Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Завдяки технології екстракорпорального запліднення (ЕКЗ), розробленої в другій половині минулого століття, боротьба з безпліддям вийшла на новий етап. Перша українська ЕКЗ-дитина з'явилася 1991 р. - харків'янка Катерина Кульова. У наступні роки висока ефективність ЕКЗ зробила її порятунком для багатьох сімей. Сьогодні у багатьох бездітних пар часто постає питання – де роблять ЕКЗ в Україні?

Вітчизняний підхід до екстракорпорального запліднення

Нині вітчизняна репродуктологія суттєво просунулась уперед. Багато клінік, які працюють в Україні, мають унікальні методики. Одним із досягнень саме українських репродуктологів стало перше у світі нарощування ендометрію (слизової оболонки матки, до якої прикріплюється плодове яйце). Першою процедуру успішно пройшла пацієнтка, яка до цього пережила 11 невдалих спроб екстракорпорального запліднення.

Значний прогрес методу ЕКЗ багато в чому визначається відсутністю в Україні обмежень у галузі репродуктології. Саме тому до нашої країни приїжджають сімейні пари з усього світу, які бажають стати щасливими батьками.

Закон та репродуктологія

Українське законодавство відрізняється більшою лояльністю до багатьох нюансів ДРТ (допоміжних репродуктивних технологій). Одним із важливих моментів є донорство жіночих яйцеклітин. У багатьох католицьких країнах Європи (Італії, Португалії, Польщі, Іспанії) такий метод перебуває під категоричною забороною. Жителі цих держав часто змушені звертатися по допомогу до наших донорів. Аналогічна ситуація склалася довкола сурогатного материнства.

Сьогодні доступною у плані репродуктології також вважається Індія. Однак, через розташування нашої країни в центрі Європи, багато її мешканців вважають за краще зробити ЕКО в Україні.

Яка результативність ЕКЗ

У багатьох західних країнах існують обмеження на проведення гіперстимуляції (медикаментозної активізації зростання кількох яйцеклітин замість однієї, що визріває природним чином). Умови, створені в Україні, допомагають досягти зростання не менше 20 фолікулів, отримати з них до 10-ти яйцеклітин, здійснити запліднення та перенести необхідну для настання вагітності кількість ембріонів (в основному – не менше 4-х).

Вітчизняні репродуктологи стверджують, що такий підхід суттєво збільшує шанси успіху. У процесі контрольної оваріальної стимуляції існує ймовірність розриву кіст та тромбозу кровоносних судин. Щоб уникнути цього, після процедури вживаються необхідні медичні заходи.

Ситуація в інших країнах виглядає дещо інакше. Тут передбачено стимуляцію не більше 6-ти фолікулів, з яких вдається отримати 3-4 яйцеклітини, і не більше 1-2 якісних ембріонів.

Де зробити ЕКЗ в Україні?

Однією з клінік, де можна зробити ЕКО, є медичний центр Medical Plaza, що функціонує з 2014 року. За цей час установа досягла великих успіхів. Ми працюємо з великою кількістю відвідувачів, допомагаючи їм зберегти здоров'я та набути повноцінної родини. Колектив МЦ налічує 206 співробітників, серед яких 40 – доктори різних спеціальностей.

Усім, хто цікавиться, де зробити ЕКЗ, варто знати – «Медікал Плаза» розташований у Дніпрі. Ця установа є першим недержавним багатопрофільним медичним центром. Про високий рівень професіоналізму наших співробітників говорить виданий 2017 року сертифікат Міжнародної системи Менеджменту якості.

Які послуги пропонує МЦ «Медікал Плаза»

До нас звертаються як жителі України, так і громадяни інших країн, які бажають мати повноцінне потомство. Високий рівень медичних послуг забезпечується:

 • Застосування кращих сучасних технологій.
 • Наявністю у центрі висококваліфікованих репродуктологів, ембріологів, акушерів-гінекологів.
 • Відповідальним ставленням до кожного пацієнта.

Місцем, де роблять ЕКЗ, є відділення ДРТ. Тут кожному клієнту пропонується скористатися повним спектром послуг сучасної репродуктивної європейської галузі. Наші лікарі використовують найпрогресивніші методи діагностики безпліддя, і володіють усіма існуючими способами його лікування.

У відділенні ДРТ можна пройти:

 • внутрішньоматкову інсемінацію;
 • програму екстракорпорального запліднення, сурогатного материнства;
 • кріоцикли;
 • донацію яйцеклітин (сперматозоїдів).

Діагностика виконується з використанням різноманітних сучасних методів – кольпоскопії, ехосальпінгоскопії, гістероскопії, лапароскопії, ультразвукового обстеження, яке здійснюється на апаратах експертного рівня. У клініці є власна ембріолабораторія, оснащена за останнім словом техніки. У процесі роботи медики користуються станцією ІКСІ, планшетним інкубатором ембріонів, системою моніторингу розвитку ембріонів як live-primo vision. Наші ембріологи досконало опанували методику вітрифікації (кріообробки) статевих клітин та ембріонів, і на найвищому рівні виконують весь спектр ембріологічних маніпуляцій.

Переваги звернення

Найновіше обладнання у поєднанні з високим професіоналізмом співробітників дозволили досягти МЦ «Medical Plaza» наступних результатів:

 • Довести ефективність програм ЕКЗ до 50%, досягнувши тим самим рівня передових європейських та американських клінік.
 • Допомогти народитися більш ніж 400 здоровим малюкам.
 • Подарувати радість материнства та батьківства мешканцям України, Португалії, США, Росії, Ізраїлю.
 • Персонал медичної установи постійно підвищує рівень своєї кваліфікації, запроваджує інноваційні методики. Лікарі нашої клініки переймають досвід у співробітників провідних репродуктивних клінік Європи, відвідують міжнародні з'їзди та конференції, присвячені питанням ЕКЗ. Багато з докторів дають майстер-класи, під час яких діляться з колегами-початківцями багатим досвідом з надання допомоги бездітним парам.

Де зробити ЕКЗ пацієнтам із онкологією?

"Медікал Плаза" є клінікою, де роблять ЕКЗ навіть за наявності несприятливих захворювань. Лікарі відділення активно працюють у напрямку онкофертильності, спрямованої на вивчення та збереження репродуктивної функції за наявності раку.

Для таких пацієнтів передбачено кріоконсервацію яйцеклітин або сперми до проведення терапевтичного курсу. Це допомагає захистити статеві клітини від негативного впливу медикаментозних препаратів чи променевої терапії. Така методика дозволяє стати батьками навіть після тривалого лікування ракових патологій.

На сьогоднішній день МЦ «Медікал Плаза» – єдина українська клініка, яка підтримує партнерство з міжнародним консорціумом онкофертильності, розташованим у США.

Скільки коштує ЕКЗ і де роблять?

Одна процедура ЕКЗ має середню вартість 50 000-100 000 гривень, що не завжди доступно для середніх верств населення. Для багатьох бездітних сімей актуально знати, де зробити ЕКО безкоштовно.

В Україні передбачена безкоштовна програма екстракорпорального запліднення, призначена для жінок віком до 35 років з відсутністю маткових труб або їх непрохідністю.

Таку категорію пацієнток надають препарати для стимуляції (не оплачуючи при цьому повний цикл). Не передбачає державного фінансування безпліддя у чоловіків. Ця програма також не передбачає безкоштовного донорства сперматозоїдів та яйцеклітин.

Підбиваємо підсумки – де краще робити ЕКЗ?

Роздумуючи над тим, де краще зробити ЕКЗ, варто передусім розглядати вітчизняні варіанти. Поїздка зарубіжних країн у разі буде повністю виправданою, т.к. рівень медичних послуг та наступні результати провідних українських клінік часто перевершують закордонні аналоги. Крім цього, варто враховувати масу обмежень, що поширюються в Європі на кріоконсервацію, програми «Донорство яйцеклітин», «Сурогатне материнство».

Клініка «Медікал Плаза» стане однією з установ, де роблять ЕКЗ на найвищому рівні та за прийнятною вартістю. Процедурі передуватиме детальне медичне обстеження. Ціна на екстракорпоральне запліднення визначається індивідуально, з урахуванням важливих особливостей кожного пацієнта.

Залишити заявку