Медичний центр - Medical Plaza
Якісна і доступна медична допомога
Оснащення високотехнологічним обладнанням
Високий рівень сервісу
Висококваліфіковані фахівці

Палюра Павло Володимирович 
 Стаж:  15 років 
 Керівник багатопрофільного хірургічного підрозділу, лікар-хірург, проктолог, онколог 
Сулима Володимир Пилипович 
 Стаж:  35 років 
 Лікар-хірург, проктолог,кандидат медичних наук, доцент 

Метод HAL-RAR або «проксимальна дезартеризація внутрішніх гемороїдальних вузлів з можливістю мукопексії» – одна з найефективніших методик лікування внутрішнього геморою на I і II стадіях. Вважається найменш травматичною та практично безболісною операцією з невеликим та порівняно простим реабілітаційним періодом. Проводиться HAL-RAR під анестезією, після чого пацієнт ще добу перебуває у стаціонарі під наглядом лікаря. Далі – перше післяопераційне обстеження та виписка.

Суть операції полягає у прошиванні (легуванні) гемороїдальних артерій, що живлять запалені та розширені вени дистального відділу прямої кишки. Для цього використовується спеціальне обладнання HAL-RAR (HAL-Doppler), оснащене УЗД контролером.

Якщо у вас діагностовано геморой на I або II стадії, чи є характерна для цього захворювання симптоматика (біль, запалення, часті кровотечі при дефекації), звертайтеся до багатопрофільного медичного центру Medical Plaza: передове обладнання, досвідчені лікарі-проктологи, успішна багаторічна практика сучасних методів лікування, включаючи HAL-RAR.

HAL-RAR дезартеризація гемороїдальних вузлів

Суть та особливості методики

Назва методики і двох абревіатур - це:

  1. HAL (Hemorrhoidal Artery Ligation) – прошивання пульсуючих артерій гемороїдальних вузлів через проктоскоп під прицілом ультразвукового датчика.
  2. RAR (Recto-anal Repair) – зашивання гемороїдальних вузлів усередину (мукопексія). Простіше кажучи, штучна «підтяжка» надмірно розширених та запалених вузлів, що дозволяє спростити процедуру лігування та дефекацію, а також зняти деякі симптоми.

Прошивання або лігування гемороїдальних артерій (HAL) проводиться на I-II стадіях геморою, а RAR-процедура - на II стадії, коли спостерігаються внутрішні запалені вузли середніх розмірів. Зазвичай, якщо у пацієнта діагностовано геморой II стадії, застосовуються обидві методики, причому в рамках однієї операції. Такий підхід дозволяє прискорити післяопераційне відновлення та запобігти розвитку рецидивів.

Особливості методики HAL-RAR:

  • сам геморой не видаляється, усувається першопричина його формування та розвитку, внаслідок чого запалені вени через деякий час перетворюються на сполучну тканину;
  • не порушується цілісність анатомічних структур ануса;
  • не потрібна складна підготовка, лише аналізи та обстеження у проктолога та терапевта (підготовка до анестезії);
  • відносна безболісність, як під час операції (анестезія), і у післяопераційний період;
  • невелика тривалість втручання (операція триває близько 40-60 хвилин);
  • за один сеанс прошивається від 8 артерій та до 3-х гемороїдальних вузлів;
  • Досить проста реабілітація;
  • відсутність тяжких симптомів після операції, лише незначний біль упродовж кількох днів;
  • ймовірність рецидиву вкрай низька – лише 2-3%.

Головна особливість методики – мінімальна травматичність. Нічого не відрізається і хірургічно не відсікається, як, наприклад, при операції методом Міллігана-Моргана (висічення та хірургічне видалення вузлів та прилеглих тканин). Важливо уточнити, що йдеться про лікування саме внутрішніх гемороїдальних вузлів. Метод HAL-RAR може незначно вплинути на слабко виражені зовнішні вузли, але їх лікування використовують інші методи, часто у комплексі з HAL-RAR.

