Медичний центр - Medical Plaza

Ендопротезування кульшового суглоба – це часткова або повна заміна повністю зношеного, або пошкодженого суглоба, для відновлення повноцінної опороздатності та повного обсягу рухів без болю.

Якісна і доступна медична допомога
Оснащення високотехнологічним обладнанням
Високий рівень сервісу
Висококваліфіковані фахівці
Лікарі
Ендопротезування кульшового суглоба в Medical Plaza

Як правило, ендопротезування виконується на крайніх стадіях дегенеративних захворювань, коли інші методи допомогти вже не можуть. Наприклад, при артрозі колінного або кульшового суглоба III або IV стадії єдиним і безальтернативним методом для відновлення руху, опори та головне – відсутності болю, є ендопротезування. Альтернативою може бути лише консервативне (медикаментозне) лікування на більш ранніх стадіях розвитку хвороби. За складних форм патологій суглобів операція з протезування – єдиний вихід.

Відгуки нашого закладу

Дякуємо за довіру до лікаря

  • А
    Альберт Литвинов
    Хочу висловити величезну подяку всьому персоналу клініки Medical Plaza і особисто талановитому хірургу Титарчуку Ростиславу Вадимовичу, який провів мені складну операцію з протезування лівого тазостегнового суглоба і дав можливість повноцінно жити і рухатися без болю....
  • А
    Анастасія
    Хочу висловити велику подяку всьому персоналу Medical Plaza та особисто неймовірно талановитому хірургу із золотими руками Титарчуку Ростиславу Вадимовичу, який зробив дуже складну операцію з протезування кульшового суглоба для моєї мами! Я дуже щаслива, що в той...
  • Є
    Євген, 61 рік
    Якщо вам призначили операцію з ендопротезування кульшового суглоба, значить, вона дійсно потрібна. Не переживайте і погоджуйтесь, це єдиний шлях до можливості ходити і жити без болю. Моя історія проста і коротка. Через вікові зміни та коксартроз III стадії мені...

Тема ендопротезування тазостегнового суглоба часто призводить до зайвої полеміки, суперечок та помилкових уявлень про ендопротези, саму операцію та реабілітаційний період. До того ж сьогодні в мережі Інтернет багато недостовірної інформації, яка заважає людині прийняти рішення про необхідність протезування.

Лікар ортопед-травматолог першої категорії зі стажем 14 років, учасник десятків зарубіжних курсів у галузі ендопротезування суглобів Титарчук Ростислав Вадимович відповідає на найпопулярніші питання, що стосуються видів та функцій ендопротезів, варіантів хірургічного втручання, показань та протипоказань. 

Що таке ендопротезування кульшового суглоба

Ендопротезування кульшового суглоба – це часткова або повна заміна повністю зношеного, або пошкодженого суглоба, для відновлення повноцінної опороздатності та повного обсягу рухів без болю.

Як правило, ендопротезування виконується на крайніх стадіях дегенеративних захворювань, коли інші методи допомогти вже не можуть. Наприклад, при артрозі колінного або кульшового суглоба III або IV стадії єдиним і безальтернативним методом для відновлення руху, опори та головне – відсутності болю, є ендопротезування. Альтернативою може бути лише консервативне (медикаментозне) лікування на більш ранніх стадіях розвитку хвороби. За складних форм патологій суглобів операція з протезування – єдиний вихід.

Показання для заміни кульшового суглоба

Клінічні показання до протезування кульшового суглоба:

  • коксартроз (III та IV стадія);
  • асептичний некроз головки стегнової кістки, що частіше виникає у молодих людей;
  • посттравматичний артроз, коли раніше виконувались операції або були переломи в області кульшового суглоба, які порушили його біомеханіку, внаслідок чого розвинувся артроз;
  • ревматоїдні та дегенеративно-дистрофічні артрити;
  • перелом шийки стегна у пацієнтів старше 60 років, при якому також показано ендопротезування, оскільки зрощення кісток у такому віці не прогнозується через особливості кровопостачання даної зони.

