Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Тотальне ендопротезування колінного суглобу — це поширена ортопедична операція, яка включає заміну суглобових поверхонь (виростків стегнової кістки та великогомілкового плато) колінного суглобу гладким металом і поліетиленовим пластиком. Лікування спрямоване на поліпшення якості життя людей з остеоартритом у термінальній стадії за рахунок зменшення болю та поліпшення функцій опорно-рухової системи.

Показання до проведення ендопротезування

Як правило, тотальна артропластика колінного суглобу в “Medical Plaza” виконується через руйнування суглобного хряща в результаті остеоартриту, ревматоїдного артриту/запального артриту, посттравматичного дегенеративного захворювання суглобів або остеонекрозу/колапсу суглобу з руйнуванням хряща.

Як проводиться протезування?

Залежно від особливостей клінічної картини може проводитися тотальне (повне) або часткове протезування. При цьому використовується імплант, який підбирається індивідуально для кожного пацієнта та повністю повторює форму здорового суглобу. Залежно від способу анестезії пацієнт може перебувати у свідомості (епідуральна анестезія) або ж у глибокому сні (загальний наркоз).

При проведенні тотального ендопротезування колінного суглобу хірург виконує наступні дії в певній послідовності:

  • У ділянці коліна робиться надріз довжиною 10-15 см, який дозволяє отримати доступ до суглобу.
  • Колінна чашечка зсувається в бік, а пошкоджені хрящові тканини акуратно видаляються.
  • Хірург обирає компоненти протезу, які ідеально підходять за розміром і конфігурацією.
  • Дистанційна стегнова частина суглобу замінюється імплантом, виготовленим з металевого сплаву.
  • На великогомілковії кістці встановлюється елемент ендопротезу, після чого у нього вставляється пластиковий вкладиш.
  • На завершальному етапі перевіряється рухливість суглобу, проводиться його фіксація та зашивається рана.

При виконанні часткового ендопротезування замінюється лише пошкоджена частина суглобу, а здорова ділянка суглобу залишається недоторканною. Як правило, операція триває близько 2 годин.

Якому методу фіксації надати перевагу

При проведенні тотального ендопротезування штучний суглоб фіксується в організмі пацієнта з використанням спеціального полімерного цементу або ж без нього 

Особливості реабілітації

Одним з найбільш принципових аспектів повної заміни колінного суглобу є реабілітація. Правильний курс реабілітації дуже важливий для отримання максимальної користі від операції. Після лікування пацієнти зазвичай проводять від трьох до п'яти днів у лікарні. Більшість пацієнтів зазвичай починають програму відновлення, перебуваючи в лікарні. Після виписки з лікарні пацієнти будуть проходить або амбулаторне лікування, живучи вдома, або стаціонарне лікування в реабілітаційному центрі.

Відновлення сил і руху

Після заміни коліна в «Medical Plaza» вправи для відновлення сили та діапазону рухів мають вирішальне значення. Більшість пацієнтів починають стояти та ходити за допомогою ходунків протягом декількох годин після операції. Програма фізіотерапії починається з легких вправ, які допоможуть утримувати вагу на новому суглобі. Виконання вправ на діапазон рухів після операції особливо важливі, щоб рубцева тканина не обмежувала гнучкість нового суглобу. Пацієнта також навчать керувати болем після операції. Слід очікувати деякого болю після заміни колінного суглобу.

Більшість реабілітаційних програм для заміни колінного суглобу зазвичай включають в себе ряд рухових вправ, зміцнення чотириголового м'яза, тренування ходи та повсякденні тренувальні вправи. У період відновлення важливо уникати перенапруження та перевантаження коліна. Зцілення вимагає часу, і вам не слід поспішати з реабілітацією.

Продовження реабілітації після 1-2 тижнів

У міру того, як ви просунетеся в реабілітації, ви зможете повернутися до нормальної діяльності. Це почнеться в міру вашого переходу від милиць до тростини. Зрештою, вам навіть не знадобиться тростина, і ви будете ходити самостійно. У цей час ви зможете почати підйом по сходах. Більшість пацієнтів спочатку починають зі сходинок меншої висоти, а потім переходять до східців стандартної висоти.

Під час амбулаторної фізіотерапії терапевт може порекомендувати використовувати теплові або крижані процедури або електричну стимуляцію, щоб зменшити стійкий набряк або біль. Пацієнт продовжить користуватися ходунками або милицями, поки буде перебувати вдома. Крім того, терапевт проведе людину через програму вправ, яка включає в себе діапазон рухів, зміцнення, рівновагу та вправи на витривалість, а також функціональну активність. У міру розвитку терапії пацієнт також вивчатиме вправи, які допоможуть в повсякденній діяльності, наприклад, підйом і спуск по сходах, нахили та присідання.

Повернення до нормальної діяльності

Приблизно через шість тижнів після операції лікар може дозволити водити машину. Для цього пацієнтові потрібно буде легко рухати ногами, тому так важливі щоденні вправи. Наступний крок & mdash; повернення до роботи. Лікар і фізіотерапевт допоможуть визначити, коли вам слід повернутися до роботи. Це буде залежати від типу і вимог роботи.

Деякі види дозвілля і спорту можуть з часом пошкодити штучне коліно. Чим інтенсивніше робота, тим вище ризик пошкодження нового штучного суглобу або його розхитування. Деякі заняття можуть викликати надмірний знос нового штучного коліна. Зазвичай допустимі заняття з меншим стресом, такі як прогулянки пішки, гра в гольф, плавання та їзда на велосипеді.

Пам'ятайте, що реабілітаційна терапія є життєво важливою складовою одужання. Важка робота пацієнта на цьому етапі буде підтримувати одужання і дозволить йому користуватися всіма перевагами операції із заміни колінного суглобу.

 

Залишити заявку