Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Позаматкова (ектопічна) вагітність – це закріплення ембріона поза порожниною матки. Залежно від області локалізації заплідненої яйцеклітини, така патологія може бути черевною, яєчниковою або трубною. Найбільш поширеним є останній варіант порушення. Трубна позаматкова вагітність виявляється у 96% випадків.

ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНА ПОЗАМАТКОВА ВАГІТНІСТЬ?

Матка є єдиним органом жіночого організму, призначеним для забезпечення повноцінних умов для розвитку плода. Якщо хоріон (зовнішня оболонка ембріона), що прикріпився неправильно, починає рости та розвиватися, його ворсини поступово проростають в кровоносні судини. Це провокує небезпечні кровотечі, призводить до порушення цілісності та подальшого пошкодження органу.

Під час активного розвитку патологічної вагітності в матковій трубі відбувається поступове розтягування та розрив репродуктивного органу. У деяких випадках трапляється мимовільний аборт, в результаті якого зародок втрачає здатність залишатись у матці, відкріплюється від неї та гине.

Подібні стани є небезпечними для жіночого здоров'я. Щоб уникнути розвитку серйозних ускладнень, патологію слід виявляти та переривати якомога швидше. Позбавлення позаматкової вагітності є обов'язковою процедурою. Ціна цієї маніпуляції визначається лікарем після повного обстеження пацієнтки.

ОЗНАКИ ПАТОЛОГІЧНОГО ЗАЧАТТЯ

Ознаки патологічного зачаття мають багато спільного з протіканням звичайної вагітності. Такий стан супроводжується набуханням грудних залоз, підвищеною дратівливістю, зміною сприйняття смаків, вираженою чутливістю до запахів, сонливістю.

Запідозрити наявність позаматкової вагітності дозволяє нетипова симптоматика. Патологічний стан супроводжується:

  • кров'яними виділеннями з піхви;
  • болісними відчуттями, які локалізуються внизу живота;
  • частою нудотою;
  • діареєю;
  • загальної слабкістю.

Подібні явища нагадують стан, що виникає при загрозі переривання нормального виношування, запальних процесах у придатках, дисфункції яєчників. Саме тому не завжди вдається вчасно поставити правильний діагноз.

Якщо відбувається розрив фаллопієвої (маткової) труби, розвивається кровотеча у черевній порожнині, виникає різкий біль у нижньому відділі живота, здатний іррадіювати в область прямої кишки, лопатки, плеча. Іноді з'являється холодний піт на тілі, відбувається суттєве зниження артеріального тиску, збільшення частоти пульсу, втрата свідомості. Шкіра здатна набувати блідого відтінку, може виникати біль при пальпації живота.

Розвиток перерахованих симптомів вимагає негайного звернення до лікаря та надання невідкладної медичної допомоги. Тільки в цьому випадку вдасться своєчасно позбавитись позаматкової вагітності, уникнути ускладнень у вигляді кровотечі або шокового стану пацієнтки.

МЕТОД ЛАПАРОСКОПІЇ ДЛЯ ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ

Завдяки використанню лапароскопічного методу медикам вдається проводити максимально інформативні дослідження та повністю безпечні хірургічні маніпуляції. Лапароскопія – це операція при позаматковій вагітності, яка допомогла багатьом жінкам своєчасно діагностувати та усунути патологію, підготувати організм до успішного зачаття у майбутньому.

ЛАПАСКОПІЧНА ДІАГНОСТИКА

У пацієнток із позаматковою вагітністю лапароскопія застосовується в якості найбільш точної діагностичної методики. Можливості цього способу діагностики спрямовані на точне визначення стану матки та фаллопієвих труб. Крім цього, лапароскопія виявляє присутність крові в черевній порожнині, дозволяє визначити її обсяги. Результати проведеного обстеження допомагають в найкоротші терміни підібрати оптимальну тактику проведення оперативного лікування.