Переломи шийки стегна у молодому віці лікується зазвичай шляхом остеосинтезу. Якщо вік хворого нижчий за 60 років, то ендопротез не потрібен. Виняток становлять пацієнти молодше 60 років із переломом шийки стегна у поєднанні з коксартрозом.

Асептичний некроз головки стегнової кістки – ендопротезування цементним ендопротезом, пацієнтці 82 роки

Види та функції штучних протезів

Якщо використовувати прості терміни, то з погляду анатомії кульшовий суглоб – це, по суті, шарнір, що складається з двох компонентів. Це головка стегнової кістки з шийкою та западина (вертлужна), тобто місце, в якому ця головка рухається.

Ендопротез може замінювати як частину суглоба – тільки головку стегна або головку з шийкою, – так і суглоб повністю (тотальне ендопротезування). Тотальний ендопротез повністю замінює як стегновий компонент (головка та шийка стегнової кістки), так і частину, що імплантується в таз. Мається на увазі протез, який ставиться в тазову частину (вертлужна западина). Тазова частина ендопротезу називається чашею, і під час операції вона зазвичай встановлюється першою, дозволяючи працювати зі стегнової частиною протеза більш вільно.

Функції ендопротезу

Головна функція ендопротезу – це заповнити або повернути повний обсяг рухів та відновити опороспроможність. Іноді протез дозволяє за необхідності відновити довжину кінцівки, що була втрачена при розвитку захворювання.

Види ендопротезів за матеріалом виготовлення

Основа ендопротезу – титан або кобальт-хромовий сплав із напиленням титану. Але це не є головним фактором при виборі. Ендопротез зазвичай прописується по парі тертя – матеріал виготовлення шарніру протезу. Види пар тертя (шарнірних систем) за матеріалом виготовлення:

  • метал-поліетилен;

  • кераміка-поліетилен;

  • кераміка-кераміка;

 

  • кераміка - високомолекулярний поліетилен з додаванням вітаміну E.

Чаша протезу при тазостегновому ендопротезуванні виготовляється з поліетилену, кераміки або високомолекулярного поліетилену з вітаміном E. Головка стегнової кістки – кераміка або метал.

Способи фіксації ендопротезу

Існує два види фіксації протезу: безцементна та цементна. Ще є так звана гібридна фіксація, коли один із компонентів ендопротезу кріпиться безцементно, а для другого використовується спеціальний кістковий цемент. Який саме метод фіксації використовуватиметься хірургом під час операції, залежить від складності травми, стану кісток, віку пацієнта та інших факторів.

Ми вважаємо, що оптимальний вибір для більшості хворих – безцементний ендопротез, оскільки зрощення кістки та протеза є надійнішим варіантом фіксації. Використання безцементного ендопротезу дозволяє значно збільшити термін експлуатації та відсунути на кілька років необхідність ревізійного ендопротезування.

Щодо цементної фіксації протезу, то вона дозволяє уникнути проблем у пацієнтів з яскраво вираженим остеопорозом, коли міцність кістки слабка. Додаткове встановлення на цемент страхує хворого від міграції ендопротезу. Ендопротезування з гібридною фіксацією виконується за індивідуальними особливостями, коли один із компонентів неможливо зафіксувати за допомогою безцементної фіксації.

Чи має штучний суглоб більш обмежений діапазон рухів порівняно зі здоровим тазостегновим суглобом

Ні, не має, але багато залежить від самого ендопротезу. Одні протези розраховані на активне використання, інші мають скромні показники діапазону рухів. Ми віддаємо перевагу тому чи іншому ендопротезу залежно від пацієнта. Наприклад, пацієнту в 50 років потрібен протез з парою тертя кераміка-високомолекулярний поліетилен з вітаміном E, а пацієнту в 70 років достатньо буде ендопротезу з парою тертя метал-поліетилен.

З чим це пов'язано? З активністю. Люди, які працюють та ведуть активний спосіб життя, та пацієнти на пенсії мають різну рухливість. У них значно відрізняється кількість кроків на день, іноді в кілька разів. Для другої категорії хворих знос компонентів не такий критичний. За рахунок цього можна знизити вартість ендопротезу без втрати як на тривалий час. Тобто спосіб фіксації ендопротезу той же – безцементний, але пара тертя може бути дешевшою через невисоке експлуатаційне навантаження більш літніми пацієнтами.

