Широко поширеною, але абсолютно помилковою є думка про те, що безпліддя діагностується переважно у представниць прекрасної половини людства. Насправді в 50 і більше відсотках клінічних випадків нездатність до зачаття є результатом наявності у чоловіка ряду патологій, серед яких інфекційні захворювання, ураження судинної системи та інші.

Заблудовський Олег Григорович
 Про лікаря 
Заблудовський Олег Григорович 
 Стаж:  26 років 
 Лікар-уролог вищої категорії, андролог, сексопатолог 

Однак у 9 випадках з 10 причиною нездатності чоловіка до зачаття є низька якість репродуктивного матеріалу. Причини можуть бути різними: низький рівень рухливості сперматозоїдів або мала їх кількість.

У таких ситуаціях набуває актуальності питання про те, як поліпшити морфологію сперми і відновити здатність до зачаття. Існують різні методики, які допоможуть впоратися з проблемою в найкоротші терміни, і фахівці клініки «Medical Plaza» допоможуть підібрати відповідні варіанти терапії відповідно до особливостей клінічного випадку.

ВІКОВІ ФАКТОРИ

Незважаючи на те, що вироблення сперми проводиться до досягнення чоловіком віку 80 і більше років, якість репродуктивного матеріалу з часом істотно погіршується. У разі відсутності захворювань і патологій чоловік зберігає здатність до зачаття до старості, але ризик появи на світ дитини, що страждає захворюваннями, розвиток яких обумовлено хромосомними аномаліями, при цьому великий. Відповідно, про те, як поліпшити активність сперматозоїдів і якість сперми в цілому, рекомендується замислюватися в більш ранньому віці.

До досягнення чоловіком середнього віку поліпшити рухливість сперматозоїдів і їх кількість за допомогою застосування різних терапевтичних підходів, зміни способу життя можна за три місяці. Але чим старше пацієнт, тим більше часу йому потрібно для відновлення репродуктивної системи. Саме тому, перш ніж підібрати способи, засоби і вітаміни, що поліпшують якість сперми, фахівці нашого медичного центру пропонують пацієнту проходження медичного обстеження.

 •  MAR-ТЕСТ 

  Імунологічне безпліддя розглядається в медицині як своєрідна «війна», яку організм людини оголошує самому собі. Збій імунітету, пов'язаний з будь-якою зовнішньою причиною, призводить до того, що тіло починає вважати «ворогами» свої власні клітини. У чоловіків аутоімунні реакції найчастіше спрямовуються проти сперматозоїдів. Саме тому вони здатні призводити до безпліддя.

  Діагностувати збій в імунній системі буває досить проблематично. Щоб полегшити таку задачу, спеціалісти медичного центру «Medical Plaza» пропонують своїм клієнтам проходження МАР-тесту. Подібне тестування здатне з високою точністю виявляти присутність руйнівних антиспермальних антитіл, які утворюються на поверхні сперматозоїдів.

  ...

ПЛЮСИ ТА МІНУСИ УТРИМУВАННЯ

Нерідко сімейні пари, які планують народження дитини, цікавляться питанням про те, чи можна поліпшити сперму за допомогою відмови від інтимних стосунків на незначний термін. Цей спосіб досить поширений в побуті і є виправданим. Однак важливо дотримуватися деяких правил.

Перш ніж замислюватися про те, як поліпшити якість сперми за допомогою утримання, рекомендується звернути увагу на думку фахівців. Так, згідно з результатами проведених досліджень, оптимальний термін утримання не повинен становити більше 2 - 4 діб.

Якщо вказаний термін буде меншим, обсягу репродуктивного матеріалу може бути недостатньо для зачаття. Однак настання вагітності все ж є можливим, якщо статевий акт буде здійснений безпосередньо в період овуляції. При більш тривалому утриманні якість репродуктивного матеріалу погіршується, що також зменшує вірогідність зачаття.

ДІЄТА ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ СПЕРМИ

Парам, які планують зачаття дитини, необхідно завчасно дізнатися про те, які продукти покращують сперму. Для підвищення якості біологічного матеріалу важливим є додавання в раціон страв, склад яких збагачено наступними необхідними для організму речовинами:

 • цинк;
 • бета-каротин;
 • вітаміни груп С, Е, Д;
 • кальцій;
 • жирні кислоти Омега 3 - цей елемент особливо важливий для поліпшення якості і кількості сперми.

