Медичний центр - Medical Plaza

УЗД при вагітності вважається найбільш ефективним та інформативним діагностичним методом, який дозволяє отримувати різнобічну інформацію в динаміці про умови та особливості внутрішньоутробного розвитку дитини. При цьому для скринінгу використовуються різні види ультразвукового дослідження, кожен із яких дає свій «особливий» набір даних і часто прив'язаний до певного терміну вагітності.

УЗД дозволяє спостерігати в динаміці за пренатальним розвитком плода, фіксувати зміни у структурі тканин (кістковий апарат та органи дитини, матка, пуповина та плацента майбутньої мами), виявляти відхилення у розвитку, діагностувати геномні патології та спадкові захворювання на ранній стадії.

Якщо ви шукаєте, де зробити УЗД з допплером при вагітності, звертайтесь до багатопрофільного медичного центру Medical Plaza. У нас працюють досвідчені лікарі-гінекологи, використовують передове діагностичне обладнання різних типів, підтримуються високі стандарти обслуговування пацієнтів. У нас можна пройти скринінг першого, другого та третього триместру вагітності із веденням амбулаторної карти.

Якісна і доступна медична допомога
Оснащення високотехнологічним обладнанням
Високий рівень сервісу
Висококваліфіковані фахівці
Ціни на послуги
Точну ціну на дату обстеження уточнюйте за телефонами нашого контакт-центру.
Назва послуги
Ціна
Діагностика малих термінів вагітності
650 грн
І скрінінг (з допллерометрією в венозній протоці )
1000 грн
І скрінінг (двійня)
1200 грн
І скрінінг (трійня)
1500 грн
ІІ скрінінг з доплерометрією (пуповина, маткові артерії, середні мозкові артерії)
1000 грн
ІІ скрінінг (двійня)
1200 грн
ІІ скрінінг (трійня)
1500 грн
ІІІ скрінінг з доплерографією (судин пуповини, маткових артерій, середньо мозгових артерій)
1000 грн
ІІІ скрінінг (двійня) з доплерографією судин пуповини (судин пуповини, маткових артерій, середньо мозгових артерій)
1250 грн
ІІІ скрінінг (трійня) з доплерографією судин пуповини(судин пуповини, маткових артерій, середньо мозгових артерій)
1500 грн
Позаскрінінгове УЗД плоду(контроль)
650 грн

Коли потрібно робити УЗД

Кількість рекомендованих циклів ультразвукового дослідження для вагітних – три рази протягом усього терміну виношування дитини. У разі підозри на наявність відхилень або геномних патологій, або при тяжкому перебігу чи високому ризику викидня, лікар призначає додаткові цикли ультразвукового дослідження та інші діагностичні процедури залежно від діагнозу та загального стану матері та дитини.

Звичайне планове УЗД при вагітності проводять на першому, другому та третьому триместрі. Такий підхід практикується у всіх провідних клініках світу, оскільки він дозволяє виявити чи виключити до 90% можливих патологій, та спостерігати у динаміці за розвитком дитини. Це "золотий стандарт" діагностики вагітних.

Підтвердження вагітності

Найперше ультразвукове дослідження проводять на 1-2 тижні вагітності, щоб підтвердити її, коли є затримка менструального циклу. Для цього використовується ультразвукове дослідження за допомогою трансвагінального датчика. Якщо аптечні тести на вагітність показують неоднозначний результат, то трансвагінальний УЗД при вагітності дає майже 100% результат.

Перший скринінг

Коли говорять про цикли ультразвукових досліджень, то використовується термін «скринінг», який включає також біохімічний аналіз крові на цільові гормони ХГЛ (1, 2, 3 триместр), АФП (2-3 триместр) і вільний естріол (1, 2, 3 триместр).

Коли робити перший УЗД при вагітності? Перший скринінг проводять у період з 11 по 14 тиждень вагітності. Мета обстеження на цьому етапі – виявити або виключити патології та відхилення, що розвиваються у перший триместр пренатального розвитку, а також багатоплідну вагітність. За допомогою УЗД лікар оцінює розміри плода, симетрію головного мозку та кісткового апарату, визначає довжину носової кісточки (або її відсутність) та товщину комірного простору (ТВП).

Крім цього, на скринінгу 1 триместру уточнюється термін вагітності та розраховується приблизний день пологів з урахуванням структури та товщини плаценти та інших характеристик. УЗД при вагітності на ранніх термінах дозволяє зібрати первинну картину пренатального розвитку. Ці дані допоможуть формувати загальну картину після проходження другого та третього скринінгу.

Другий скринінг

Друге УЗД при вагітності роблять у період з 16-17 по 20-21 тиждень. Органи дитини вже сформовані, добре проглядається кістковий апарат, є можливість встановити стать малюка. Друге ультразвукове обстеження дозволяє підтвердити/спростувати початковий діагноз (скринінг 1 триместру) або виявити нові відхилення, що розвиваються під час другого триместру. Що перевіряють:

  • довжину та структуру хребта;
  • розмір кісток (окремо);
  • форму грудної клітки;
  • положення плоду;
  • щільність, структуру та товщину плаценти;
  • коло живота;
  • розмір лицьових кісток для виключення геномних аномалій розвитку;
  • біпарієтальний (ширина) та лобно-потиличний розмір голови дитини;
  • зростання та вагу плода.

Друге ультразвукове дослідження входить до рекомендованого лікарями графіка УЗД при вагітності, і вважається обов'язковим заходом, хоча носить рекомендаційний характер.