Чи існує ідеальний ендопротез?

На жаль, ідеального протезу не існує, тому що будь-який матеріал має термін експлуатації та зношування. Але для кожної людини можна підібрати ендопротез, який буде оптимальним варіантом як з точки зору тривалості експлуатації та комфорту життя, так і з фінансової точки зору.

Скільки служить протез кульшового суглоба?

Це поняття розтяжне та чіткої гарантії не дасть ні виробник, ні хірург, ні клініка, в якій проводиться операція. Але є статистика «виживання» ендопротезів. Якщо ми говоримо про протези від топових європейських виробників, які ми використовуємо в Medical Plaza, то статистика наступна:

  • можливість безпроблемної експлуатації ендопротезу протягом 5 років – 98-99%;
  • протез працює від 5 до 10 років – ймовірність знижується до 95%;
  • якщо 15 років, то "виживання" ендопротезу становить 85-90%.

Однак треба враховувати, що представлена ​​статистика актуальна для людей віком від 60 років, а то й більше. Тому відсотки, що падають на 15 років (85-90%) часто не пов'язані з ендопротезом. Причина в тривалості життя пацієнтів. Якщо операція з кульшового ендопротезування виконується в 70 років, то об'єктивне дослідження роботи протезу провести складно через високу смертність після 80 років. Висновок - можливість тривалої (15 років і більше) безпроблемної експлуатації ендопротезу становить близько 90-95%.

Що впливає на термін експлуатації протеза?

Насамперед, це тип ендопротезу. Якщо точніше, то тип пари тертя протеза, яка має певний запас міцності зі стирання, що визначається кількістю циклів чи кроків. Чим якісніші та зносостійкіші матеріали використовуються при виготовленні ендопротезу, тим більшою буде міцність зі стирання.

Другий важливий чинник – спосіб життя. Після операції, реабілітації та виписки пацієнт повинен виконувати призначення лікаря, стежити за своїм станом та щільністю кісток. Важливо регулярно проходити денситометрію (діагностика щільності кісткової тканини) та приймати препарати для профілактики остеопорозу, щоб уникнути розм'якшення кісткової тканини, що може спричинити асептичну нестабільність.

Третій чинник, що впливає на експлуатаційний ресурс ендопротезу, – спортивна активність. Вона має бути помірною. Біг, стрибки, катання на лижах не рекомендуються. Плавання та велосипед ми зазвичай не обмежуємо за рідкісними винятками. Інші види спорту, - виходячи з вихідного стану пацієнта.

Яким ендопротезам віддають перевагу в Medical Plaza

Ми можемо використовувати будь-який ендопротез, який офіційно зареєстрований в Україні та є в наявності лінійка, тобто всі розміри протезу. У клініці ми віддаємо перевагу німецькому виробнику ендопротезів AESCULAP ​​B. Braun.

Тотальне ендопротезування тазостегнового суглоба та геміартропластика

Тотальне ендопротезування застосовується при коксартрозі, асептичному некрозі головки стегнової кістки та при переломах шийки стегна у відносно молодих пацієнтів. Коли застосовується геміартропластика? Це метод протезування, який дозволяє провести операцію досить швидко, тобто до 40 хвилин. Але цей вид втручання підходить лише віковим пацієнтам, ближче до 80 років і старше.

Чому? Тому що тривалість експлуатації такого протезу не передбачає десятки років, за які може сформуватися протрузія вертлюжної западини (таза). Це протезування показане хворим з низькою руховою активністю - пересування по дому, самообслуговування (готування, прибирання, туалет), невеликі прогулянки. Основна мета геміартропластики – зробити так, щоб хворий не був лежачим.

Також геміартропластика показана пацієнтам, які мають якісь порушення координації. Наприклад, після інсульту, коли провідність м'язів порушена, ми не можемо покластися на м'язовий тонус, що підтримує стабільність суглоба.

Як правильно підготуватися до заміни кульшового суглоба?