Для підвищення здатності до зачаття рекомендується додати в щоденний раціон продукти, які покращують сперму:

 1. Велика кількість цинку містять бобові культури. Додати їх в раціон слід на регулярній основі не рідше одного разу на тиждень.
 2. Ненасичені жирні кислоти містять жирні сорти морської риби. Приступаючи до вирішення питання про те, як поліпшити морфологію сперматозоїдів, рекомендується додати цей продукт в раціон не менше трьох разів на тиждень.
 3. Важливо додати в меню фрукти і овочі, багаті вітаміном А, наприклад, морква, абрикоси, гарбуз, персики. Важливо, щоб в щоденному раціоні в достатній кількості була присутня різноманітна свіжа зелень.

Для забезпечення організму додатковими елементами також рекомендується щодня вживати в їжу невелику кількість волоських горіхів і натуральний соєвий соус. Тим, хто замислюється про те, як поліпшити сперму для зачаття за допомогою дотримання збалансованої дієти, рекомендується звернути увагу, що для отримання позитивного результату дотримуватися обраного режиму харчування необхідно протягом мінімум трьох - п'яти тижнів.

ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ

Якщо для пари актуальним є питання про те, як поліпшити якість і кількість сперми, важливо звернути увагу на ряд правил, дотримуватися яких слід неухильно:

 1. Важливо уникати перегріву або переохолодження організму, наведені фактори чинять негативний вплив на якість біологічного матеріалу.
 2. Не рекомендовані інтенсивні і тривалі фізичні навантаження, займатися спортом можна і потрібно, але робити це слід помірно.
 3. Тим чоловікам, які замислюються про те, як поліпшити показники сперми, особливо важливо відмовитися від вживання наркотичних препаратів, тютюну, алкоголю.
 4. Важливо уникати стресів, нервового перенапруження. Негативний емоційний стан чинить негативний вплив на якість сперми.
 5. Рекомендується відмовитися від вживання червоного м'яса, краще зробити вибір на користь риби, птиці та інших сортів. Особливо важливий цей аспект для тих, хто замислюється про методи, як поліпшити рухливість сперматозоїдів.
 6. Неякісна їжа не менш шкідлива для організму, ніж наведені вище фактори. Важливо нормалізувати режим харчування, виключити з меню консервацію, маринади, страви швидкого приготування, фастфуд. Також слід максимально прибрати жири тваринного і рослинного походження, в тому числі, масло, вершки, маргарин. Для приготування їжі краще використовувати оливкову олію, склад якої збагачений великою кількістю корисних мікроелементів.
 7. При наявності надлишкової маси тіла рекомендується знизити вагу до прийнятих норм. Велика кількість зайвих кілограмів робить негативний вплив на репродуктивну функцію чоловічого організму. Перед тим, як поліпшити сперму за допомогою застосування терапевтичних підходів і препаратів, рекомендується усунути надлишкову масу тіла.

Перед постановкою питання «як поліпшити якість сперматозоїдів», слід звернути увагу, що дотримуватися здорового способу життя слід протягом мінімум трьох - п'яти місяців. Менших термінів для повноцінного відновлення організму недостатньо.​

ПОРАДИ І РЕКОМЕНДАЦІЇ

Важливість якості еякуляту чоловіка обумовлена ​​тим, що для успішного запліднення яйцеклітини сперматозоїду потрібно подолати безліч перешкод, серед яких, наприклад, кисле середовище. При низькій якості сперми сперматозоїди мають низьку рухову активність, що знижує шанси на зачаття. Як збільшити їх і як поліпшити сперматозоїди? Рекомендується звернути увагу на ряд наступних правил:

 1. Після завершення статевого акту сперма стає рідшою, частина її випливає з піхви, що може вплинути на результати зачаття. Щоб попередити це, жінці рекомендується залишатися в горизонтальному положенні протягом мінімум півгодини.
 2. Важлива своєчасність. Для збільшення шансів на успішне зачаття рекомендується відмовитися від інтимних стосунків за два - три дні до дати передбачуваної овуляції. Цього терміну цілком достатньо для того, щоб збільшити обсяг сперми.
 3. Поза під час парування в цілому не робить ніякого впливу на результат, тобто, наступ зачаття. Однак у разі наявності у жінки анатомічних особливостей, серед яких, наприклад, загини матки, при виборі пози слід керуватися рекомендаціями лікаря.

Отже, при правильному підході методи і засоби, що поліпшують сперму, дозволяють відновити репродуктивні здібності чоловіка і значно збільшити шанси на зачаття. Важливо пам'ятати, що при наявності серйозних проблем впоратися з ними можна тільки за допомогою участі фахівців. Запрошуємо вас до нашого центру «Медікал Плаза» для отримання консультації і, при необхідності, для проведення курсу лікування!

Заблудовский видео