+ кг / кв.м - надважка форма ожиріння;
Калькулятор ІМТ

Хірургічна тактика для вирішення проблеми конкретного пацієнта вибирається залежно від діагнозу та клінічної картини. У більшості випадків розглядаються два методи.

1. Гастрошунтування - складне хірургічне втручання, в ході якого шлунок розділяється на дві частини: малу (приймає їжу шлунковий мішок об'ємом 15-40 мл) і велику. Також виконується реконструкція тонкої кишки, що забезпечує зустріч поглиненої їжі і шлункових соків значно пізніше, ніж при природному функціонуванні органів. Все це в комплексі дає швидке насичення при малих обсягах їжі і зниження всмоктування жирів і вуглеводів.

2. Біліопанкреатичне шунтування - комбіноване інвазивне втручання, що передбачає зменшення об'єму шлунку, а також видалення з травного процесу значного сегменту тонкого кишечника. Під час операції видаляється значна частина шлунку, а з решти його частини формується «вузька трубка» обсягом 100-120 мл. Зміна анатомії кишечника забезпечує відведення жовчі і соків підшлункової залози через біліопанкреатичну петлю, їжі з шлунка - через аліментарну петлю. Таким чином, нормальний травний процес починається лише в кінцевих відділах тонкої кишки.

Як виконується шунтування шлунка: що потрібно знати пацієнту

Незважаючи на складність баріатрії сучасна медична наука дозволяє виконувати втручання з мінімальною травматизацією пацієнта. При оснащенні операційної передовим обладнанням і при високій кваліфікації хірургічної бригади лапароскопічне шунтування шлунка є безпечним для пацієнта.

Ефективність операції полягає в тому, що:

  • вже через 2 години після операції пацієнт може пити воду, вставати з ліжка, ходити;
  • на наступний день при відсутності ускладнень, пацієнт починає приймати рідку їжу;
  • пацієнт в стаціонарі призводить близько 3 днів;
  • відсутня косметичний дефект - втручання виконується через кілька мікропрокол в передній стінці черевної порожнини;
  • операція по зменшенню шлунка гарантує втрату мінімум 70% надлишкової ваги.

Звертаємо увагу, що в нашому Центрі проводиться не тільки лапароскопічне шунтування шлунка. Провести операцію сьогодні з високою точністю і малотравматичних можливо з залученням хірургічного робота Da Vinci. Це суперпрогрессівная технологія з 2021 року успішно застосовується в Дніпрі.

Коли шлункове шунтування є найефективнішим методом лікування

Консервативні методи боротьби з надмірною вагою, на певному етапі розвитку захворювання, вже показують низьку або навіть нульову ефективність. Ні правильне харчування, ні спорт, ні ЗСЖ, ні психологічна терапія не допомагають радикально змінити загрозливу життю ситуацію. У таких випадках домогтися необхідних результатів дозволяє ушивання шлунку - часто це єдиний спосіб впоратися з проблемою. Причому перевага, при найменшій можливості, віддається малоінвазивним технологіям. Хоча, універсальних, придатних для все пацієнтів тактик не існує - для кожного пацієнта складається індивідуальний план лікування.

Шунтування шлунка в Дніпрі: довіртеся унікальним фахівцям

Зменшення шлунку - ефективний метод боротьби з крайнім ступенем ожиріння і усунення його ускладнень. Для пацієнтів - це шлях до здоров'я, але пройти його правильно можна тільки в тандемі з досвідченим баріатричним хірургом. В Україні таких фахівців не так багато - всього кілька десятків на всю країну.

У Дніпрі та регіоні баріатрична хірургія на рівні міжнародних стандартів доступна в медичному центрі «Медікал Плаза». У нас виконуються всі види операцій, орієнтованих на боротьбу із зайвою вагою. Все найпрогресивніше і передове, що пропонує сучасна хірургія, ми щодня застосовуємо в операційній.

Щоб почати боротьбу з ожирінням одразу ж, зателефонуйте в колл-центр нашої клініки. Розкажіть про свою проблеми і вас запишуть до профільного фахівця на консультацію.

Залишити заявку