Правильна підготовка до операції з тазостегнового ендопротезування передбачає необхідність проведення низки діагностичних процедур, наприклад:

  • оглядова рентгенограма кульшових суглобів;
  • знімки ураженого хворого тазостегнового суглоба у двох проекціях;
  • результати обстеження у фахівців, у яких пацієнт перебуває на диспансерному обліку;
  • комплексне обстеження у клініці Medical Plaza (кардіолог, анестезіолог та інші фахівці).

На основі результатів обстеження вибирається ендопротез та приймається рішення про тип анестезії (спінальна або загальна). Пацієнта госпіталізують та готують до операції з ендопротезування. Далі - операція, реабілітація у стаціонарі, виписка.

Техніка проведення заміни кульшового суглоба

Стандартна техніка проведення операції поетапно:

  1. Розріз шкіри від 6 до 15 см залежно від типу ендопротезу, анатомічних особливостей та розміру пацієнта. Мета – забезпечити хірургічний доступ до місця проведення операції. В даному випадку це кульшовий суглоб.
  2. Виконується видалення пошкоджених тканин головки стегна та спеціальним чином обробляється вертлюжна западина.
  3. Після цього ставляться пробні компоненти, перевіряється обсяг руху, стабільність тазового суглоба. Розмір ендопротезу, що планується перед операцією, уточнюється безпосередньо на пробних компонентах у ході хірургічного втручання.
  4. Далі пробні компоненти видаляються і імплантуються частини протеза, які підходять конкретному пацієнту.
  5. Після операції у рану встановлюється дренаж. Рана ушивається і пацієнт переводиться в післяопераційну палату, де він перебуває під наглядом лікаря анестезіолога-реаніматолога.

Після стабілізації стану хворий повертається у звичайну палату. Як правило, наступного дня пацієнт вже може сидіти, стояти, якщо стан дозволяє -пересуватися в рамках палати. На другу добу людина вже може самостійно пересуватися без сторонньої допомоги. На третю добу може залишити клініку.

Мініінвазивна техніка заміни кульшового суглоба

 

Стандартні доступи - від 12 до 20см 

 

Мініінвазивні доступи - до 10см

Мінімальна інвазивна техніка заміни кульшового суглоба може застосовуватися для пацієнтів без значного підвищення маси тіла. Вага у цьому випадку – визначальний чинник. Також значної ролі грає ступінь деформації суглоба. Якщо ми говоримо про остеоартроз III стадії без виражених порушень – довжина ніг збережена, є стійкий больовий синдром, суглоб зношений – тут можна застосувати малоінвазивну техніку ендопротезування.

Цей метод дозволяє швидше відновити нормальну роботу суглоба. Однак загоєння тканини завжди відбувається в ті самі терміни. Орієнтовне формування рубця – три тижні, адаптація кістки та інтеграція їх у первинну структуру ендопротезу – шість тижнів. Ці процеси не можна прискорити. Мініінвазивний метод ендопротезування не прискорить процес реабілітації, але полегшить шлях відновлення.

Звичайний та малоінвазивний ендопротез

Малоінвазивний ендопротез використовується для відносно молодих пацієнтів до 60 років, що ведуть активний спосіб життя. Рано чи пізно будь-який ендопротез доводиться змінювати, середній термін служби ендопротезу – 15 років, після чого потрібна повторна операція. При початковому використанні мініінвазивного протезу та "економії" кісткової тканини, подальша операція проходить набагато простіше та легше для пацієнта.

Яку анестезію використовують під час ендопротезування

У 90% випадків при операціях з ендопротезування тазостегнового суглоба наші анестезіологи використовують спінальну (епідуральну) анестезію, рідше – комбінують методи. Ефект від анестезії – пацієнт знерухомлений і не відчуває болю нижче пояса на час операції та кілька годин після неї. Такий підхід дозволяє знизити споживання наркотичних препаратів для знеболювання, також знижує дискомфорт пацієнта від болючих відчуттів у зоні розрізу.

Додатково під час операції хворого сідують. Це не загальна анестезія, не ендотрахеальний наркоз, саме седація, заспокоєння. Для чого це потрібно? Седація допомагає підтримувати низький рівень артеріального тиску (мінімальні крововтрати) та знімає у пацієнта психологічний дискомфорт від так званої «співучасті в операції».

