Медичний центр - Medical Plaza
Якісна і доступна медична допомога
Оснащення високотехнологічним обладнанням
Високий рівень сервісу
Висококваліфіковані фахівці

Геморой є неприємним захворюванням, від якого страждає величезна кількість людей у ​​всьому світі. Відповідно до думки фахівців, справжні масштаби хвороби досить складно визначити, тому що багато пацієнтів приховують свій стан і вважають за краще займатися сумнівною домашньої терапією. Провести по-справжньому ефективне лікування геморою вдається завдяки малоінвазивним методикам, широко застосовуваним сучасними фахівцями.

Палюра Павло Володимирович
 Про лікаря 
Палюра Павло Володимирович 
 Стаж:  15 років 
 Керівник багатопрофільного хірургічного підрозділу, лікар-хірург, проктолог, онколог 
Сулима Володимир Пилипович
 Про лікаря 
Сулима Володимир Пилипович 
 Стаж:  35 років 
 Лікар-хірург, проктолог,кандидат медичних наук, доцент 

РАДІОЧАСТОТНА АБЛЯЦІЯ (РЧА) ПРИ ГЕМОРОЇДАЛЬНИХ ВУЗЛАХ

В останні роки проктологи різних країн все частіше використовують метод радіочастотної абляції (РЧА). Він представляє собою сучасний малоінвазивний спосіб втручання, що допомагає досягати найвищих показників в хірургічному лікуванні гемороїдальних хвороб. Процедура дозволяє проводити лікування геморою без операції, гарантує швидке і безболісне відновлення пацієнтів будь-якого віку.

З 2017 року на території України почали застосовувати сучасний радіочастотний аблятор (РЧА), що випускається бельгійською компанією «F care systems». Такий апарат першим з'явився в нашому медичному центрі, є для української медицини чимось особливим. Найшвидший спосіб лікування геморою - це методика лікування за допомогою радіочастотного аблятора, який є в розпорядженні хірургів нашого медичного центру.

За допомогою радіочастотного аблятора вдається проводити найефективніше лікування геморою. Пристрій сприяє успішному видаленню вузлів, що мають різний ступінь складності, враховуючи 4-у. Нерідко для повного усунення патології досить навіть одноразово проведеної процедури.

До переваг застосування приладу відносять:

 • високу ефективність;
 • мінімум больових відчуттів;
 • низький ризик розвитку ускладнень;
 • 100% видалення гемороїдальних вузлів.

При аналізі європейськими фахівцями результатів лікування методом РЧА був зроблений висновок про його повну безпеку. У процесі використання пристрою були відсутні кровотечі або гнійно-септичні ускладнення. Деякі хворі, які пройшли процедуру, відчували біль у прямій кишці, що можна легко усунути одноразовим прийомом препаратів ібупрофену.

Фахівці МЦ «Medical Plaza» відзначають наявність позитивного ефекту у хворих з різними стадіями патології. Якщо в пацієнта є геморой 3 ступеня, лікування без операції можливе при застосуванні радіочастотного аблятора. Позитивний ефект досягається і на останній стадії хвороби. Вузли дуже швидко зникають, разом з ними йдуть біль і дискомфорт. Жоден з прооперованих пацієнтів, які пройшли лікування геморою в Дніпрі в нашому медичному центрі, не мав ускладнень у вигляді кровотеч або гнійно-септичних процесів.​

Відео

МАЛОІНВАЗИВНІ ВТРУЧАННЯ ПРИ ГЕМОРОЇ

Оперативні втручання, що мають малоінвазивний характер, є основним напрямком сучасної хірургії. Ці методи також широко використовуються більшістю проктологів.

У проктології існує основна класифікація, що виділяє 4 ступені внутрішнього геморою. Для кожної з них характерні певний зовнішній вигляд вузлів і вираженість пролапсу:

 • 1 ступінь захворювання - вузли та шишки нерідко кровоточать, не випадаючи при цьому;
 • 2 ступінь - має місце періодичне випадіння вузлів, однак хворому вдається вправляти їх самому;
 • 3 ступінь - вправити випадаючі вузли руками як і раніше можливо;
 • 4 ступінь - випадаючі вузли не вправляються навіть за допомогою рук, що пояснюється вираженим ослабленням м'язового кільця ануса.

