Медичний центр - Medical Plaza
Якісна і доступна медична допомога
Оснащення високотехнологічним обладнанням
Високий рівень сервісу
Висококваліфіковані фахівці

Відгуки нашого закладу

Дякуємо за довіру до лікаря

 • О
  Олена
  Хочу висловити подяку Бондаренкові Юрію Павловичу. Проведена ним операція глаукома та катаракта повернула мою 84-річну маму до нормального життя. Дякую за професіоналізм і якісний сервіс.

Глаукома – це захворювання, яке при відсутності якісного лікування здатне призводити до повної сліпоти. Патологія полягає в ураженні зорового нерва та його нездатності пропускати сигнали від органів зору до головного мозку.

«Глаукома» в перекладі з грецької мови означає «колір морської хвилі». Це пов'язане з тим, що на останніх стадіях захворювання зіниці хворого забарвлюється в синьо-зелений колір. Вперше таку назву хворобі дав Гіппократ, який жив задовго до нашої ери. Ще в ті стародавні часи лікарі намагалися встановлювати причини та проводити лікування глаукоми, але не досягали в цьому значного успіху.

Людське очне яблуко може нормально функціонувати тільки при певних параметрах внутрішнього тиску. Якщо його показники порушуються, приплив рідини збільшується, її надлишок починає тиснути на очний нерв. При відсутності адекватних заходів він атрофується та втрачає здатність пропускати нервові імпульси від органів зору до головного мозку. На першій стадії глаукоми периферична область зору зникає частково. Згодом вона стає повністю відсутньою. У середньовіччі цю хворобу йменували «зоровим злодієм», тому що зір втрачається поступово, а симптоми можуть бути непомітними. Коли офтальмологічний центр діагностує очну патологію, фахівцям доводиться не тільки боротися з її наслідками. Найголовніше – це повністю позбавитись причини, що спровокувала порушення. Тільки в цьому випадку пацієнт зможе одужати, а хвороба не повернеться знову.

ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНЕ ЗАХВОРЮВАННЯ?

Якщо не протистояти розвитку глаукоми, то в певний момент вона здатна повністю «вимкнути» зір людини та призвести до повної сліпоти. Якщо захворювання не лікувати ефективними методами, то в його кінцевій стадії око вже не буде розрізнювати світло, в ньому з'явиться різкий біль, а єдиним виходом стане видалення очного яблука. Якщо Ви стали помічати проблеми із зором, зверніться до медичного закладу якомога швидше.

ПІДВИЩЕНА ГРУПА РИЗИКУ

Глаукома: симптоми та лікування – ця інформація повинна цікавити, перш за все, представників старшого покоління, тому що найчастіше хвороба вражає саме вікових пацієнтів. Після 40 років рекомендується періодично відвідувати офтальмолога. Основними сигналами для того, щоб якнайшвидше здійснити візит до медичного закладу, стають:

 • зниження зорової здатності;
 • присутність туману перед очима;
 • поява райдужної аури навколо джерел світла;
 • больові відчуття в області над оком;
 • тиск в очах;
 • скорочення поля зору.

Перелічені симптоми глаукоми проявляються не завжди. Важливе значення для раннього виявлення проблеми мають регулярні огляди офтальмолога та профілактичні обстеження.

ЛІКУВАННЯ ГЛАУКОМИ

КОНСЕРВАТИВНЕ (МЕДИКАМЕНТОЗНЕ) ЛІКУВАННЯ ГЛАУКОМИ

Сучасні лікарські засоби допомагають стримувати подальший розвиток захворювання, знижують високий внутрішньоочний тиск та покращують циркуляцію рідини. Препарати останнього покоління успішно борються із глаукомою, повністю позбавляють від негативних симптомів та причин розвитку небезпечної хвороби. Водночас медикаментозне лікування глаукоми має певні мінуси: деякі ліки інколи викликають побічні ефекти, а їх прийом може бути заборонений при наявності певних супутніх захворювань (астми, судинних патологій). Враховуючи те, що зазвичай глаукома турбує пацієнтів «у віці», з уже існуючими проблемами зі здоров'ям, прийом сильнодіючих препаратів не завжди стає можливим. Офтальмологічне відділення, яке працює при медичному центрі «Medical Plaza», обов'язково враховує всі індивідуальні особливості пацієнтів при проведенні медикаментозної терапії. Лікування глаукоми в нашому закладі має відносно невисоку ціну. При цьому необхідно розуміти, що лікарські засоби для нормалізації показників очного тиску доведеться приймати постійно.

ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ГЛАУКОМИ

У «Medical Plaza» для боротьби з глаукомою застосовують непроникаючу глибоку склеректомію (НГСЕ), яку можуть запропонувати далеко не всі профільні заклади. Ця сучасна операція полягає у витонченні очної мембрани до такого стану, при якому вона отримує природну вологопроникність. Такі маніпуляції дозволяють відновити природний баланс рідини та зупинити причини розвитку захворювання. Метод не застосовується, якщо вже відбулися органічні зміни дренажної системи та нервових волокон органу зору. Саме тому так важливо не пропустити перші симптоми глаукоми.

НГСЕ проводиться за допомогою лазера або хірургічним методом вишкрібання мембрани. Часто його поєднують з установкою спеціальних колагенових дренажних систем, що перешкоджають зворотному потовщенню тканин. Також при проведенні комплексу заходів може здійснюватися заміна кришталика штучною лінзою – це стає необхідним, якщо кришталик збільшується у розмірах та виступає причиною підвищеного очного тиску. Іноді додається операція для поліпшення кровопостачання очного яблука. Все це дозволяє усунути причини виникнення глаукоми та уникнути її прогресування. Ціна хірургічного лікування патології є різною. Точна вартість процедури залежить від стадії захворювання та загального стану пацієнта.

СУТНІСТЬ ОПЕРАЦІЇ ПРИ ГЛАУКОМІ

У тих випадках, коли терапія медикаментозними засобами стає неефективною, зупинити розвиток глаукоми дозволяє хірургічне втручання. Оперативне лікування є найбільш результативним способом усунення патології. Сучасні методи, які застосовують хірурги-офтальмологи, можуть вважатися малоінвазійними та не вимагають тривалого реабілітаційного періоду.

Операція дозволяє нормалізувати показники тиску між передньою та задньою камерами очного яблука, допомагає попередити блокаду внутрішньоочної рідини з підвищенням її тиску. Щоб уникнути повторного виникнення глаукоми, створюється штучний стік внутрішньоочної рідини (найчастіше методом імплантації спеціального приладу). Оперативне лікування глаукоми проводиться зазвичай під місцевим наркозом та може здійснюватися в амбулаторних умовах.

КЛАПАН EX-PRESS

Установка клапана цієї моделі – це ефективний спосіб усунення різних видів глаукоми, що активно використовується в США та країнах Європи. Завдяки використанню EX-PRESS відновлюються фізіологічні шляхи відтоку рідини, стабілізується внутрішньоочний тиск. Цей пристрій виробляється американською компанією Alcon. Розробка пройшла всі необхідні сертифікації та стала широко використовуватись при проведенні складних операцій на органах зору. Видалення глаукоми за допомогою такого клапана не призводить до розвитку небажаних ускладнень та вважається найбільш результативним.

Навіть при одночасному виявленні у пацієнта катаракти та глаукоми нові технології дозволяють проводити комбіновані операції. Під час такого втручання відбувається імплантація пристрою дренажу EX-PRESS, а помутнілий кришталик замінюється штучною лінзою. Таким чином, одне втручання дозволяє відразу вирішувати дві серйозні проблеми. При цьому комбінована операція з видалення катаракти та глаукоми матиме меншу вартість, ніж два окремих втручання аналогічного характеру.

ПОКАЗАННЯ ДЛЯ ІМПЛАНТАЦІЇ КЛАПАНА EX-PRESS

 • низька ефективність інших видів лікування;
 • наявність вже оперованої глаукоми;
 • глаукома, що виникла після травми;
 • постувеальна глаукома;
 • неоваскулярна глаукома.

ЩО ПОТРІБНО ДЛЯ УСПІШНОГО ПРОВЕДЕННЯ ОПЕРАЦІЇ?