Вартість заміни кульшового суглоба в MEDICAL PLAZA

У нашому Центрі діє спеціальна ціна на заміну кульшового суглоба: 80960 грн.

Що входить у вартість:

  • загальне знеболювання;
  • операція;
  • перебування у стаціонарі 2 дні.

* Ендопротез сплачується окремо і підбирається індивідуально.

Реабілітація

Інтенсивна реабілітація після протезування триває від 3 до 6 тижнів залежно від загального стану пацієнта, віку та фізичної активності до настання ендопротезування. Якщо це молодий чоловік до 50 років, реабілітація займає в середньому 3-4 тижні. У літніх пацієнтів загоєння та відновлення відбувається повільніше – до 6 тижнів.

Загальну реабілітацію можна розділити на 3 етапи:

Перший етап – відразу після операції та час перебування в клініці. Практикуються ізометричні вправи, приводяться в тонус м'язи, зменшується набряклість, знижується больовий синдром. Тут же – профілактика тромбозу та дихальна гімнастика.

Другий етап – від 4 до 6 тижнів. Продовження реабілітаційних програм, поступова відмова від милиць.

Третій етап триває від 6 тижнів до 1 року, коли приходять у норму всі суміжні структури. Це м'язи стегна та поперековий відділ хребта, який страждає через укорочення кінцівок (перекіс тазу). Використовується масаж, лікувальна фізкультура.

Другий та третій етапи реабілітації проходить амбулаторно. Додатково пацієнту з ендопротезом видаються правила для постопераційного способу життя та список обмежень. Якщо виникають якісь питання, у виписці залишаються телефонні номери хірурга та лікаря, за яким у будь-який момент можна погодити свої дії з реабілітації.

Протипоказання до ендопротезування

Протипоказання до операції переважно виставляють анестезіологи. Якщо загальний стан хворого дозволяє провести анестезію, то операцію можна виконати. Єдиними обмеженнями є наявність вірусної або бактеріальної інфекції шкіри в області передбачуваного розрізу або наявність активної інфекції на момент проведення операції.

Також протипоказанням може бути інше захворювання або патологія, які виявляються під час загального обстеження та проходження діагностичних процедур. Рішення про допустимість проведення операції з ендопротезування тазостегнового суглоба приймає лікар і хірург, ґрунтуючись на клінічній картині пацієнта.

Якщо у вас залишилися якісь питання, або вам потрібна індивідуальна консультація лікаря-ортопеда, залиште заявку на сайті або звертайтесь за телефоном контакт-центру. Спеціалісти медичного центру Medical Plaza зв'яжуться з вами, щоб уточнити деталі та записати на прийом у зручний для вас час!

