Лапароскопія у Дніпрі
Керуючись принципами виняткової чесності, порядності, відповідальності, дисципліни та високої професійної етики, ми можемо сказати, що ми – найкращі у місті Дніпро!
Лапароскопія – сучасний малотравматичний метод хірургічного втручання, що передбачає використання спеціального медичного обладнання (лапароскоп) для діагностики чи операційного лікування переважно патологій черевної порожнини та тазу. Фундаментальна відмінність лапароскопії від лапаротомії (класичний варіант оперативного втручання з великим розрізом) – спосіб проникнення в черевну порожнину.
Для проведення операції достатньо кількох отворів розміром 0,5-1,5 см, через які вводяться лапароскоп (оптоволоконна відеокамера з цифровою матрицею та холодним джерелом світла) та маніпулятори, що виступають у ролі «штучних рук» хірурга. Лапароскопічні операції широко використовуються в урології, гінекології, колоректальній, баріатричній та загальній хірургії, а також в черевній онкохірургії та мамології. Це основа сучасної хірургії, націленої на ефективне лікування та швидке відновлення.
Переваги лапароскопічних операцій перед порожнинними
Про плюси лапароскопії можна говорити довго. Однак самі хірурги виділяють кілька переваг, що відрізняють цей метод хірургічного втручання від порожнинних операцій, що мають підвищений травматичний ефект:
- Мінімальна операційна травма. Жодних великих розрізів, післяопераційних швів та тривалого загоєння ран. Всі хірургічні маніпуляції проводяться за допомогою сучасного медичного обладнання через невеликі проколи, які швидко гояться.
- Невелика крововтрата. Лапароскопічна операція – це малоінвазивний метод втручання, що дозволяє не торкатися тканини, що не належать до цілей операції. Такий підхід дозволяє знизити крововтрати до мінімуму.
- Швидке відновлення. У більшості випадків пацієнт після операції проводить у стаціонарі від 1 до 3 діб (залежить від початкового діагнозу), після чого може повернутись до звичного життя. Повний курс реабілітації після порожнинних операцій займає близько місяця, часто більший.
- Мінімальне медикаментозна навантаження. Після «відкритих» операцій пацієнт часто змушений приймати антибіотики та анальгетики, щоб запобігти розвитку інфекції через можливі гнійно-септичні ускладнення та зменшити біль. Лапароскопія допомагає знизити прийом ліків, оскільки загоєння практично не супроводжується запальними процесами та больовим синдромом.
- Косметична сторона питання. Після порожнинних операцій зі 100% ймовірністю залишаються дуже помітні шрами. Після лапароскопії – ледь помітні рубці не більше ніж 1,5 см.
Також до переваг можна віднести мінімальну ймовірність розвитку післяопераційного парезу шлунково-кишкового тракту. Якщо операція проводиться зазвичай, з великим розрізом черевної порожнини, то можливість розвитку парезу кишечника зростає. При лапароскопії відсоток зменшення тонусу кишкової стінки та/або паралічу м'язів кишечника мінімальний.
Тому лапароскопія в Україні, як і в інших розвинених країнах світу, стає «золотим стандартом» у хірургії, поступово витісняючи застарілі та дуже травматичні методи операційного втручання. Єдиний недолік, який за інших рівних лише здається мінусом, - ціна лапароскопії. Вартість цієї операції вища, але й результат за основними критеріями значно кращий.
Напрями та захворювання, в яких найчастіше використовується лапароскопічна хірургія
Метод мініінвазивного втручання використовується все частіше у різних напрямках медицини. Однак основні напрямки, де лапароскопія виступає як основний метод терапії, - це:
- Хірургія черевної порожнини.
- Урологія.
- Гінекологія.
Лапароскопічні операції черевної порожнини можуть призначатися при різних діагнозах. Наприклад:
- онкології кишечника;
- дивертикулярна хвороба товстої та прямої кишки;
- різні види гриж – передньої черевної стінки, стравохідного отвору діафрагми, пахвинні та стегнові;
- холелітіаз;
- жовчнокам'яна хвороба (ЖКЛ) тощо.