Перед втручанням необхідно пройти офтальмологічне обстеження – це підтвердить доцільність здійснення операції з видалення глаукоми. Діагностика в медичному центрі «Medical Plaza» відбувається в призначений пацієнтом день, у зручний для нього час. Якщо операція є обов'язковою, доведеться здати декілька видів аналізів.

Перед втручанням з приводу глаукоми пацієнт повинен продовжувати курс лікування з призначеними очними краплями та іншими препаратами. У день проведення операції клієнт проводить в офтальмологічному відділенні не більше п'яти годин. Після цього йому можна повертатися додому, отримавши необхідні рекомендації лікаря. Ціна операції при глаукомі суттєво залежить від індивідуальних особливостей хворого. У «Medical Plaza» робиться все для того, щоб вартість медичних послуг стала доступною для різних верств населення. Також у центрі проводять лазерні операції з приводу глаукоми.

Протягом місяця прооперований пацієнт повинен зменшувати фізичну активність. Також доведеться застосовувати протизапальні очні краплі та дотримуватися графіка післяопераційних відвідувань лікаря. Це дозволить постійно контролювати процес одужання.

РЕКОМЕНДАЦІЇ СТОСОВНО РЕАБІЛІТАЦІЇ

 1. Уникайте тиску на прооперовані очі, ні в якому разі не тріть їх.
 2. Під час прийняття душу або ванни стежте за тим, щоб вода не потрапляла до органів зору.
 3. Перші кілька днів після втручання намагайтеся дозувати навантаження на зір – обмежуйте читання та перегляд телевізора.
 4. Заняття спортом, відвідування сауни та лазні можна відновити тільки після консультації з лікарем.
 5. Вихід на роботу й водіння автомобіля теж слід обговорити з фахівцем, який проводив втручання.
 6. Обов'язково треба пройти післяопераційне обстеження, щоб зрозуміти, яких результатів вдалося досягти.
 7. У випадку погіршення зорової функції, почервоніння або появи болю в прооперованому оці, слід негайно звернутися до офтальмолога.

Методика проведення операції при глаукомі добре відпрацьована та використовується в усьому світі. Хірургічне втручання дарує шанс врятувати зір в ситуації, коли інші засоби вже не здатні допомогти. Вартість операції в нашому центрі – від 5800 грн.

ЛАЗЕРНЕ ЛІКУВАННЯ ГЛАУКОМИ

Лікування глаукоми лазером вважається одним з найбільш поширених, сучасних та безпечних способів боротьби зі складним захворюванням.

Лазерне втручання – це аналог хірургічної операції, але при цьому процедура легше переноситься та не вимагає тривалої реабілітації. При проведенні лікування має місце вплив лазерним променем певної частоти на дренажні зони органу зору. Це стимулює відтік рідини та стабілізує внутрішньоочний тиск.

Лазерне лікування глаукоми застосовується в тих випадках, коли медикаментозний та терапевтичний методи вже не забезпечують необхідного ефекту. Його раціонально проводити на більш пізніх стадіях хвороби. Треба відзначити, що в медичному центрі «Medical Plaza» на якісне лікування глаукоми лазером встановлена демократична ціна. Саме тому операція має попит не тільки серед мешканців Дніпра, а й з-поміж пацієнтів з інших великих міст України.

МЕТОДИКА ЛАЗЕРНОЇ ТРАБЕКУЛОПЛАСТИКИ

Лазерна трабекулопластика використовується для боротьби із поширеною формою захворювання, так званою «відкритокутовою глаукомою». При такій патології порушується рух внутрішньоочної рідини, але кут камери очного яблука залишається в нормі.

Причиною виникнення відкритокутової глаукоми є порушений відтік внутрішньоочної рідини у дренажних мережах кута передньої камери. Відбувається це через блокування мереж пігментами, обмінними продуктами або надмірними білками.

Трабекулярна мережа під впливом лазера починає функціонувати в посиленому режимі, тиск рідини слабшає, повертаючись до нормальних показників. Селективна лазерна трабекулопластика добре зарекомендувала себе при лікуванні глаукоми. Десятки тисяч людей в усьому світі відчули на собі ефективність цього способу боротьби із захворюванням.