Відгуки про наш медичний центр

Дякуємо за вашу довіру 

  •  З 
     Зоя, 56 років 
     Біль з'явився років 5-6 тому під час прогулянки велосипедом. Дуже довго ходила до місцевої поліклініки до травматолога, час від часу проходила курси лікування. Ефект хоч і був, але тимчасовий. Почала накульгувати, болі почастішали (особливо після навантажень), почала регулярно приймати знеболювальні та погано спати через ті ж болі. Випадково потрапила до Medical Plaza, пройшла повне обстеження, сказали, що настав час міняти суглоб. Заперечення, гнів, торг, депресія, прийняття - всі стадії пройшла за пару днів і у призначений день з'явилася до клініки. Було дуже страшно, особливо коли завезли до операційної. На щастя, все пройшло успішно, за що велике спасибі Титарчуку Ростиславу! Наступної доби змогла пересуватися на милицях, а десь через 1-1,5 місяця повернулася до нормального життя. Дуже щаслива, що потрапила до Medical Plaza і пройшла цей непростий шлях. 
  •  Л 
     Лідія 
     Моя молодша сестра у 24 роки почала скаржитися, що їй боляче ходити на підборах. Не всі можуть, тож ніхто особливо уваги не звернув. Але з часом у неї з'явилися болі при ходьбі і навіть почала трохи шкутильгати. Тоді ми й забили на сполох. Пройшли обстеження, діагноз – дисфункція правого кульшового суглоба. Простіше кажучи, суглоб почав у прямому значенні розсипатися. Інших варіантів крім операції із заміни немає. І лікування альтернативного немає. Ще раз проконсультувалися із лікарем, призначили день операції. Все пройшло відмінно! Деякий час сестра залишалася у стаціонарі під наглядом, робила вправи, відновлювалася. Потім її відпустили додому, і за кілька тижнів вона змогла більш-менш нормально ходити. Біль минув, кульгавість зникла. У зв'язку з цим хочемо висловити велику подяку всьому колективу (і лікарям та персоналу) Medical Plaza! Дуже раді, що потрапили до вас! 
  •  О 
     Олег, 57 років 
     У мене ревматоїдний поліартрит. Років 10 вже хворію. У якийсь момент захворіло ліве стегно, причому біль був настільки сильним, що довелося ставити кетанов внутрішньом'язово. З того часу жив на знеболюючих, біль став частиною мого життя. Він супроводжував мене вдень, вночі, у русі та у спокої – завжди. Остаточний діагноз – некроз головки стегнової кістки. Далі моя історія схожа на сотні інших: обстеження, підготовка до операції, сама операція, стаціонар, виписка, реабілітація, повернення до нормального життя. Дуже дякую як медперсоналу Medical Plaza, так і особисто моєму хірургу! Все пройшло чудово, і я думаю, що це не останній мій візит до Medical Plaza з огляду на мою прогресуючу хворобу. Дякую! 
  •  Є 
     Євген, 61 рік 
     Якщо вам призначили операцію з ендопротезування кульшового суглоба, значить, вона дійсно потрібна. Не переживайте і погоджуйтесь, це єдиний шлях до можливості ходити і жити без болю. Моя історія проста і коротка. Через вікові зміни та коксартроз III стадії мені призначили операцію. Я не відмовлявся, треба, отже, треба. Обстеження пройшло швидко, підготовка ще швидша. 2-3 години в операційній та у мене новий суглоб. Потім ще тиждень у стаціонарі, цілий комплекс вправ (потрібно для тонусу м'язів), та виписка додому. Ще десь місяць самостійно робив вправи, і якогось дня просто почав жити, як раніше. Але вже без цього постійного болю, що вимотує. Дякуємо колективу Medical Plaza за чудове обслуговування, лікарям – за професіоналізм! Відмінний результат! 
  •  І 
     Інна, 37 років 
     Мені 37 років, але незважаючи на вік, у мене діагностували диспластичний коксартроз на 3 стадії. До того ж, було незначне подовження ноги після серйозної травми (падіння). Почалися постійні болі у нозі. Боліло постійно. Я навіть у якийсь момент упіймала себе на думці, що звикла до болю та таблеток. Та й кульгати почала. Коли ситуація стала критичною, довелося шукати клініку, де мені зможуть допомогти. Подружка сказала, щоб я спробувала пройти обстеження у Medical Plaza. Записалася на прийом, пройшла обстеження, зробили рентген, здала аналізи. Ще якісь процедури проходили, але назви не знаю. Домовилися про день операції, я взяла відпустку на роботу на місяць. Операція пройшла успішно. Після неї мене відправили до стаціонару. Милиці, вправи, відновлення. Потім відправили додому. Ще один місяць і я вже могла нормально ходити. Біль, до якого я так звикла, зник! Дякуємо всім працівникам Medical Plaza та особлива подяка Титарчуку Ростиславу Вадимовичу за професіоналізм та душевну м'якість (справді хороший лікар)! Дякую! 
  •  А 
     Анастасія 
     Хочу висловити велику подяку всьому персоналу Medical Plaza та особисто неймовірно талановитому хірургу із золотими руками Титарчуку Ростиславу Вадимовичу, який зробив дуже складну операцію з протезування кульшового суглоба для моєї мами! Я дуже щаслива, що в той складний для нас момент нам пощастило зустріти саме Ростислава Вадимовича. Він зробим неможливе, і зараз мама повноцінно ходить. Це велике щастя, що у нашому місті Дніпро ми маємо таку клініку із такими зірковими фахівцями. Вдячна вам усім серцем! 
  •  А 
     Альберт Литвинов 
     Хочу висловити величезну подяку всьому персоналу клініки Medical Plaza і особисто талановитому хірургу Титарчуку Ростиславу Вадимовичу, який провів мені складну операцію з протезування лівого тазостегнового суглоба і дав можливість повноцінно жити і рухатися без болю. Бажаю всьому персоналу клініки міцного здоров'я та мирного неба над головою. 

