Медичний центр - Medical Plaza
Якісна і доступна медична допомога
Оснащення високотехнологічним обладнанням
Високий рівень сервісу
Висококваліфіковані фахівці

НАЗАРЕНКО ВІТАЛІЙ ЮРІЙОВИЧ
 Про лікаря 
Назаренко Виталий Юрьевич 
 Стаж:  9 років 
 Судинний хірург 

Ендовазальна (або ендовенозна) лазерна коагуляція (скорочено – ЕВЛК) – найбільш сучасний та прогресивний метод нехірургічного лікування варикозної хвороби на будь-якій стадії за допомогою лазера. Принцип ЕВЛК ґрунтується на термічному впливі світлового імпульсу, що сприяє ураженню венозних стінок та утворенню в крові мікро-бульбашок пари, які коагулюють білки у субендотеліальних шарах кровоносних судин. Якщо спростити, то лазер нагріває стінки вени і кров, що призводить до руйнування ендотелію і закриття (або «запаювання») вени, яка через 3-6 місяців перетворюється на тонкий сполучний дисфункціональний венозний шнур, а потім може самостійно розсмоктатися.

У порівнянні з традиційною хірургічною практикою, що передбачає вельми травматичне видалення розширеної вени за допомогою зонда, ЕВЛК є більш досконалою методикою, що дозволяє лікувати варикоз практично на будь-якій стадії. Причому без болю, без шрамів, без тяжкої реабілітації.

Якщо у вас діагностовано варикоз, звертайтесь до Medical Plaza. Лікування варикозу лазером у Дніпрі проходить амбулаторно, операція триває від 20 хвилин до 1,5 години, після чого пацієнт може повернутися до повсякденного життя.

Суть методики та її особливості

Щоб зрозуміти, як працює методика, потрібно спершу дати коротке визначення варикозу.

Варикоз - патологічний процес, через який збільшується діаметр просвіту судин, що перекачують кров до серця, а також стоншуються стінки та утворюються локальні аневризми (так звані аневризмоподібні «вузли»).

У нормі кров за поверхневими венами ноги піднімається знизу вгору за допомогою тиску кровоносної системи (серце, дихання, м'язи). У цьому процесі також беруть участь венозні клапани, що працюють в одному напрямку – тобто до серця. При розвитку патології стінки розширюються і клапани починають пропускати кров у напрямку – зверху вниз. Це створює додатковий тиск, що призводить до ще більшого розширення вен, і як наслідок – утворення аневризмоподібних «вузлів», не кажучи вже про наростаючі симптоми варикозу.

Як працює лазерна коагуляція варикозних вен?

Суть способу досить проста для розуміння. У вену за допомогою пункції (по суті, укол) під контролем УЗ-сканнера вводиться тонка трубочка (ендовазальний провідник), на кінці якої знаходиться лазер малої потужності (1,94 мкм). Лазер нагріває як саму кров, так і венозні стінки, що призводить до деструкції ендотелію. Через це стіни стискуються, а сама вена неначе «запаюється лазером». Через кілька місяців вена перетворюється на шнур, а потім і зовсім зникає.

Уточнимо, що ендовазальна лазерна коагуляція – це не видалення вени у звичному розумінні цього слова, а теплова дія, що дозволяє їй самостійно зникнути. Однак у медицині часто використовують трактування – видалення вен лазером, що у сенсі відбиває кінцеву мету процедури.

Показання та протипоказання

У яких випадках показано ендовенозна коагуляція за допомогою лазера? Все просто - цей метод використовується для лікування варикозу на будь-яких стадіях, навіть коли є приустьєве розширення БПМ більш ніж на 10 мм і при наявності згинів магістральних стовбурів вени. Окремий напрямок використання лазера – усунення трофічних виразок гомілки.

Щодо протипоказань, то картина трохи інша. Коли ендовенозну лазерну коагуляцію робити не можна:

  1. Хронічне порушення згортання крові або тромбофілія. Лікування варикозу лазером у таких випадках неможливе через загрозу формування тромботичного процесу у глибоких венах. Крім того, при тромбофілії значно підвищується ризик розвитку тромбоемболії легеневих артерій (скорочено – ТЕЛА).
  2. ХІНК або хронічна ішемія нижніх кінцівок. Ендовінозна лазерна коагуляція може посилити симптоми ХІНК і стати причиною розвитку ускладнень.
  3. Занадто велика вага, ожиріння. Це протипоказання вважається відносним, але завжди враховується після ухвалення рішення про проведення лазерної хірургії. Після операції пацієнт має носити компресійний трикотаж, щоб підтримувати потрібний рівень тиску у венах. Якщо форма та об’єм стегон через ожиріння не дозволяють використовувати компресійні панчохи, операцію можна відкласти.
  4. Обмежені можливості у русі. Після операції пацієнт має рухатись, ходити. Якщо пацієнт лежачий чи має інвалідність через пошкодження спинного мозку, безпечніше використовувати іншу процедуру – стрипінг.
  5. Наявність супутньої патології та/або запальних захворювань шкіри та жирової клітковини. Будь-яка хвороба, яка в теорії може перешкодити операції та післяопераційному відновленню, розглядатиметься як першорядне завдання.

