Медичний центр - Medical Plaza
Якісна і доступна медична допомога
Оснащення високотехнологічним обладнанням
Високий рівень сервісу
Висококваліфіковані фахівці

Латексне лігування геморою – альтернативний метод видалення гемороїдальних вузлів, що дозволяє практично безболісно позбутися надмірно розширених та запалених вен дистального відділу прямої кишки (геморою). Метод відноситься до мініінвазивної терапії, так як гемороїдальні вузли видаляються без допомоги традиційних хірургічних інструментів (скальпель, затискачі і т.д.)

Для проведення операції використовується спеціальний пристрій - механічний або вакуумний лігатор з латексними гумками, за допомогою яких запалений вузол перетискається в основі, зупиняючи приплив крові, що призводить до його омертвіння та самостійного видалення. Процедура показана хворим з гемороєм ІІ та ІІІ стадії.

Палюра Павло Володимирович
 Про лікаря 
Палюра Павло Володимирович 
 Стаж:  15 років 
 Керівник багатопрофільного хірургічного підрозділу, лікар-хірург, проктолог, онколог 
Сулима Володимир Пилипович
 Про лікаря 
Сулима Володимир Пилипович 
 Стаж:  35 років 
 Лікар-хірург, проктолог,кандидат медичних наук, доцент 

Особливості технології лігування гемороїдальних вузлів

Технологія під назвою лігування гемороїдальних вузлів з'явилася досить давно, як і сам інструмент для проведення операцій даного типу. Сьогодні латексне лігування використовується повсюдно - це найпопулярніша і найчастіше використовувана методика видалення гемороїдальних вузлів. Як це працює?

Принцип лігування геморою досить простий. Використовується лігатор – інструмент, який зовні нагадує паливозаправний пістолет, але значно скромніший у розмірах. Сьогодні найчастіше використовують вакуумні лігатори, які працюють за рахунок різних рівнів тиску. На кінець трубки лігатора надягають дві невеликі латексні гумки (кільця). Лікар встановлює аноскоп, через який підводить кінець інструменту до цільового вузла.

За допомогою негативного тиску створюється ефект всмоктування, коли вузол втягується в порожнину лігатора трубки, об'єм якої становить 1 см³. Після цього в основу вузла «скидаються» кільця, обмежуючи циркуляцію крові. Через 2-4 дні гемороїдальний вузол відторгається і самостійно виходить природним шляхом.

Латексне лігування гемороїдального вузла – досить проста операція, що проводиться амбулаторно. Час проведення процедури – від 3 до 15 хвилин, все залежить від кількості вузлів, що видаляються.

Відео

Переваги процедури

Чому латексні кільця при лікуванні геморою використовують частіше традиційного хірургічного втручання. Переваги методики:

  1. Операція проходить безболісно, ​​оскільки часто використовується місцева анестезія (знеболення).
  2. Мінімальна травматичність. Жодної крові та жорстких обмежень у їжі. Хоча деяких рекомендацій лікаря все-таки потрібно дотримуватись.
  3. Швидке загоєння. Знекровлений вузол виходить під час дефекації через 3-4 дні, а ранка на його місці гоїться близько 2 тижнів.
  4. Низькі ризики розвитку ускладнень.
  5. Невелика ймовірність рецидиву за умови, що операцію проведено правильно. Помилки зазвичай призводять до ускладнень та раннього рецидиву.

Щодо недоліків латексного лігування гемороїдальних вузлів, то цей метод не підходить для запущеної форми геморою. Якщо у пацієнта діагностовано геморой IV ступеня з множинними запаленими вузлами, то лігування протипоказане. В іншому, лігування латексними кільцями - проста та ефективна методика боротьби з гемороєм.

Показання та протипоказання

Кому показано латексне лігування? Це питання ми вже торкалися спочатку. Уточнимо лише, що найчастіше цю процедуру застосовують на ІІ або ІІІ стадії хвороби. На I стадії розвитку патології вузли недостатньо сформовані, що унеможливлює їх захоплення за допомогою гумок. У разі лікар призначає консервативну терапію чи метод РЧА.

Відео

Є й протипоказання, які унеможливлюють використання латексних кілець, наприклад:

  • ІV стадія хвороби;
  • надто великі гемороїдальні вузли, які не можуть бути захоплені легатором;
  • відсутність чітких меж між зовнішніми та внутрішніми вузлами;
  • комбінований геморой на ІІІ стадії розвитку;
  • різні запальні процеси та хронічні захворювання – парапроктит, тріщини анального каналу, запалений проктит тощо.

Важливо уточнити, що лігування гемороїдального вузла може використовуватися, коли сам вузол більший за трубку лігатора. У таких випадках практикується поетапне видалення вузла 2 або 3 підходи. Ця операція складніша і має яскравіші післяопераційні симптоми як кровотечі, середнього больового синдрому, запорів.

Можливі ускладнення та правила післяопераційного відновлення

Почнемо із правил у реабілітаційний період. Що не можна робити після легування гемороїдальних вузлів:

    • їсти жирну або надто гостру їжу;
    • переїдати;
    • приймати алкоголь;
    • також заборонено відвідування сауни;
    • не можна більше години сидіти на стільці без розминки та відпочинку;
    • заборонено піднімати важкі предмети та займатися активними видами спорту (біг, стрибки на батуті, катання на велосипеді, важка атлетика тощо).

Які ускладнення можуть спостерігатися у післяопераційний період:

    • незначна кровотеча на 3-8 день реабілітації;
    • ректальна кровотеча, якщо не дотримуються приписів лікаря;
    • тромбоз зовнішніх вен, який лікуватиметься медикаментозно (рідко);
    • інфекції, якщо операцію здійснено неправильно;
    • прискорений рецидив.

Латексні кільця при геморої встановлюються на підставі вузла, блокуючи циркуляцію крові. Після відторгнення знекровленого гемороїдального вузла місце, де були гумки, повністю гоїться, не залишаючи навіть рубця. Якщо порушувати приписи лікаря, рана кровоточитиме, що може призвести до розвитку інфекції. Тому до операції та реабілітації слід ставитися відповідально, незважаючи на те, що сама процедура виглядає просто і проводиться амбулаторно.

Лікування геморою латексним лігуванням в Medical Plaza

Шукаєте досвідченого проктолога, який зможе швидко, безболісно та професійно провести лігування геморою латексними кільцями у Дніпрі? Довіртеся спеціалістам з Medical Plaza – сучасне обладнання, висококваліфіковані лікарі вищої категорії, доступні ціни. Щоб записатись на прийом, залиште заявку нижче, заповнивши формуляр на відвідування лікаря. Спеціаліст Medical Plaza передзвонить вам для уточнення деталей та підтвердження візиту.

Запис на прийом до лікаря
На сайті

Швидко та зручно: обирайте лікаря, дату та час візиту. Всього за пару кліків.

 

Через застосунок

Зручний мобільний додаток для твого смартфону.

Доступний для завантаження