Варикозне розширення вен або варикозна хвороба - це захворювання, яке розвивається внаслідок порушень у роботі клапанного апарату поверхневих вен ніг. Коли клапан припиняє функціонувати, кров у підшкірних венах, замість того, щоб піднятися від нижніх відділів до серця, навпаки, стікає вниз і застоюється. Слід зауважити, що підшкірні вени практично ненесуть функціонального навантаження, мають тонку стінку і будь-який застій, який викликає підвищення тиску в них веде до розтягування цієї стінки. Процес, на жаль, має незворотний характер. Саме так і з'являються роздуті сині вени на ногах. У чому ж небезпека цього захворювання? Перше - венозна кров містить у собі речовини, які повинні бути виведені з організму, і їх застій в тканинах, разом з надмірною кількістю венозної крові веде до неприємних відчуттів - відчуття втоми, іноді, болю, пізніше приєднуються набряки. Коли організм не в силах компенсувати венозний застій, з'являються запальні реакції, шкіра темніє, може розвинутися трофічна виразка. Крім того, у варикозних розширених венах можуть утворюватися тромби. У ряді випадків, такий процес може викликати загрозливий життєвий стан - тромбоемболія легеневої артерії.

Як боротися з варикозом?

У світовій практиці, на сьогодні, єдиним способом боротьби з варикозної хворобою і її ускладненнями, є вилучення хворих вен з кровотоку і радикальне позбавлення пацієнта від проблеми. З огляду на це, як ми і писали раніше, вени не несуть функціонального навантаження, а при варикозі є джерелом венозного застою, позбавлення від них веде до нормалізації венозного кровотоку.

Будь-яка методика лікування сьогодні повинна бути:

  1. максимально ефективною
  2. максимально безболісною
  3. максимально безпечною
  4. максимально косметичною
  5. мінімально травматичною

Існує багато способів лікування варикозу. Які ж з них відповідають вищеописаним вимогам? З огляду на те, що ми прагнемо надавати нашим пацієнтам допомогу на рівні світових стандартів, ми використовуємо у своїй практиці методики, рекомендовані Американським венозним форумом і Європейським товариством судинних хірургів: лазерну коагуляцію, мініфлебектомію і склеротерапію під контролем УЗД.

Лазерна коагуляція вен (ЕВЛК) виконується без розрізів. Світловод вводиться у вену через катетер, який встановлюється під контролем УЗД, усі інші дії також виконуються під постійним УЗД контролем. Для безболісного виконання маніпуляції застосовується безпечна місцева анестезія. Після лікування не треба ночувати в клініці, за годину можна піти додому. Найчастіше, для успішного лікування, лазерну коагуляцію поєднують з мініфлебектомією або склеро терапією. Це метод, що дозволяє виконати видалення вени через маленькі проколи, які не треба зашивати. Після таких міні операцій пацієнт може вільно рухатися, купатися, ходити на роботу. Термін необхідної еластичної компресії мінімальний, найчастіше він становить 5-10 днів. Рубців після такого лікування також не залишається, ледь помітні точки від проколів заживають безслідно. Ефективність лазерного лікування, яка доведена дослідженнями десятків тисяч пацієнтів, не поступається звичайній хірургічної операції і у віддаленому періоді дає меншу кількість рецидивів. При цьому, можна уникнути ускладнень пов'язаних з розрізами, наркозом, некрасивих рубців, довгої реабілітації і страху рецидиву.

Метод лазерної коагуляції (ЕВЛК) відповідає основним вимогам світових стандартів, добре вивчений, стандартизований і рекомендований до застосування провідними світовими професійними медичними організаціями!