Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

ЗДОРОВ'Я ЖІНКИ ПІСЛЯ 45 РОКІВ

ЖИТТЯ ЖІНКИ УМОВНО МОЖНА РОЗДІЛИТИ НА ДЕКІЛЬКА ПЕРІОДІВ:

 1. Внутрішньоутробний період, народження, дитинство (до 8 років)
 2. Статеве дозрівання (до 18 років)
 3. Період статевої зрілості або фертильний (від 18 до 45-47 років)
 4. Клімактеричний період, до якого входять:
 • пременопаузальний період - від 45 до настання менопаузи;
 • перименопаузальний період - пременопаузальний і два роки після менопаузи;
 • менопауза - остання менструація, яка в середньому настає у віці 50 років;
 • постменопаузальний період - починається після менопаузи і триває до кінця життя жінки.

У другій половині XX століття спостерігалася тенденція до збільшення тривалості життя. Це стало причиною того, що сучасна жінка проводить одну третину часу в перехідному і більш старшому віці.

Клімактерій - це фізіологічний! період життя, протягом якого на тлі загальних вікових змін в організмі жінки переважають інволюційні (інволюція - зворотний розвиток) процеси в репродуктивній системі, що характеризуються припиненням спочатку дітородної, а потім і менструальної функцій. Усе це відбувається на тлі зниження вироблення організмом особливих гормонів – естрогенів.

ЕСТРОГЕНИ МАЮТЬ БЕЗЛІЧ ЕФЕКТІВ, А ЇХ НЕСТАЧА ВИЯВЛЯЄТЬСЯ РІЗНИМИ СИМПТОМАМИ. СЕРЕД НИХ:

 • нейро-вегетативні прояви клімактеричного синдрому («припливи», пітливість, відчуття жару, озноб, тривога);
 • урогенітальні порушення (сухість зовнішніх статевих органів і піхви, нетримання сечі, опущення і випадання статевих органів);
 • захворювання серцево-судинної системи;
 • явища остеопорозу (розрідження кісткової тканини).

Результати численних наукових досліджень у цій галузі дозволили сформулювати концепцію про замісну гормональну терапію і стимулювали створення широкого арсеналу спеціальних гормональних препаратів і різних лікарських форм, призначених для профілактики і лікування так званого менопаузального синдрому.

На жаль, при появі згаданих вище симптомів жінки перехідного віку порівняно рідко звертаються за допомогою до гінеколога і все частіше стають пацієнтками лікарів пов'язаних клінічних спеціальностей. У зв'язку з цим роль естрогенного дефіциту в механізмі системних змін при цих станах не завжди враховується належною мірою, що відбивається і на ефективності лікувальних заходів.

При появі перших симптомів менопаузи, необхідно звернутися до лікаря-гінеколога. Після мінімального обстеження, лікар зможе скорегувати ваш стан. Правильно підібрана терапія значно покращує якість Вашого життя і продовжує молодість.

Клініка «Medical Plaza» оснащена всім необхідним для проведення лабораторних та інструментальних досліджень. Піклуючись про кожного пацієнта, ми розробили програму діагностики порушень, пов'язаних з менопаузою, яка допоможе зберегти час, кошти, а головне - Ваше здоров'я, молодість і якість життя !!!

ВАЖЛИВО!

Кожен випадок є унікальним, тому що потрібно враховувати унікальні особливості кожного організму, тому з таких питань як жіноче здоров'я та інших Ви можете звернутися до фахівців нашого медичного центру за детальною консультацією. Записуйтеся на прийом прямо зараз за телефонами або заповнивши контактну форму нижче.

Залишити заявку