Переваги методу:

 • швидке проведення – втручання займає всього 10-15 хвилин та не вимагає тривалої підготовки;
 • відсутність соматичних протипоказань – процедура виконується під місцевою крапельної анестезією;
 • низька травматичність – лазер не пошкоджує сусідні тканини, діє вибірково;
 • відсутність болю у пацієнта під час та після втручання.

Вартість лікування глаукоми лазером робить процедуру доступною для різних прошарків населення.

ІРИДЕКТОМІЯ ЛАЗЕРОМ

Лазерна іридектомія застосовується для лікування глаукоми, яка виникає через виштовхування або просування райдужки до кута передньої камери та блокування відтоку внутрішньоочної рідини, із подальшим підвищенням внутрішньоочного тиску.

Закритокутова глаукома зустрічається рідше, ніж відкритокутова. Така хвороба частіше вражає жінок, ніж чоловіків (співвідношення 3:1). Вперше патологія проявляє себе як гострий напад. На його наближення вказують такі симптоми як поява райдужної аури довкола джерел світла, больові відчуття в очах, в області брів або скронь. Кожен напад глаукоми погіршує прохідність зорового нерва та звужує поле периферичного зору.

До та після нападу внутрішньоочний тиск залишається в межах норми. Закритокутова глаукома небезпечна тим, що її напади формують спайки в кутах передньої камери очного яблука. Ці структури погіршують прохідність трабекулярної мережі, що призводить до постійного зростання внутрішньоочного тиску.

Лазерна іридектомія дозволяє ефективно боротися з глаукомою та покращує стан зорової системи в переважній більшості випадків. Чим раніше буде проведено втручання, тим кращі результати воно забезпечить.

ЕТАПИ ПРОВЕДЕННЯ ЛАЗЕРНОЇ ІРИДЕКТОМІЇ

Лазерне лікування глаукоми здійснюється виключно в амбулаторних умовах. При проведенні втручання застосовується місцева анестезія крапельного типу, без ін'єкцій в очне яблуко.

Хірург-офтальмолог впливає на чітко визначену ділянку органу зору. Якщо лікар вважає за необхідне, проводиться кілька лазерних імпульсів підряд. Завдяки цьому в певних ділянках дренажної мережі формуються мікроотвори, внаслідок чого скидається зайвий тиск внутрішньоочної рідини.

Лазерне втручання дуже рідко викликає будь-які побічні ефекти або ускладнення. Після такої маніпуляції зорова функція нормалізується в найкоротші терміни. Лікування глаукоми лазером має невисоку ціну та невеликий перелік протипоказань. Іноді лазерна іридектомія здійснюється з метою профілактики (якщо при проведенні загального огляду виявився підвищений ризик розвитку нападів).

ПЕРЕВАГИ ЛІКУВАННЯ ГЛАУКОМИ В «MEDICAL PLAZA»

Спеціалізовані медичні заклади, що займаються лікуванням очних патологій, не є рідкістю у великих містах. На відміну від багатьох подібних установ, офтальмологічне відділення медичного центру «Medical Plaza» пропонує своїм клієнтам всі необхідні умови для прогресивного лікування захворювань органів зору. Консервативне, хірургічне та лазерне лікування глаукоми дозволяє швидко та назавжди зупинити прогресування хвороби та подальше погіршення зору. В основі цінової політики медичного центру – максимальна доступність якісних медичних послуг.

Кожен пацієнт отримує індивідуальну програму, за якою проводиться лікування глаукоми. Всі процедури починаються лише після ретельної діагностики. Оперативні втручання здійснюються в щадному режимі, без госпіталізації, та займають 15-20 хвилин. Послуги надають досвідчені хірурги-офтальмологи, які проводять огляди пацієнтів в до- та післяопераційний періоди. Сучасні методи та технології проведення операцій дозволяють значно скорочувати період відновлення. Саме втручання не потребує тривалої підготовки. Щоб здійснити хірургічне втручання, достатньо мати результати лише декількох аналізів.

Запис на прийом до лікаря
На сайті

Швидко та зручно: обирайте лікаря, дату та час візиту. Всього за пару кліків.

 

Через застосунок

Зручний мобільний додаток для твого смартфону.

Доступний для завантаження