ПОЗАМАТКОВА ВАГІТНІСТЬ – ОПЕРАЦІЯ МЕТОДОМ ЛАПАРОСКОПІЇ

Операція для усунення позаматкової вагітності здійснюється в декілька етапів. Щоб позбавити пацієнтку від патологічного стану, спеціалісти здійснюють наступні хірургічні дії:

  1. Після застосування загальної анестезії роблять 3 невеликих розрізи поблизу пупка, які мають діаметр до 12 мм.
  2. В нижній частині живота виконують 2 невеличких розрізи довжиною до 5-10 мм.
  3. Через виконані розрізи роблять проколи черевної стінки спеціальними трубками різного діаметру (троакарами).
  4. Використовують підготовлені канали для введення в тіло хірургічних інструментів, потрібних при виконанні лапароскопії (відеокамери, що йменується лапароскопом, ножиць, коагуляторів).

Лапароскоп візуалізує внутрішню частину очеревини. Отримане зображення подається на екран спеціального монітора. Виконуючи видалення позаматкової вагітності, хірург узгоджує всі необхідні дії з наявним зображенням.

Спеціалісти МЦ «Medical Plaza» вважають проведення лапароскопії найбільш сучасним та безпечним способом усунення ектопічної вагітності.

Наші лікарі намагаються не проводити видалення позаматкової вагітності методом лапаратомії – розтину черевної стінки. Цей малоактуальний, травматичний спосіб лікування часто застосовують у державних медичних закладах у зв'язку з відсутністю необхідної апаратури та недостатнім рівнем кваліфікації медперсонала.

ПРОВЕДЕННЯ ЛАПАРОСКОПІЇ В МЦ MEDICAL PLAZA

Лапароскопія при позаматковій вагітності є основним методом усунення патології, що застосовується в МЦ Medical Plaza. Цей спосіб лікування належить до найбільш сприятливих хірургічних технік. Лапароскопія не вимагає прямого втручання, не потребує виконання травматичних розрізів черевної порожнини.

Проводячи операцію з приводу позаматкової вагітності, фахівець детально оглядає всю черевну порожнину пацієнтки. У разі виявлення супутніх гінекологічних захворювань (спайок, кіст, ендометріозу) одночасно здійснюється їх хірургічне лікування.

У деяких ситуаціях операція з видалення позаматкової вагітності не допомагає зберегти фаллопієву трубу. Це трапляється у випадку наявності поблизу неї крововиливів, необоротних структурних змін в самому органі. Таке часто відбувається внаслідок повторної патологічної вагітності в матковій трубі або за наявності інших несприятливих обставин.

Іноді спеціалісти докладають максимальних зусиль для збереження пошкодженої маткової труби (у випадках, коли друга вже відсутня). При цьому лікар та сама пацієнтка повинні розуміти, що в подібній ситуації ризик розвитку повторної ектопічної вагітності суттєво зростає. Через цю особливість позбавлена своєї функціональності маткова труба часто підлягає видаленню.

Жінки, у яких не відновилася прохідність труб, не повинні втрачати надію на благополучне зачаття та народження дитини. У таких випадках фахівці рекомендують скористатися результативною методикою екстракорпорального запліднення.

ЯКА ВАРТІСТЬ ПЕРЕРИВАННЯ МАТКОВОЇ ВАГІТНОСТІ?

Лікарі, що працюють в МЦ Medical Plaza, прагнуть в повному обсязі реалізовувати всі можливості лапароскопічної методики, допомагають зберігати важливі репродуктивні органи жіночого організму. Хірурги медичного центру мають високу кваліфікацію, багаторічний досвід лікування позаматкової вагітності. Результатом грамотних дій наших спеціалістів стає можливість мати повноцінне потомство у майбутньому.

Якщо жінці призначено видалення позаматкової вагітності, ціна процедури буде встановлюватися індивідуально, з урахуванням усіх нюансів патології та стану її організму.

Для того, щоб позаматкова вагітність була зупинена вчасно, необхідно звертатися до фахівців при виникненні найменшої підозри на розвиток порушення. Лапароскопія, яка була виконана на ранньому етапі розвитку патології, дозволяє підвищити шанси на виконання безпечної операції, збереження маткової труби, успішне зачаття та народження здорової дитини.

Залишити заявку