Третій скринінг

Третє УЗД при вагітності проводять у період з 28 по 32-34 тиждень. На цьому етапі переслідують кілька цілей:

  1. Виявлення чи виключення патологій та відхилень, що розвиваються на третьому триместрі вагітності.
  2. Аналіз розташування плода (тазове, поперечне, косе).
  3. Оцінка стану плаценти за такими характеристиками, як товщина, ступінь зрілості, структура.
  4. Аналіз внутрішньоутробних вод (кількість, якість).
  5. Дослідження пуповини та її розташування відносно плода.

Під час третього скринінгу лікар може додатково призначити інші види ультразвукового дослідження, щоб отримати більше інформації про стан матки та особливості внутрішньоутробного розвитку дитини. До додаткових досліджень належать: УЗД матки при вагітності та цервікометрія.

Види УЗД

Які види ультразвукового дослідження використовуються при вагітності:

  1. Трансвагінальне УЗД, про яке ми вже згадували. Лікар вводить у піхву спеціальний трансвагінальний датчик, який сканує матку. Використовують зазвичай першому чи другому тижні затримки менструації.
  2. Трансабдомінальне ультразвукове дослідження – вже звичний варіант УЗД, коли датчиком водять зовні, змастив перед діагностикою досліджувану ділянку спеціальним гелем.
  3. Доплерометрія (доплерографія або УЗД доплера при вагітності). Один із видів ультразвукового дослідження, що дозволяє вивчити кровообіг в органах матері та плода. Вважається додатковою діагностичною процедурою, але в хороших клініках репродуктології використовується як основний метод на 2 і 3 триместрі вагітності.
  4. Цервікометрія при вагітності – вид дослідження, що дозволяє оцінити стан цервікального каналу та шийки матки. Це УЗД дає можливість оцінити ризик викидня на всіх стадіях вагітності.
  5. Фетометрія використовується для визначення точного терміну вагітності.
  6. Кардіотокографія (КТГ) – спеціальне ультразвукове дослідження, за допомогою якого вивчають частоту серцебиття дитини та її синхронізацію з матковими скороченнями. Проводиться лише на заключному скринінгу третього триместру вагітності.
  7. 3D та 4D ультразвукове дослідження – нові технології, що дозволяють створювати об'ємні фотографії (3D) та навіть відеозапис руху плода (4D). Дає повне уявлення про зовнішні параметри малюка.

Деякі види УЗД вважаються обов'язковими, інші – додатковими, коли потрібно уточнити попередній діагноз чи перевірити окремий орган дитини чи майбутньої матері.

Підготовка до УЗД

Жодних особливих рекомендацій немає. Ви будь-якого дня можете відвідати кабінет гінеколога та пройти планове ультразвукове дослідження. Єдина рекомендація, яку дають лікарі-гінекологи перед обстеженням – протягом доби до процедури бажано утриматися від прийому газованих напоїв. Звичайно, це не сильно вплине на результати УЗ-дослідження, але може трохи спотворити загальні показники.

Шкода УЗД для вагітної жінки

У мережі можна знайти інформацію, що часті УЗД можуть спровокувати викидень або призвести до відхилень розвитку. Це абсолютно хибна позиція, заснована на нестачі інформації та відсутності логіки. Шкода УЗД при вагітності - це лише міф.

Фізична основа принципу ультразвукового впливу – п'єзоелектричний ефект (поляризація діелектрика під впливом механічної напруги), який сам по собі абсолютно безпечний. Якщо відкинути технічну термінологію, УЗД апарат випускає звукові хвилі певної частоти і довжини, які, проходячи через різні типи тканин, зіштовхуються з різним опором. Ці коливання фіксує датчик, а система інтерпретує отримані дані у фото чи відео. Повторимося, УЗД – абсолютно безпечна процедура.

Ультразвукове дослідження вагітності у Medical Plaza

Якщо ви хочете зробити УЗД при вагітності, записуйте на прийом до багатопрофільного медичного центру Medical Plaza, використовуючи реєстраційну форму, номер телефону або чат. Передове діагностичне обладнання, кваліфікований медперсонал та повний спектр медичних послуг!

FAQ

За якої затримки УЗД покаже вагітність?

Якщо є затримка місячних на 1-2 тижні і при цьому аптечні тести неоднозначні, використовують трансвагінальне дослідження.

Чи шкідливо УЗД при вагітності?

Це абсолютно безпечна діагностична процедура. Із цього приводу є безліч досліджень, і всі вони підтверджують безпеку методу.

Як часто можна робити УЗД під час вагітності?

Стандартний графік циклів ультразвукових досліджень складається з трьох процедур на 1, 2 та 3 триместрі. Якщо вагітність важка, є ризик розвитку ускладнень та викидня, лікар може призначити додаткове УЗД поза графіком.

Що таке КТР на УЗД під час вагітності?

Копчико-тім'яний розмір плода (КТР) – один із показників, які оцінюються на УЗД на 2 та 3 триместрах.

Чи можна часто робити УЗД під час вагітності?

Можна. Це є абсолютно безпечною процедурою, якщо використовується сучасне діагностичне обладнання.

Чи можна їсти перед УЗД під час вагітності?

Їсти можна, а ось вживати газовані напої за 24 години до процедури небажано.

Запис на прийом до лікаря
На сайті

Швидко та зручно: обирайте лікаря, дату та час візиту. Всього за пару кліків.

 

Через застосунок

Зручний мобільний додаток для твого смартфону.

Доступний для завантаження