РЕОЕНЦЕФАЛОГРАФІЯ (РЕГ)

Реоенцефалографія - це неінвазивна методика дослідження різнокаліберних судин головного мозку, яка дозволяє оцінити обсяг кровообігу, кровонаповнення різних мозкових артерій, тонус судин і стан їх стінки. Незаперечними перевагами цього методу дослідження є повна безпека, короткий час виконання, висока інформативність, можливість повтору  в одного і того ж пацієнта необмежену кількість разів.

Реоенцефалографія ґрунтується на тому, що в процесі руху крові по судинах, електричний опір тканини головного мозку змінюється.

Запис реоенцефалографічної кривої здійснюється з електродів, які поміщаються на шкіру. Для кращого проведення електричного струму між шкірою і електродами розташовують спеціальний гель, а самі електроди покриті шаром срібла.

У разі необхідності більш повно оцінити стан судин головного мозку можуть проводитися різні функціональні проби, що передбачають, наприклад, введення в організм судинозвужувальних або судинорозширювальних препаратів, глибоке дихання або його затримку. Можна попросити пацієнта нахилити або повернути голову вбік, проводити запис в положенні лежачи або сидячи.

Результат реоенцефалографії постає перед лікарем у вигляді графічної кривої, що має певну конфігурацію. У нормі вона має вершину - анакроту, після якої іде западина - інцизура, - і ще один маленький зубець - дикротичний підйом. Оцінюється час і амплітуда кожного зубця, ставлення цих величин одне до одного.

Нова ера в інформаційності методу РЕГ розпочалася при розвитку комп'ютерних технологій.

У нашій клініці реоенцефалографія виконується на повністю комп'ютеризованому сучасному тетраполярному реографі. Усі результати досліджень у нас зберігаються на жорстких дисках, і потім можуть бути легко і швидко доступні. Завдяки сучасному програмному забезпеченню наші фахівці максимально точно оцінюють усі показники реоенцефалограми.

За допомогою реоенцефалографії можливо діагностувати практично весь спектр захворювань, в основі яких лежить порушення мозкового кровообігу.

Високочастотна комп'ютерна тетраполярна реоенцефалографія дозволяє отримати відомості про кровотік і мозковий кровонапрям, визначити еластичність судин головного мозку і виявити негативні фактори, які впливають на кровообіг, викликають гіпертензію і головні болі.

Також цей метод діагностики має високу ефективність для профілактики різних захворювань головного мозку, тромбів і закупорки судин, інсультів. Вчасно проведена діагностика дозволяє контролювати негативні процеси в судинах головного мозку і призначити найбільш ефективну терапію.

Показання до реоенцефалографії:

  • підвищений внутрішньочерепний тиск
  • часті головні болі, мігрень, запаморочення
  • спазми судин головного мозку
  • атеросклероз
  • судинна дистонія
  • черепно-мозкові травми і гематоми різного ступеня тяжкості
  • порушення вестибулярного апарату

Також показаннями до реоенцефалографії є різні психосоматичні порушення, безсоння, запаморочення, розлади сприйняття, зниження слуху і зору.

Запис реограм проводиться за 1,5-2 години після прийому їжі або натщесерце. Перед записом необхідно відпочити протягом 20-30 хвилин біля кабінету.