Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Під аднекситом (сальпингоофоритом) в гінекології мають на увазі запальний процес, який поширюється в області яєчників та маткових труб. Причиною такої патології стає розвиток інфекції. Патогенні мікроорганізми, які провокують захворювання, потрапляють до внутрішніх статевих органів висхідним шляхом, разом із кровотоком або лімфотоком.

Патологія переважно виникає у молодих жінок віком від 20 до 30 років. Якщо розвивається аднексит, лікування повинно бути максимально ефективним. Тільки в цьому випадку вдасться запобігти виникненню небезпечних ускладнень.

ЯК РОЗВИВАЄТЬСЯ АДНЕКСИТ?

Патологічний процес часто починається в області маткових труб, після чого поступово поширюється на яєчники. Для гострого запалення жіночих придатків характерна наявність болю внизу живота, поява симптомів, типових для застуди – підвищеної t тіла, ознобу, частих головних болів.

Як повідомляє медична статистика, у кожної 5-ї жінки, що перехворіла аднекситом, виникають суттєві труднощі з настанням вагітності та нормальним виношуванням. Саме тому лікування запалення яєчників повинно проводитись на ранній стадії розвитку.

ЧОМУ ЗАПАЛЮЮТЬСЯ ЖІНОЧІ ПРИДАТКИ?

Основною причиною, що викликає запалення, є поширення інфекції в маткових трубах або яєчниках. Патогени можуть потрапляти до жіночої статевої сфери трьома основними шляхами:

 1. Висхідним. У цьому випадку патогенні або умовно-патогенні мікроорганізми, що мешкають у піхві, починають витісняти корисну флору. Внаслідок цього відбувається проникнення грибів та різноманітних коків з вагіни в область придатків, активізується подальший розвиток запального процесу. Також інфекція може бути занесеною ззовні (у випадку неякісної особистої гігієни аднексит може бути викликаний кишковою паличкою, занесеною до піхви). Ще один варіант інфікування – часта зміна статевих партнерів та незахищені сексуальні контакти.
 2. Лімфогенним. Такий спосіб інфікування стає можливим, якщо запальний процес протікає в інших органах. Інфекція розноситься лімфою по всьому організму та вражає придатки.
 3. Гематогенним. Зараження відбувається безпосередньо через кров. Таке може трапитись, якщо пацієнтка страждає хронічними інфекційно-запальними захворюваннями (тонзилітом, карієсом) або гострими інфекціями (сифілісом, туберкульозом).

Спеціалісти називають фактори, що сприяють розвитку запалення придатків та викликають швидкий прогрес патології. До них належать:

 • невилікувані повністю захворювання статевої сфери;
 • використання внутрішньоматкової спіралі, що триває довше зазначеного терміну;
 • проведення хірургічних операцій на органах малого таза, перед якими не виконувалась санація статевих шляхів;
 • безладні, незахищені статеві зв'язки;
 • передчасний початок статевого життя після пологів або аборту;
 • наявність венеричних захворювань, ІПСШ.

До запалення придатків у жінок також призводять суттєві переохолодження, купання у холодній воді, регулярні стресові ситуації, хронічна втома, постійний дефіцит сну, незбалансоване харчування. Всі ці фактори негативно впливають на організм, призводять до зниження його захисної функції, розвитку хвороби внаслідок ослаблення імунітету.

РІЗНИЦЯ МІЖ ГОСТРИМ ТА ХРОНІЧНИМ АДНЕКСИТОМ

Аднексит здатний протікати у двох формах – гострій або хронічній. Обидва варіанти захворювання є небезпечними в разі відсутності необхідного лікування.

Для гострого аднекситу, що викликає виражену симптоматику, характерне підвищення температури тіла, наявність слизових або гнійних виділень з піхви. Часто захворювання викликає свербіж та роздратування в інтимній зоні.

Хронічний аднексит виникає внаслідок неякісного та несвоєчасного лікування гострого аднекситу. Ця форма патології протікає з періодичними тупими болями в області живота, розладом статевої системи, порушеннями функції органів шлунково-кишкового тракту.