З боку урології лапароскопія успішно використовується для терапії раку передміхурової залози, а також раку сечового міхура та усунення можливих аномалій та/або ушкоджень сечостатевої системи. Лапароскопи останнього покоління успішно використовуються для видалення пухлин нирок та надниркових залоз. Практично будь-яке захворювання черевної порожнини, що потребує операційного втручання, лікується методом лапароскопії.
Не менш важливий напрямок – гінекологія. Такі проблеми, як рак ендометрію або шийки матки, пролапс тазових органів, міома матки або ендометріоз лікуються шляхом лапароскопії з мінімальними наслідками для здоров'я пацієнта. Лапароскопічна хірургія дозволяє проводити найскладніші операції з ідеальною точністю та високою ефективністю.
Діагностична та хірургічна лапароскопія
Лапароскопія використовується як у хірургії щодо операцій різної складності, і при діагностиці. Діагностична лапароскопія вважається одним із найбільш інформативних способів дослідження органів зачеревинного простору та порожнини малого тазу.
Коли потрібна діагностика за допомогою лапароскопії:
- якщо, на думку лікаря, інформації, отриманої з інших методів дослідження (МРТ, аналізи, УЗД), недостатньо;
- неможливо точно визначити причину болю, у тому числі хронічного в животі;
- є підозра про можливе пошкодження органа в черевній порожнині (оперативна діагностика для швидкого реагування);
- для повноцінного опису злоякісної пухлини (розмір новоутворення, його локалізація, ступінь пошкодження довколишніх тканин, наявність метастаз тощо);
- у разі підготовки до складної операції, коли потрібний точний діагноз та повна картина патології.
Переваги діагностичної лапароскопії: мінімальна травматичність, невеликі крововтрати (не більше 30 мл), короткий період відновлення, низький ризик розвитку ускладнень.
Наше обладнання та можливості
У багатопрофільному медичному центрі Medical Plaza для проведення лапароскопічних операцій використовують обладнання провідного німецького виробника Karl Srorz. Це лідер ринку, який розробляє весь спектр професійного медичного обладнання.
Особливості лапароскопів від Karl Storz:
- висока чіткість та деталізація зображення (повноцінна 3D картинка);
- невеликий розмір, що дозволяє проводити малотравматичні втручання;
- унікальна система стрижневих лінз;
- миттєвий відгук та широке налаштування чутливості;
- інструменти від Karl Storz підходять до сучасних роботизованих хірургічних комплексів;
- доступний радіус огляду – 120 °.
Операції проводяться в сучасних операційних, сконструйованих за зразками найкращих європейських клінік. Операційна в Medical Plaza - це:
- сучасне обладнання провідних виробників;
- спеціальне антибактеріальне покриття на стінах;
- унікальна очисна система, що підтримує стерильність в операційній;
- ультразвукові мийки для інструментів;
- автоклави для дезінфекції та ін.
Наші операційні нічим не відрізняються від операційних у найкращих клініках ЄС. Ми використовуємо те ж обладнання і дотримуємося аналогічних стандартів.
Робот "Da Vinci" - новий етап розвитку лапароскопічної хірургії
Використання роботизованих хірургічних систем – це не фантастика, а реальність. У нашому центрі функціонує роботизований комплекс Da Vinci для проведення різних лапароскопічних операцій. Це нове слово у хірургії та, безперечно, її майбутнє.
Комплекс дозволяє проводити унікальні надточні операції. Хірургічний робот – це не автономна система, всіма процесами управляє кваліфікований хірург.
Ще раз про ціну. Вартість лапароскопічної операції в Medical Plaza в 2-3 нижче, ніж у європейських країнах (Німеччина, Швейцарія, Італія) та США. Наші технічні можливості, великий штат досвідчених співробітників та високий попит на послуги центру дозволяють тримати ціну на доступному для більшості громадян України рівні.
Лапароскопія в Medical Plaza – найкраще обслуговування, фахівці та обладнання
Наш багатопрофільний центр Medical Plaza за багатьма параметрами займає лідируючі місця не лише у Дніпрі, а й в Україні загалом. У нас працюють першокласні хірурги, використовується сучасне обладнання та унікальні методики, ми дотримуємось помірної цінової політики, орієнтуючись насамперед на ефективність послуг та якість обслуговування. Лапароскопія у Дніпрі (Дніпропетровську) у Medical Plaza – це швидко, професійно та ефективно.