Складність лікування визначається стадією розвитку хвороби. Чим запущеніша патологія, тим більше зусиль потрібно для її усунення.

Більшість малоінвазивних методів хірургічного лікування найбільш ефективні при першому або другому ступені геморою. У деяких випадках їх застосовують і на 3 стадії. Донедавна  геморой останньої стадії вдавалося усунути тільки за допомогою проведення традиційної хірургічної операції (геморроідектомії за Мілліганом-Морганом й інших варіантів втручання).

Впровадження в проктології інноваційного методу РЧА дозволило уникати травмуючого втручання навіть на 3-4 стадіях хвороби і проводити якісне лікування геморою без операції. Ця процедура відрізняється універсальністю, що дозволяє призначати її всім пацієнтам, які мають подібний діагноз.

СУТЬ МЕТОДУ РАДІОЧАСТОТНОЇ АБЛЯЦІЇ

Лікування геморою в Дніпрі, засноване на методі РЧА, проводиться в повній відповідності до усіх рекомендацій провідних світових фахівців. Використовуючи спеціальну голку, лікар поміщає сферичний електрод біля основи гемороїдального вузла. Далі відбувається вплив високочастотним струмом (радіочастотним випромінюванням), що забезпечує термокоагуляцію і вапоризацію патологічної ділянки.

Під час процедури відбуваються облітерація (знищення) гемороїдальних вузлів і шишок, припинення їх кровопостачання і повна абляція (розсмоктування). Завдяки ізоляції зонда має місце тільки локальний термокоагулюючий ефект. Термічний вплив на здорові тканини, що оточують патологічний вузол, відсутній. Термічний ефект виникає не при нагріванні (в генераторі відсутні нитки розжарювання), а при енергетичному впливі радіочастотним випромінюванням.

ПЛЮСИ ВИКОРИСТАННЯ РЧА В ЛІКУВАННІ ГЕМОРОЮ

Відгуки про ефективне лікування геморою свідчать на користь його високої результативності та безпеки. Метод має багато незаперечних переваг:

 1. Дозволяє отримати моментальний позитивний результат і гарантує швидке лікування геморою. Після процедури пацієнт одразу відчуває поліпшення, а хвороба відступає.
 2. Не вимагає застосування загального наркозу. Маніпуляції, що виконуються після застосування місцевої анестезії, можуть викликати лише незначний суб'єктивний дискомфорт.
 3. Виключає розрізи на тілі, зводить до мінімуму ризик розвитку кровотеч. РЧА передбачає застосування тільки одноразових стерильних голок. Перед проведенням процедури внутрішні стінки прямої кишки обробляють антисептиком, сприяючи запобіганню гнійно-септичних ускладнень.
 4. Проводиться амбулаторно, не вимагає госпіталізації. Після закінчення процедури можна відразу покинути клініку і приступити до звичних занять на роботі чи вдома. Протягом післяопераційного періоду відсутня необхідність в особливому режимі дня або дотриманні дієти.

На думку зарубіжних і вітчизняних медиків, РЧА лідирує в списку найбільш безпечних сучасних методів малоінвазивного лікування геморою. При проведенні процедури майже на 100% виключена можливість розвитку кровотечі і небажаних ускладнень.

КОЛИ ПРИЗНАЧАЄТЬСЯ ПРОЦЕДУРА

Метод РЧА, що допомагає проводити лікування геморою швидко і ефективно, забезпечує виражене поліпшення при будь-якому ступені патології. Радіочастотна абляція забезпечує однаково позитивний результат, незалежно від фази захворювання.

Метод забезпечує якісне лікування внутрішнього геморою без операції, застосовуваний при загостренні хвороби. Якщо у пацієнта є тромбоз гемороїдальних вузлів, перед РