Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Тарасенко Тетяна Миколаївна, лікар-ревматолог, керівник амбулаторно-поліклінічного та терапевтичного підрозділів медичного центру «Медікал плаза» (м. Дніпро), розповідає про те, як нам подолати епідемію коронавірусу в Україні і режим харчування в цей час.

По суті, COVID-19 характерний тим, що може передаватися як повітряно-крапельним шляхом, так і через слизові оболонки. Названо відстань, при якій заражена людина небезпечна - близько 2 метрів. Але майже всі забувають про заражені поверхні - металеві об'єкти, ручки дверей в під'їзді, кнопки ліфту, різні предмети, зокрема смартфони.

Зверніть увагу, зі скількома предметами ми стикаємося, просто виходячи на вулицю, і постарайтеся це врахувати, особливо під час глобального карантину.

ЕКСПЕРТ: Я ВВАЖАЮ, ЩО МИТТЯ ПОВИННО ТРИВАТИ НЕ 30 СЕКУНД, А КІЛЬКА ХВИЛИН!

Є дозування, яке повинно покрити всю площу кистей рук - близько трьох мілілітрів. Антисептики, які можна брати в аптеках: «Стериліум», «Дезор», «Біостерил», «Скінман софт».

Якщо людині через обов’язкову роботу доводиться виходити на вулицю і відвідувати різні установи, обробка може досягати кілька десятків разів. Здоров'я важливіше.

НА СЬОГОДНІ ВЕЛИКА ЧАСТИНА ХВОРИХ УКРАЇНЦІВ – ТІ, ХТО ПРИЛЕТІЛИ ДО НАС З ЄВРОПЕЙСЬКИХ КРАЇН.

Але на 21 березня, суботу, в Ухані вже не фіксується нові випадки зараження, а за добу в усьому Китаї виявлено тільки 46 нових випадків зараження. Українську статистику ви і так усі знаєте, за нею можна стежити на будь-якому сайті новин, Київ та Чернівецька область поки лідирують. Це і географічно зрозуміло.

У 80% випадків коронавірус протікає досить легко, як проста застуда. Його небезпека в тому, що він дуже швидко мутує і змінює симптоми. Тобто, якщо з вами відбувається щось нестандартне, набір симптомів, який у вас раніше при ГРВІ не зустрічався, саме час звернутися до лікаря.

Найнебезпечніший симптом - утруднене дихання, яке вказує на початок пневмонії. Поки ВООЗ дає інкубаційний період від 5 до 27 днів. Справа в тому, що ми поки мало що знаємо про коронавіруси.

НАМАГАЙТЕСЯ БЕЗ НАГАЛЬНОЇ ПОТРЕБИ НЕ ВІДВІДУВАТИ ЛІКАРНІ Й АПТЕКИ

Усі ми люди, і зрозуміло, що без відвідування цих установ не обійтися, якщо, наприклад,  у когось госпіталізований родич, якого потрібно відвідати. Але намагайтеся мінімізувати місця, де ризики максимальні.

Не забувайте про термічну обробку продуктів. Усі ці елементарні правила необхідно чітко виконувати, тому що в період стресу людина може забувати про елементарні речі.

ПРО РАЦІОН ХАРЧУВАННЯ

У православних зараз триває великий піст. Звичайно, ми повинні мати повагу до тих, хто його дотримується, але, як лікар, я рекомендую подумати, перш ніж його дотримуватися. Люди похилого віку, люди з серцево-судинними захворюваннями не повинні обмежувати себе в харчуванні.

Виключення тваринного білка призводить до погіршення стану. Усі порушення прийому білка можуть призвести до нестачі функцій багатьох органів і систем.

Що стосується дітей, мам з дітьми дошкільного віку, годуючих мам - з медичного погляду цим категоріям не можна виключати з раціону тваринні білки: м'ясо, молочні продукти, вершкове масло, оскільки вони містять речовини, що відповідають за імунну систему організму.

Себе потрібно захищати не тільки масками і миттям рук, але і правильним збалансованим харчуванням.

ТРАДИЦІЙНІ ЗАСОБИ

Цибуля, часник ... при ГРВІ немає ніяких даних, які б гарантували хоч якийсь ефект від вживання в їжу цих продуктів.

Фітонциди, які містяться в цих продуктах несуть загальнозміцнюючі властивості, але якщо ми з вами подивимося протоколи лікування вірусних інфекцій схожих з грипом - я маю на увазі коронавірус, ми не говоримо про лікувальний ефект від цих продуктів.

Це, як і вітаміни, які теж вважаються корисними, але не обмежують нас від ризику. Так що перш за все спокій і розуміння глобальної ситуації. При появі незрозумілих і тривожних симптомів звертайтеся до фахівців, наприклад, до нас у медичний центр «Медікал Плаза». Якщо Вас турбує лихоманка вище 38 ° С і утруднене дихання, то необхідно викликати швидку допомогу.

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ В НАШОМУ ЦЕНТРІ «МЕДІКАЛ ПЛАЗА», М. ДНІПРО

Ми ввели різні входи для людей із симптомами ГРВІ, окремі входи для дітей та вагітних. На входах встановлені безконтактні автоматичні дезінфектори для рук. Персонал дуже уважно стежить за дистанцією між людьми у всіх приміщеннях центру. А про всі новини центру повідомляємо в наших соцмережах. Будьте здорові!

Залишити заявку