Уважаемые пациенты, в связи с большой нагрузкой на контакт-центр,
запись на прием теперь возможна и через мобильное приложение
MedicalPlaza

Нормальний тазостегновий суглоб функціонує як шарнірне зчленування. Голівка стегнової кістки (куля) зчленовується з вертлужною западиною, забезпечуючи плавний діапазон рухів в декількох площинах. Будь-який стан, який зачіпає будь-яку з цих структур, може привести до погіршення стану суглобу. Це, в свою чергу, може привести до деформації, розвитку больового синдрому та втрати функції. Найчастішими захворюваннями, що вражають стегно таким чином, є остеоартрит. Інші стани, які можуть негативно вплинути на стегно, включають запальні артрити, коксартроз кульшового суглобу, синдром імпінджменту, дисплазію зчленування в процесі розвитку, травми (наприклад, перелом шийки стегнової кістки), новоутворення та остеонекроз.

Операція по заміні тазостегнового суглобу — найбільш сучасний та результативний метод хірургічного лікування, що дозволяє покращувати функціонування опорно-рухового апарату за рахунок заміни тканин зчленування штучним протезом.

Яка підготовка потрібна для процедури?

Передопераційні обстеження включають загальний аналіз крові, аналізи крові на функцію нирок і печінки, загальний аналіз сечі, рентген грудної клітки, ЕКГ і фізикальне обстеження. Лікарі клініки «Medical Plaza» визначить, які з цих аналізів необхідні, в залежності від вашого віку та стану здоров'я. Будь-які ознаки інфекції, важкого захворювання серця або легень або активних метаболічних порушень, таких як неконтрольований діабет, можуть відстрочити проведення ендопротезування.

Якщо стан стегна дозволяє це, то фахівець може порекомендувати передопераційну програму вправ для нарощування м'язів і підвищення гнучкості. Це може допомогти з відновленням.

Що відбувається під час операції

Після переміщення пацієнта в операційну його вкладають на операційний стіл, і анестезіолог проводить знеболювання. Як правило, для таких об'ємних хірургічних втручань (тривалість ендопротезування становить близько 2 годин) перевага надається спінальній анестезії (більш безпечна для людей похилого віку) або повноцінному комбінованому наркозу. Останній вид знеболювання супроводжується розслабленням м'язів, тому при його використанні лікарі будуть керувати диханням пацієнта.

Після досягнення необхідного анестезуючого ефекту хірурги приступають до обробки операційного поля та проводять доступ до суглобової капсули. У центральній частині зчленовані тканини розсікаються на 10 см. Після цього фахівець розкриває суглоб і виводить голівку тазостегнової кістки в операційну рану. На наступному етапі виконується її резекція.

Під час оперативного лікування кісткова тканина моделюється з урахуванням форми ендопротезу, який фіксується в кістці найбільш підходящим способом. На наступному етапі вертлюжна западина обробляється дрилем зі спеціальною насадкою для видалення суглобового хряща. У підготовлену западину встановлюється і закріплюється чашка протезу.

На завершальному етапі проводиться зіставлення поверхонь і їх зміцнення за рахунок зшивання розсічених тканин. У ділянці операцій фіксується аспіраційний дренаж, необхідний для витікання виділень і накладається пов'язка.

Якому виду протезування надати перевагу?

Перед проведенням лікування лікарі клініки проводять детальну діагностику та вибирають найбільш результативний та прогнозований варіант фіксації.

Різні методи оперативного лікування відрізняються обраним типом ендопротезу, його розміром, методом з'єднання штучного суглобу з тканинами. У медичному центрі «Medical Plaza» використовуються цементні, безцементні та гібридні види з'єднань.

  1. Фіксація цементного ендопротезу проводиться за рахунок спеціального біологічного клею, після застигання якого структури штучного суглобу та кісткові тканини міцно з'єднуються між собою.
  2. Безцементна фіксація можлива при використанні протезів зі спеціальною конструкцією. На їх поверхні розташовується безліч невеликих виступів, нерівностей, заглиблень та отворів. Під час відновлення кісткова тканина проростає в них, за рахунок чого стегно та ендопротез стають єдиним комплексом.
  3. Змішаний або гібридний вид фіксації полягає в тому, що ніжка прикріплюється до кісткової тканини за допомогою цементу, а чашка без цементу з вертлюжної западини.

Який прогноз тотального ендопротезування кульшового суглобу?

Навчання пацієнтів важливе для забезпечення довговічності заміненого стегна. Після оперативного лікування не рекомендується виконувати інтенсивні вправи, такі як біг або контактні види спорту, оскільки вони можуть повторно пошкодити штучний суглоб. Плавання ідеально підходить для поліпшення м'язової сили, рухливості та витривалості.

Пацієнти повинні знати та повідомляти осіб, які здійснюють догляд, про те, що у них є штучний суглоб. Антибіотики рекомендуються під час будь-яких інвазивних процедур, будь-то хірургічні, урологічні, гастроентерологічні або стоматологічні. Також слід лікувати інфекції в інших частинах тіла, щоб запобігти поширенню інфекції в суглоб. Це важливо, тому що бактерії можуть проходити через кровотік з цих ділянок і викликати інфікування протезу стегна.

Проведення імплантації в «Медікал Плаза» - можливість повернути колишню активність. Операція по заміні тазостегнового суглобу — одна з найуспішніших операцій на суглобах, на сьогодні. У ретельно відібраних пацієнтів, що підходять для повної заміни тазостегнового суглобу, спостерігаються вражаючі довгострокові результати, які полягають у підвищенні мобільності, усунення больового синдрому, мінімальній кількості можливих ускладнень і підвищенні якості життя..

Оставить заявку
Горячие часы