Навіть незначні прояви захворювання вимагають негайного звернення до компетентного спеціаліста. Необхідно розуміти, що аднексит схильний швидко прогресувати та погіршувати загальне самопочуття жінки. Саме тому лікування запалення яєчників потрібно починати якомога швидше.

ЯК ПРОХОДИТЬ ЛІКУВАННЯ ЗАПАЛЕННЯ ПРИДАТКІВ?

У МЦ «Medical Plaza» проводяться комплексне діагностичне обстеження та подальша терапія, які дозволяють ефективно боротися з різними формами аднексита. Наші гінекологи допомагають своєчасно виявити збудника патології, визначають найкращий варіант лікування запалення яєчників. Такий підхід дозволяє уникнути будь-яких ускладнень, повністю позбутися хвороби та повернутися до повноцінного життя в короткі терміни.

Для діагностики аднексита лікар знайомиться зі скаргами пацієнтки, здійснює детальний гінекологічний огляд, проводить процедуру УЗД, призначає відвідувачці здачу аналізів крові. Після отримання всіх результатів обстеження підбирається та відразу починається ефективний лікувальний курс.

Якщо має місце гостра форма аднексита, здійснюється негайна госпіталізація, призначається лікувальна дієта. Обов'язково проводиться антибіотикотерапія, застосовуються знеболюючі, десенсибілізуючі та протизапальні препарати.

Якщо хронічний аднексит загострюється, лікарі нашого центру рекомендують провести медикаментозний курс у поєднанні з фізіотерапевтичним лікуванням. Пацієнткам часто призначають такі процедури:

 • високочастотну магнітотерапію;
 • ультразвук;
 • лазеротерапію.

Високочастотна магнітотерапія придатків полягає у використанні постійного струму, який активізує функцію периферичних ендокринних залоз. Сеанси дозволяють швидко зняти запальний процес та нормалізувати роботу статевих органів.

Ультразвукове лікування хронічного аднекситу приносить значне полегшення при загостренні хвороби. Вплив ультразвуком дозволяє зняти біль та запалення, проявляє спазмолітичну, розсмоктуючу дію. Дієвим різновидом ультразвуку є ультрафонофорез (вплив на запалені придатки з використанням медикаментозних розчинів).

Під час застосування лазеротерапії має місце вибіркова дія на клітинні структури. Застосування лазерного променя забезпечує якісне лікування хронічного аднекситу, тонізуючий та стимулюючий ефект. При хронічній формі хвороби такі сеанси нормалізують захисну функцію організму.

Фізіотерапія допомагає посилити основне лікування, позбавляє від найскладніших форм хвороби, серед яких переважає двосторонній аднексит.

ВІРОГІДНІ УСКЛАДНЕННЯ ЗАХВОРЮВАННЯ

Існує декілька варіантів ускладнень, здатних розвиватися в результаті несвоєчасного лікування запалення придатків:

 1. У пацієнток, які перенесли гостру форму захворювання, можуть утворюватися спайки в області внутрішніх репродуктивних органів.
 2. Присутня в яєчниках інфекція провокує появу гною, який нерідко призводить до абсцесу яєчника.
 3. При частих рецидивах хронічної форми аднекситу погіршується якість інтимного життя, слабшає сексуальний потяг, статевий акт викликає болісні відчуття.

Якщо лікування хронічного аднексита проводилось неякісно, це може спровокувати безпліддя, позаматкову вагітність або викидень. Такі патології виникають при дисфункції яєчників, змінах в маткових трубах, їх непрохідності. Часто наслідки аднексита майже не піддаються лікуванню.

Кваліфіковані фахівці МЦ «Medical Plaza» володіють усіма нюансами лікування аднексита у жінок. Наші лікарі допоможуть своєчасно виявити запалення придатків та встановити причини розвитку небезпечного захворювання. Якщо у пацієнтки підтвердиться аднексит, лікування буде проведено на найсучаснішому рівні, із застосуванням кращих медичних препаратів та процедур. Щоб уникнути активного розвитку патології, необхідно записуватися на консультацію лікаря при появі перших ознак захворювання. З метою профілактики аднексита рекомендується хоча б один раз на півроку проходити гінекологічне обстеження.

Залишити заявку