Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Скринінг 1 триместру - це планове подвійне дослідження розвитку плода, яке проводять у період з 11 по 13-14 тиждень вагітності. Інша назва – аналіз PRISCA-1. До діагностичного комплексу входить: допплерометрія (один із видів ультразвукової діагностики) та біохімічний скринінг крові, що визначає материнські сироваткові маркери β-ХГЛ, PAPP-A, естріолу, інгібіну A та плацентарного лактогену. За допомогою УЗД досліджується фізичний розвиток плода, а біохімічний скринінг показує наявність та/або ризики розвитку хромосомних патологій (аномалії 13, 18 та 21 хромосоми та інші геномні відхилення).

Пренатальний скринінг 1 триместру вважається найбільш важливим та інформативним дослідженням, що дозволяє забезпечити нормальний перебіг вагітності та народження здорової дитини. При цьому розшифрування та інтерпретація результатів скринінгу – досить складне завдання. Лише кваліфіковані генетики та гінекологи з великим практичним досвідом можуть проводити розшифрування, аналіз та оцінку результатів досліджень. У багатопрофільному медичному центрі Medical Plaza працюють саме такі фахівці.

Мета скринінгу

Вагітність - це цілий каскад біохімічних подій, що змінюють, доповнюють або пригнічують один одну. Розвиток плоду – сукупність складних взаємозалежних процесів; тонко налаштована біологічна система, що створює та підтримує ідеальні умови для повноцінного розвитку плода від зачаття до моменту народження. Але й ця система іноді збоїть. Причини можуть бути різні – від наявності будь-яких захворювань до структурних патологій, закладених у геномі одного з майбутніх батьків.

Пренатальна діагностика 1 триместру (або ПРИСКА-1) виявляє генетичні патології, аномалії та інші можливі відхилення на дуже ранній стадії, що дає деяку перевагу у виборі найбільш відповідного варіанта вирішення проблеми. Це дослідження допомагає попередити розвиток синдрому Дауна, Патау та Едвардса, проаналізувати фізичні характеристики плода та особливості його розміщення в матці, визначити наявність інших аномалій та відхилень, зробити прогноз на 2-й та 3-й триместри вагітності.

Якщо ви відповідально ставитеся до своєї вагітності, а тим більше, якщо хтось із рідних раніше хворів на спадкові захворювання, рекомендуємо зробити скринінг плоду 1 триместру в Medical Plaza. Динамічне спостереження за допомогою сучасних діагностичних методів та технологій дозволяє вчасно та адекватно реагувати на можливі відхилення у розвитку. І не тільки про складні спадкові патології, часто при скринінгу виявляються незначні відхилення, які можна відкоригувати за допомогою дієти, вітамінних комплексів і не тільки.

Особливості дослідження

Скринінг включає два типи дослідження:

 1. УЗД-скринінг 1 триместру.
 2. Генетичний аналіз крові (основних гормонів).

УЗ-дослідження на ранньому терміні проводять за допомогою дво-або тривимірної ехографії. Це дослідження дає можливість зібрати та проаналізувати такі дані, як:

 • розмір та розташування плода в матці;
 • пропорційність розвитку кісткової системи та розміри кожної окремої трубчастої кістки;
 • симетрію головного мозку;
 • ущільнення профілю плода (підозра на синдром Дауна);
 • товщину комірного простору (ТВП);
 • швидкість та характер кровотоку;
 • розміри носової кістки чи її відсутність;
 • розташування органів плода.

Крім того, УЗД-скринінг дає більш точне уявлення про термін вагітності та показує можливу затримку у розвитку дитини.

Біохімічний скринінг 1 триместру показує відхилення від норми щодо гормонів. Що перевіряють:

 1. Вільні одиниці хронічного гонадотропіну людини або ХГЛ. Норма гормону на 1 триместрі – 0,5-2,00 MoM. Занижене або завищене значення може свідчити про розвиток деяких трисомій, зокрема синдрому Патау (аномалія 13 хромосоми), синдрому Дауна (ушкодження 21 хромосоми) та синдрому Едвардса (відхилення розвитку 18 хромосоми). Також знижений рівень ХГЛ може вказувати на недостатній розвиток плаценти.
 2. Вільний естріол. Показник нижче за норму говорить про можливий розвиток однієї з геномних патологій (синдром Дауна, Едвардса, гідроцефалії і т.д.)
 3. Плазмовий протеїн PAPP-A також включений у скринінг крові 1 триместру. Норма від 0,5 до 2,00 MoM. Показує можливість розвитку геномних патологій у хромосомах.
 4. Білковий гормон інгібін A. Один із найточніших маркерів розвитку синдрому Дауна.
 5. Поліпептидний гормон – плацентарний лактоген. Вкрай низький показник цього гормону може свідчити про швидку загибель ембріона та високу ймовірність викидня.