Перш ніж видалити вени лазером, лікар-флеболог проведе обстеження та діагностику, вивчить анамнез, проаналізує результати аналізів та діагностичних процедур, лише після цього розглядатиметься питання використання ЕВЛК як основного метода для лікування варикозу. У деяких випадках процедуру можна проводити і за наявності ХІНК або ТЕЛА, все залежить від діагнозу та стану пацієнта. Незважаючи на те, що лазерна операція варикозу вважається найпрогресивнішим методом лікування, деякі протипоказання можуть відстрочити її або зовсім скасувати.

Щоб дізнатися, наскільки ваш випадок підходить під методологію ЕВЛК, запишіться на прийом до флеболога в багатопрофільному медичному центрі Medical Plaza. При сприятливому діагнозі оперативне втручання проведуть у зручний вам день, після чого ви зможете повернутися додому, до нормального життя.

Нюанси операції з лазерного видалення варикозу

Як відбувається видалення варикозу лазером? Цю процедуру можна поділити на етапи:

  1. Обстеження, діагностика, встановлення точного діагнозу, допуск до операції.
  2. "Розмітка" цільових вен, підготовка поверхні (знезараження місця оперативного втручання), місцева анестезія. За допомогою спеціального інфільтраційного насоса навколо вени вводиться достатня кількість розчину, що анестезує, який не тільки забезпечує безболісність операції, але і виконує захисну функцію, створюючи навколо вени «подушку», що оберігає навколишні м'які тканини від теплового впливу лазера.
  3. На наступному етапі під контролем УЗ-сканнера в реальному часі виконується пункція стовбура вени і вводиться інтродьюсер для вільного переміщення лазера.
  4. Після вводиться сам лазер, за допомогою якого проводиться заварювання вени методом, описаним вище.
  5. Наприкінці пацієнту налагоджують компресійний бандаж, який він у найближчу добу повинен носити без перерви. Надалі компресійні панчохи потрібно носити лише протягом дня.

Ендовенозна лазерна коагуляція практично не залишає слідів на шкірі - ранки від пункції гояться протягом 1-2 днів - і знижує ризик рецидиву до нуля. Звичайно, рецидиви можливі, але це швидше виняток із правил, ніж закономірність.

Щодо того, скільки триває операція, то все залежить від кількості вен, які будуть коагулюватися за допомогою лазера. Зазвичай вся процедура разом із підготовкою займає трохи більше 1 години. Відразу після операції пацієнт може ходити і повернуться до повсякденних справ.

Вартість операції в Medical Plaza

Питання вартості ЕВЛК хвилює багатьох. У багатопрофільному медичному центрі ціна видалення лазером варикозу - від 17000 грн. Кінцева вартість процедури залежить від:

• складності (категорії) майбутнього втручання;

• кількості уражених судин;

• лазерного провідника, що використовується.

Лазерне видалення вен – стандартна мініінвазинна операція, яку за ціною можна порівняти з аналогічними видами хірургічного втручання. Щоб дізнатися точну вартість послуги, запишіться на консультацію до лікаря-флеболога.

Післяопераційне відновлення

Післяопераційний період зазвичай триває близько 2 місяців, протягом яких пацієнт повинен носити компресійні панчохи. Важливо, що приблизно на 3-й день після процедури необхідно провести перший огляд, під час якого флеболог виконає ультразвукове ангіосканування, щоб унеможливити переход тромбу в підколінну вену.

Які симптоми можуть спостерігатися після того, як було проведено лазерну коагуляцію вен:

  • можлива легка болючість у місці проведення операції (рідко);
  • незначні синці;
  • почуття натягу в колінному суглобі при розгинанні ноги (рідко, зникає через 1-1,5 місяці);
  • незначне короткострокове підвищення температури;
  • тягнучі відчуття на 4-5 добу після ЕВЛК (виникають приблизно у 20% пацієнтів).

У цілому, лазерне лікування варикозу не призводить до будь-яких значних наслідків. Найчастіше симптоматика або слабко виражена, або відсутня.

Переваги ЕВЛК перед іншими методиками

Лікувати варикоз лазером набагато безпечніше і безболісніше, ніж використовувати застарілий метод – флебектомію. У чому переваги ЕВЛК в порівнянні з іншими методами:

  • високотехнологічність методики – використовується сучасне медичне устаткування;
  • безболісність процедури, що досягається за рахунок використання місцевої анестезії;
  • мініінвазивність – без розрізу м'яких тканин;
  • простота процедури та «амбулаторність», коли пацієнт через 1 годину може самостійно ходити та залишити клініку;
  • висока ефективність – мінімальна ймовірність розвитку рецидивів;
  • невеликий та досить простий реабілітаційний період;
  • відсутність післяопераційних симптомів;
  • косметична сторона питання – на шкірі не залишається якихось помітних слідів після операції.

Якщо у вас діагностована варикозна хвороба і ви знаходитесь у пошуках гарної клініки для видалення варикозних вен, звертайтесь до Medical Plaza. Лазерне видалення вен на ногах у Дніпрі у нашому МЦ Medical Plaza стане для вас несподіванкою, оскільки ця процедура проводиться швидко та проходить легко. Буквально через годину після операції ви забудете про тяжкість у ногах, болях та інших симптомах варикозу і зможете повернутися до звичайного життя. Звертайтеся, наші лікарі-флебологи допоможуть вилікувати варикоз, використовуючи найпрогресивніший метод лікування – ендовазальну лазерну коагуляцію.

Запис на прийом до лікаря
На сайті

Швидко та зручно: обирайте лікаря, дату та час візиту. Всього за пару кліків.

 

Через застосунок

Зручний мобільний додаток для твого смартфону.

Доступний для завантаження