Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Ligasure або Лігашу - один з ефективних радикальних методів лікування геморою на III-IV стадії. Вважається удосконаленим варіантом радикальної терапії за методом Міллігана-Моргана, коли гемороїдальні вузли в прямому сенсі відрізаються скальпелем, а рани вшиваються. Різниця між методами Мілліган-Морган та Ligasure - в обладнанні та підході. Якщо в першому випадку використовується скальпель та радикальна хірургія, то в другому – спеціальний апарат LigaSure від американського виробника ValleyLab, який автоматично «запаює» рану під час видалення гемороїдального вузла.

Перевага методу Лігашу у відносній безболісності (операція проводиться під анестезією), безкровності та порівняно легкій реабілітації. Операція проводиться амбулаторно в сучасній операційній Medical Plaza і займає близько 1 години. Пацієнт після процедури на 1-2 дні залишається у стаціонарі для динамічного спостереження, потім виписується додому. Повна реабілітація займає від 2 тижнів до 1 місяця.

Суть методики Ligasure

Оскільки метод Ligasure є удосконаленим варіантом класичної гемороїдектомії (Мілліган-Морган), для пояснення суті методики порівняємо ці дві операції. При класичному хірургічному лікуванні геморою на III-IV стадії спочатку перетискається ніжка гемороїдального вузла, в якій знаходиться кровоносна артерія, потім вона вшивається та перерізається. Гемороїдальний вузол видаляється за допомогою скальпеля, залишаючи рани, які у післяопераційний період регулярно болять, запалюються та кровоточать. Формуються щільні рубці, а сама операція призводить до некрозу тканин проекції шва. Реабілітація після таких втручань проходить важко і триває щонайменше 2 місяці.

Як працює метод Ligasure? Ніжка гемороїдального вузла не вшивається, а автоматично «запаюється» при видаленні. Сам інструмент Ligasure виглядає як невеликі ножиці, але замість лез – бранші, які при стисканні гемороїдальної ніжки нагріваються до 55 ° C (енергетичні імпульси), викликаючи коагуляцію білкових структур. Ніжка разом із кровоносною артерією, що живить гемороїдальний вузол, як би «запаюється», після чого залишаються невеликі шви, які набагато швидше і легше гояться.

Використання апарату Ligasure дозволяє уникнути зайвої травматичності м'яких тканин та кровотечі як під час втручання, так і післяопераційного періоду. Опишемо основні переваги методики Ligasure:

  • безкровність операції;
  • відносна безболісність (анестезія);
  • відсутність швів;
  • мінімальні збитки м'яким тканинам;
  • немає ні стриктур, ні опіків, ні рубців;
  • коротка та досить проста реабілітація без яскраво вираженого больового синдрому;
  • дуже низька ймовірність рецидиву.

Процедура призначається після обстеження у проктолога та постановки діагнозу. Записуйтесь на прийом до проктолога в Medical Plaza та пройдіть обстеження. Якщо у вашій ситуації доречно використовуватиме метод Ligasure, лікар призначить день операції. Якщо ні, вибере іншу методику – HAL-RARлатексне лігування чи радіочастотну абляцію (РЧА).

Показання та протипоказання

У яких випадках застосовують метод Ligasure? Такий підхід використовується при багатьох гемороїдальних вузлах III-IV стадії, що мають яскраво виражену симптоматику. На I та II стадії метод Ligasure не використовується, оскільки гемороїдальні ніжки не сформовані. Першу стадію геморою зазвичай лікують медикаментозно, другу – за допомогою латексного лігування або РЧА, третю та четверту – РЧА, HAL-RAR або Ligasure. Яку саме методику вибрати, вирішує лікар-проктолог після аналізу клінічної картини пацієнта.

Щодо протипоказань, то їх небагато:

  • вкрай тяжкий стан пацієнта;
  • локальні інфекційні захворювання та/або запальні процеси;
  • декомпенсація серцевої недостатності.

Якщо спостерігається одне з протипоказань, операція може бути відкладена або скасована через високий ризик розвитку ускладнень.

Підготовка до процедури та сама операція

Підготовка пацієнта до операції складається з:

  1. Обстеження, аналізів, діагностики, постановки точного діагнозу.
  2. Призначення спеціальної дієти, яку пацієнт повинен дотримуватись протягом декількох днів до операції.
  3. Використання очисних клізм або проносних препаратів за день до процедури (вечір та ранок перед операцією).
  4. Восьмигодинного сухого голодування – за 8 годин до операції не можна ні їсти, ні пити.

У призначений день пацієнт приходить до клініки, де його готують до процедури. В операційній ставиться анестезія і починається операція, під час якої лікар проводить маніпуляції за допомогою апарату LigaSure, видаляючи гемороїдальні вузли. Як уже говорилося на початку, процедура триває близько 40-60 хвилин. Після операції через 3-4 години пацієнту дозволяють пити, ще за кілька годин – легкий обід. Хворий залишається у стаціонарі на 1-2 дні для спостереження, після чого виписується та може повернутися до звичного життя.

Реабілітація після Ligasure

Реабілітація після методу Ligasure займає від 2 тижнів до 1 місяця. Все залежить від стадії захворювання та кількості віддалених гемороїдальних вузлів, а також від наявності/відсутності супутніх захворювань.

У післяопераційний період пацієнт може відчувати періодичний біль у дистальному відділі прямої кишки та дискомфорт при дефекації. Якщо почалася кровотеча, то є ймовірність розвитку ускладнень. У таких випадках слід терміново звернутися до лікаря, який проводив операцію, або до іншого проктолога.

Якщо узагальнити, то метод Ligasure – чудова альтернатива класичній гемороїдектомії, що дозволяє виключити травматичні наслідки оперативного втручання та знизити ризик розвитку рецидиву.

Якщо вас давно мучить геморой, записуйтесь до проктолога у Medical Plaza у Дніпрі, використовуючи форму нижче. Лікар проведе обстеження, поставить діагноз і призначить зручний для вас день операції. Якщо Ligasure з якихось причин вам не підійде, можна використовувати інші ефективні методики лікування геморою (HAL-RAR, РЧА та інші).

Залишити заявку