Генетичний скринінг 1 триместру дає повну картину про ризики та ймовірності розвитку геномних патологій та тяжких спадкових захворюваннях. Наскільки важливо вчасно діагностувати відхилення? Якщо діагностовано складну геномну патологію плода, пацієнтка має право зробити ранній аборт (до 12 тижнів) або штучно перервати вагітність (до 20 тижнів).

Підготовка до скринінгу

Як правильно підготуватись до процедури? Особлива підготовка до PRISCA 1 триместру не потрібна, проте є кілька рекомендацій, які варто дотримуватись, щоб отримані результати не були спотвореними. Основні рекомендації:

 • за добу до скринінгу потрібно відмовитись від потенційно алергенних продуктів (арахіс, горіхи, морепродукти, соя тощо);
 • за 4-8 годин до обстеження не можна їсти (скринінг проводиться натще);
 • стабільний психоемоційний стан – сильні емоції провокують додаткове вироблення гормонів, спотворюючи результати скринінгу.

Що може вплинути на результати досліджень? Спотворення даних можливі через:

 • цукровий діабет І чи ІІ типу;
 • недавнього біохімічного дослідження навколоплідних вод через ін'єкцію амніотичної оболонки (амніоцентез);
 • вагітність двійнятами.

Ці рекомендації належать до біохімічного скринінгу крові. Якщо мова про скринінгове УЗД 1 триместру, ніякої підготовки не потрібно. Це стандартна діагностична процедура.

Ціна скринінгу Medical Plaza

Ціна скринінгу 1 триместру у Києві в багатопрофільному медичному центрі Medical Plaza – від 950 грн. Якщо проводяться додаткові діагностичні процедури, кінцева вартість послуги може бути трохи вищою. Все залежить від перебігу вагітності, наявності супутніх захворювань та регулярності обстеження в нашій клініці. Наші постійні пацієнти, які проходять регулярні обстеження або беруть участь у протоколах ЕКЗ, можуть отримати знижку.

Важливо додати, що у вартість входить як ціна біохімічного скринінгу 1 триместру, так і доплерометрія. Ви платите за подвійний скринінг, що включає УЗД обстеження та біохімію крові. У вартість також входить інтерпретація результатів дослідження та кваліфікована консультація нашого лікаря. Щоб дізнатися про ціноутворення докладніше, можна зателефонувати за номером гарячої лінії або написати в чат.

Самостійне розшифрування показників

Здавалося б, що в еру інтернету всю необхідну інформацію можна знайти в мережі. Справді, в інтернеті є таблиці за основними показниками скринінгу із усередненими значеннями. Проте трактування та інтерпретація дослідження ПРИСКА 1 триместру – дуже непросте завдання. Крім самих показників скринінгу, лікар аналізує безліч інших факторів, які могли б вплинути на точність кінцевих даних (вага пацієнтки, загальний стан здоров'я, супутні захворювання, періодичний або регулярний прийом медикаментів тощо). До того ж для правильної інтерпретації результатів дослідження використовується комп'ютер зі спеціальним програмним забезпеченням.

Розшифрувати показники скринінгу самостійно неможливо. Звичайно, ви можете порівняти результати досліджень з таблицями у мережі, але практичної користі це не дасть. Потрібен кваліфікований генетик, здатний оцінювати показники з урахуванням безлічі факторів та критеріїв. Тому ми рекомендуємо записатися на прийом до гінеколога в Medical Plaza. У нас можна зробити скринінг 1 триместру (і не лише 1-го, а й 2-го, і 3-го триместру), пройти додаткове обстеження та діагностику, отримати розгорнутий висновок із коментарями кваліфікованого фахівця. Запис проводиться через реєстраційну форму або за телефоном. Також можна написати в чат, співробітник Medical Plaza відповість на всі запитання та запише на прийом у зручний для вас день.

FAQ

Що таке комбінований скринінг 1 триместру?

Комплекс діагностичних процедур, що включає доплерометрію та біохімічний аналіз крові на гормони.

Чи можна їсти перед біохімічним скринінгом 1 триместру?

Рекомендується утриматися від їжі за 4, але краще за 6-8 годин до здачі крові.

Як проходить 1 скринінг?

Доплерометрія здійснюєтьсяя як звичайне УЗД, біохімічний аналіз передбачає забір крові для лабораторних досліджень.

Що входить у скринінг 1 триместру?

Доплерометрія (ехографія), що показує загальний стан плода (фізичні показники) та рух крові в судинах плода та матці матері. Біохімічний аналіз досліджує гормони ХГЛ, PPAP-A, естріол та інші.

Коли краще робити скринінг 1 триместру?

Найбільш оптимальний термін для діагностичного скринінгу – 12 тиждень вагітності.

Що покаже скринінг 1 триместру?

УЗД покаже фізичні зміни плода та можливі передумови розвитку деяких хромосомних патологій. Біохімічний скринінг покаже рівні різних гормонів, відповідальних за нормальний перебіг вагітності. Загальний скринінг (він комбінований) допоможе виявити можливі аномалії, патології або відхилення розвитку плода.

Залишити заявку