Підготовка до операції

Підготовка до HAL-RAR терапії досить проста і складається з трьох етапів:

  1. За 2 дні до операції пацієнт повинен перейти на безшлакову дієту.
  2. Увечері перед операцією необхідно зробити очисну клізму. Вечеряти не можна.
  3. Вранці в день операції потрібна ще одна клізма. Також жодної їжі.

Щодо обстеження та діагностики, то всі ці заходи проводяться за кілька днів до оперативного втручання. Пацієнту необхідно здати аналізи (кров, сеча), зробити кардіограму (підготовка до анестезії), пройти обстеження у проктолога. Лікар проаналізує результати досліджень, поставить діагноз та призначить день операції.

Як проходить операція

Для виконання цієї процедури використовують кілька інструментів:

  • спеціальний проктоскоп із широким отвором збоку;
  • ультразвуковий датчик, який використовується для визначення цільових артерій;
  • медична голка для вшивання гемороїдальних артерій;
  • затискач;
  • спеціальна нитка, що самостійно розсмоктується протягом 3-5 тижнів.

Як виконується процедура? Проктолог-хірург вводить проктоскоп із ультразвуковим датчиком у пряму кишку. Визначає цільові пульсуючі артерії гемороїдальних вузлів. Акуратно вшиває їх через бічний отвір проктоскопа під ультразвуковим контролем, обмежуючи кровопостачання запалених вузлів. Якщо вузлові утворення надто великі, проводиться мукоскопія або «підтяжка» запалених шишок. «Перепов'язані» вузли через кілька тижнів самостійно склерозуються, стоншуються, і згодом перетворюються на сполучну тканину.

Реабілітація

Ніч після операції пацієнт проводить у стаціонарі під наглядом, але вранці може повернутися до повсякденних справ. Зазвичай больовий синдром після втручання дуже помірний, дискомфортні відчуття мінімальні, кровотеча відсутня. Наступного дня після операції лікар проводить контрольне обстеження та призначає ще два – через тиждень та через два місяці, щоб констатувати факт зникнення геморою.

Варто уточнити, що ефект операції досягається не відразу. Явні покращення пацієнт відчує через 3-5 тижнів. Симптоматика, характерна для геморою, поступово слабшатиме на тлі природного зменшення гемороїдальних вузлів. Це досить тривалий процес, який триває близько 2 місяців. Після завершення цього періоду внутрішній геморой остаточно перетвориться на тонкий шар сполучної тканини і більше не турбуватиме пацієнта.

У деяких випадках, якщо зовнішні та внутрішні гемороїдальні вузли мають єдину систему кровопостачання, зовнішні ознаки геморою також можуть самостійно зникнути через кілька місяців. Вшивання гемороїдальних артерій дозволяє локально обмежити кровопостачання, що позитивно впливає на всі новоутворення гемороїдального типу. Як мовилося раніше, рецидиви під час використання методики HAL-RAR – дуже рідкісне явище, пов'язане переважно з генетичної схильністю до геморою, супутніми захворюваннями чи помилками під час проведення процедури.

Видалення геморою за допомогою HAL-RAR у Medical Plaza

Лікування геморою з використанням методики HAL-RAR потребує відповідного досвіду та високої кваліфікації хірурга-проктолога. Спеціалісти багатопрофільного медичного центру Medical Plaza мають значний практичний досвід діагностики, лікування та профілактики різних проктологічних захворювань, включаючи розширення вен дистального відділу прямої кишки (геморою) на різних стадіях.

Не варто ігнорувати симптоми геморою та сподіватися, що він сам пройде. Звісно, ​​початкові прояви цієї патології можна вилікувати за допомогою мазей чи свічок. Однак, якщо захворювання перейшло в хронічну форму з періодичними рецидивами, потрібна кваліфікована допомога. Записуйтесь на прийом до проктолога у МЦ Medical Plaza у Дніпрі, заповнивши просту форму нижче. Ми допоможемо вилікувати геморой, використовуючи передові методики мініінвазивної хірургії, що довели високу ефективність.

Запис на прийом до лікаря
На сайті

Швидко та зручно: обирайте лікаря, дату та час візиту. Всього за пару кліків.

 

Через застосунок

Зручний мобільний додаток для твого смартфону.

Доступний для завантаження