Геморой
Ми часто зустрічаємося з такими захворюваннями, як застуда, забиті місця, головний біль і спокійно можемо без сорому відвідати того фахівця, який вирішить ці проблеми. Але існують такі хвороби, з якими не кожен зможе звернутися по допомогу через почуття незручності або сорому, при цьому відчуваючи неймовірний дискомфорт і зниження якості життя. До цих хвороб відноситься геморой, про який ми зараз поговоримо.
Для початку потрібно зрозуміти - що таке геморой?
Геморой - це порушення венозного кровотоку в гемороїдальних венах у ділянці заднього проходу, які можуть свою чергу, випинатися, заважати акту дефекації, викликати відчуття свербіння і гострого болю в задній області.
ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ГЕМОРОЮ
Це хвороба 21 століття, яка виникає в основному через сидячий спосіб життя, але є й інші фактори ризику. Цим захворюванням хворіють однаково як чоловіки, так і жінки.
ССам патогенез виникнення хвороби пов'язаний з розтягуванням м'язів тазового дна і порушенням тонусу гемороїдальних вен, в наслідок чого відбувається застій венозної крові, порушення її відтоку і мікроциркуляції. Через надлишок крові стінка починає стоншуватися і випинатися - утворюючи цим самим розширення ділянки вени - гемороїдальний вузол, який може візуалізуватися неозброєним оком або пальпуватися безпосередньо пацієнтом.
Гемороїдальних вузол може в подальшому тромбуватися, піддаватися травмі або обмежуватися, створюючи при цьому перешкоду для проходження калу. Пацієнт може страждати розладом стільця або ж запорами.
Що ж може бути фактором виникнення геморою?
На сьогоднішній день існує кілька факторів, які сприяють виникненню геморою, а саме:
- Професії, пов'язані з сидячим способом життя (шофер, офісний працівник, льотчик, програміст)
- Зловживання клізмами або проносними з метою самолікування
- Недотримання раціонального харчування, наявність в малій кількості клітковини або кисломолочних продуктів, які сприяють формуванню і проходженню калових мас, вживання гострих або дуже солоних страв.
- Вагітність
- Анальний секс
- Зайва гігієна анального отвору, рясне використання сухих серветок або туалетного паперу
Також може грати роль у виникненні захворювання вроджена недостатність вен
ЯКІ СИМПТОМИ БУДЕ ВІДЧУВАТИ ЛЮДИНА ПРИ ГЕМОРОЇ?
Початок геморою характеризується появою відчуття незручності, неприємних відчуттів, таких як - гострий біль, свербіж, печіння. Особливо під час акту дефекації, тому що при цьому утворюється болюча тріщина. Через неї випадає гемороїдальних вузол, що викликає запалення, утворення тромбів або навіть кровотечу. Кровотеча може посприяти розвитку ще однієї недуги, як анемія.
Також при геморої через хворобливі відчуття в задньому проході може порушуватися процес випорожнення прямої кишки. Це може бути, як запор, так і нетримання стільця через постійне роздратування внутрішньої стінки.
Так що ж робити при виникненні геморою?
У першу чергу без сорому і страху звернутися до фахівця цього профілю, а саме проктологу. Перед прийомом потрібно зробити очисну клізму для більш інформативного аналізу вашої проблеми. На консультації лікар розпитає уважно всі ваші скарги, проведе пальцеве дослідження прямої кишки, а також інструментальне дослідження за допомогою аноскопа або ректороманоскопа.
Ці дослідження також корисно проводити для уточнення діагнозу, оскільки симптоми геморою можуть бути схожі на такі захворювання прямої кишки, як - меланома заднього проходу, рак прямої кишки і т.д. Виключивши ці захворювання можна приступати до лікування геморою.
ЛІКУВАННЯ ГЕМОРОЮ
На даний момент розроблено безліч малотравматичних способів лікування геморою, які можна проводити навіть в амбулаторних умовах без хворобливих відчуттів, кровотеч і виснажливих голодувань після операцій. Одним з них є РАДІОЧАСТОТНА АБЛЯЦІЯ. Це сучасний малоінвазивний спосіб втручання, що допомагає досягати найвищих показників в хірургічному лікуванні гемороїдальної хвороби.
При своєчасному зверненні до фахівця можна уникнути таких ускладнень як парапроктит, гемороїдальні кровотечі або випадання прямої кишки.
На ранніх стадіях геморой успішно виліковується, так що є всі шанси впоратися з цією проблемою. Якщо ви виявили будь-які перераховані вище скарги, не зволікайте й негайно звертайтеся до проктолога.
Будьте здорові!