Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

У всіх нас є знайомі і близькі люди похилого віку, які нам дорогі, і ми постійно турбуємося за їхнє здоров'я. Але бувають випадки, розвиток яких передбачити неможливо. Необережно потягнувся за тарілкою з верхньої полиці, випадково послизнувся на льоду під час ожеледиці або банально навіть у ванній - і в результаті ми маємо такий серйозний недуг, як перелом шийки стегна.

Перелом шийки стегна в основному переслідує людей похилого віку, які найчастіше страждають остеопорозом. І серед них більшість складають жінки, оскільки після менопаузи підвищується рихлість кісткової тканини, що в свою чергу може посприяти виникненню цього патологічного стану.

Але не варто забувати і про спортсменів, які, піддаючись надмірним навантаженням на опорно-руховий апарат і нехтуючи правилами безпеки, також можуть отримати перелом шийки стегна.

ЩО Ж СОБОЮ ПРЕДСТАВЛЯЄ ПЕРЕЛОМ ШИЙКИ СТЕГНА?

Перелом шийки стегна - це механічне пошкодження цілісності кісткової структури в частині шийки стегнової кістки, яка в свою чергу є сполучною ланкою між тілом і голівкою стегнової кістки.


Найпоширеніша причина перелому шийки стегна є падіння на розігнуту нижню кінцівку з висоти власного зросту, коли коліно в момент падіння не амортизує удар і пошкодження припадає на тазостегновий суглоб, а саме шийку стегнової кістки.

ЯКІ СИМПТОМИ ВИНИКАЮТЬ ПРИ ПЕРЕЛОМІ ШИЙКИ СТЕГНА?

Пацієнтів одразу після перелому шийки стегнової кістки починає мучити гострий безперервний біль, який посилюється при спробі самостійної ротації або згинанні ураженої кінцівки.

Також візуально ми можемо відзначити вкорочення нижньої кінцівки через м'язове скорочення і різке підтягування ноги, а також симптом «прилиплої п'яти» - стан, при якому пацієнт не в змозі підняти рівно ногу, при цьому ми спостерігаємо, як п'ята ковзає по поверхні.

ЯКА ПЕРША ДОПОМОГА ПРИ ПЕРЕЛОМІ ШИЙКИ СТЕГНОВОЇ КІСТКИ?

Якщо ви стали свідком цієї події, по-перше, укласти пацієнта на рівну поверхню і за допомогою підручних матеріалів зафіксувати кінцівку в колінному і тазостегновому суглобі. Відразу ж викликати швидку допомогу, щоб лікарі оцінили характер пошкодження і змогли доставити пацієнта в рентгенкабінет для уточнення діагнозу.

Лікування

Якщо діагноз підтверджується, то існує кілька методів для лікування перелому шийки стегнової кістки:

  • Остеосинтез, при якому за допомогою металевих гвинтів фіксується місце перелому, що прискорює процес загоєння суглоба, але не є надійним способом, оскільки не завжди кістки зростаються повністю, при цьому не формуючи псевдосуглоб.
  • Консервативний. Цей метод показаний для пацієнтів, які мають протипоказання до проведення оперативного лікування. Хворому фіксують хвору кінцівку за допомогою гіпсу на 2, 5 місяці.
  • Ендопротезування суглобів. Найефективніший метод лікування перелому шийки стегна в наш час. Суть його полягає в тому, щоб замінити уражений суглоб на штучний протез, що значно прискорює процес реабілітації. Буквально за 3-4 дні можна давати на суглоб мінімальну рухове навантаження, яке посприяє відновленню рухових функцій суглоба майже одразу після оперативного втручання.

ЯКІ МОЖУТЬ БУТИ УСКЛАДНЕННЯ ПРИ ПЕРЕЛОМІ СТЕГНОВОЇ КІСТКИ?

На жаль, окрім пекучого болю і неможливості руху у пацієнта можуть виникати інші патологічні стани.

До них відносяться:

  • Нетримання сечі
  • Атонія кишківника (порушення перистальтики)
  • Порушення зрощення суглоба через пошкодження кровоносних судин суглоба і недостатнього харчування його корисними речовинами
  • Тромбоз глибоких вен
  • Пневмонія
  • Утворення пролежнів і попрілостей

Найчастіше вони з'являються під час консервативного лікування, оскільки через практично нерухомий спосіб життя порушується повноцінний обмін речовин. Щоб уникнути небажаних симптомів - потрібно своєчасно звернутися за допомогою до висококваліфікованих фахівців.

ДОГЛЯД ТА РЕАБІЛІТАЦІЯ ПІСЛЯ ЛІКУВАННЯ ПЕРЕЛОМУ ШИЙКИ СТЕГНА

При належному догляді за хворим після операції ризик появи ускладнень мінімальний. Щоб уникнути появи пролежнів, необхідно постійно користуватися присипками і часто міняти пелюшку або памперс. Також потрібно проводити дихальну гімнастику і додавати в раціон продукти, що підсилюють перистальтику.

Особливість реабілітації полягає в тому, щоб поступово давати навантаження пацієнту для відновлення рухової функції тазостегнового суглоба, а також застосування додаткових методів, які дозволять відновити кровообіг і обмін речовин в тканинах. До них відносяться: масаж, фізпроцедури, ЛФК під наглядом лікаря-реабілітолога.

 

У нашій клініці ми готові надати абсолютно всі умови для повного одужання після перелому шийки стегна. Висококваліфіковані фахівці, належний догляд і всі методи для відновлення пошкодження.

Залишити заявку