Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

1.ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ ІНФІКУВАННЯ ВІРУСОМ ПАПІЛОМИ ЛЮДИНИ?

Інфікування ВПЛ відбувається внаслідок контакту здорової людини з ураженими ВПЛ ділянками тіла хворого. Це зазвичай трапляється під час статевого акту, поцілунків. Для зараження ВПЛ необхідний тісний тілесний контакт – орально-оральний, орально-генітальний або аногенітальний. Під час пологів може інфікуватися плід, якщо у породіллі маються генітальні кондиломи. Також можливий побутовий шлях інфікування через предмети загального користування.

2. У ЧОМУ ПОЛЯГАЄ ОСОБЛИВІСТЬ ПЕРЕДАЧІ ВПЛ?

ВПЛ потрапляє в людський організм через мікротріщини в слизових оболонках або на шкірі, частіше зустрічається в ділянках тіла, де стикаються два види епітелію (в уретрі, шийці матки, промежині, періанальній зоні та прямій кишці, в області губ та рота). Вірусом інфікується від 50 до 75% жінок, які почали статеве життя. Ризик зараження суттєво зростає зі збільшенням кількості статевих партнерів. Використання презервативів знижує можливість інфікування ВПЛ. Але цей метод не захищає повністю, якщо кондиломи ростуть за межами захищених презервативами органів.

3. ЯКІ КЛІНІЧНІ СИМПТОМИ ВПЛ ТА ЯК ШВИДКО ВОНИ ПРОЯВЛЯЮТЬСЯ ПІСЛЯ ЗАРАЖЕННЯ?

Періоди клінічного прояву ВПЛ-інфекції (появи кондилом або змін в уражених вірусом клітинах) неоднакові. Вони можуть займати тижні, місяці, роки. Саме тому встановити час зараження ВПЛ достатньо важко. Генітальні кондиломи здатні вражати як зовнішні поверхні вульви, статевого члена, промежини та періанальної області, так і внутрішні поверхні піхви, шийки матки, уретри та прямої кишки. Хвора людина може скаржитись на дискомфорт в області статевих органів, який посилюється під час сексуального контакту.

4. ЯКА ПРОВОДИТЬСЯ ДІАГНОСТИКА ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ ЗАРАЖЕННЯ ВПЛ?

Пацієнту необхідно звернутися до таких лікарів як гінеколог, уролог, дерматовенеролог для проведення огляду, інструментальної та лабораторної діагностики. Це дозволить ідентифікувати зараження навіть у випадку ВПЛ-носійства, а також встановити підтип захворювання. Існує понад 100 підтипів ВПЛ, які за онкогенностю поділяються на низький, середній та високий види. Саме середній та високий типи ВПЛ викликають у жінок рак шийки матки й піхви. У чоловіків частіше зустрічається низький тип ВПЛ, що призводить до появи гострих кондилом та бородавок на зовнішніх статевих органах.

5. ЧИ МОЖНА ЗАПОБІГТИ РОЗВИТКУ РАКУ ШИЙКИ МАТКИ У ЖІНОК З ВПЛ?

Так. На сьогодні розроблені вакцини, дія яких спрямована проти різних підтипів ВПЛ. Такі препарати мають рівень ефективності не менш 97-99,9%.

Залишити заявку