Джерела

  • "Hip Arthroplasty: Surgical Techniques and Complications" за редакцією М. Уайта та Д. Джонсон.
  • "Modern Techniques in Total Hip Arthroplasty" авторів Р. Міллера та С. Брауна.
  • "Advances in Hip Joint Replacement Surgery" за редакцією До. Харпера та Е. Гріна.
  • "Reconstructive Hip Surgery: Current Concepts and Techniques" авторів Т. Вільямса та Л. Робертса.
  • "Total Hip Replacement: Indications, Outcomes, and Complications" за редакцією А. Скотт.
  • Наукові публікації у "Journal of Arthroplasty".
  • "Orthopedic Clinics of North America" ​​– спеціалізовані статті з ендопротезування кульшового суглоба.
  • Рекомендації Американської академії ортопедичних хірургів (American Academy of Orthopaedic Surgeons).
  • "European Journal of Orthopaedic Surgery and Traumatology" – дослідження в галузі ендопротезування.
  • "Hip Joint Replacement: Innovations and Long-Term Results" авторів Д. Уеллса та П. Кларка.
  • "Clinical Orthopaedics and Related Research" – матеріали з сучасних методів ендопротезування.
  • Рекомендації Міжнародної асоціації із заміни суглобів (International Society of Hip Arthroplasty).
  • "Minimally Invasive Hip Replacement Surgery" авторів До. Джеймса та М. Стенлі.
  • "Outcomes of Total Hip Arthroplasty: A Comprehensive Guide" за редакцією Х. Дженкінс.
  • "Revision Hip Arthroplasty: Challenges and Solutions" за редакцією Р. Тейлора та С. Карлсон.
FAQ
  • КОЛИ МОЖНА ВОДИТИ МАШИНУ ПІСЛЯ ОПЕРАЦІЇ?
    Машину можна керувати, як правило, через 4-6 тижнів після операції.
  • ЧОМУ НАБРЯКАЄ НОГА ПІСЛЯ ЕНДОПРОТЕЗУВАННЯ?
    Набряки на кінцівках після операції ендопротезування можуть виникати вдвох випадках. Перший випадок – м'язи недостатньо адаптувалися, можливо були атрофовані за час розвитку захворювання. Після відновлення тонусу м'язів набряк йде. Другий – через утворення тромбу. Для попередження появи тромбу використовують УЗД судин.
  • ЯК ДОВГО МОЖЕ ПІДВИЩУВАТИСЯ ТЕМПЕРАТУРА ПІСЛЯ ОПЕРАЦІЇ?
    Температура може збільшуватися в районі 2-3 тижнів після операції. Пов'язано це з розсмоктуванням гематоми чи формуванням рубців. Все індивідуально, але в середньому підвищена температура до 38 градусів протягом 3 тижнів вважається нормою. Якщо лікар сумнівається у причинах підвищеної температури, додатково роблять аналізи, щоб виявити можливі запальні процеси.
  • СКІЛЬКИ ХОДИТИ НА МИЛИЦЯХ ПІСЛЯ ОПЕРАЦІЇ?
    Від 3-4 до 6 тижнів. Іноді ходьбу на милицях потрібно продовжити через об'єктивні причини, встановлені лікарем. Таке трапляється, коли, крім імплантації ендопротезу, також виконується кісткова пластика. В інших випадках, 3-4 тижні для молодих (до 60 років), і 6 тижнів для людей похилого віку у віці 60 років і більше.
Автор:
Стаж: 15 років
  • Ортопедія і травматологія
  • Лікар-ортопед травматолог
  • Фахівець в області артроскопії та ендопротезування суглобів
Лікар-ортопед травматолог, фахівець в області артроскопії та ендопротезування суглобів
Запис на прийом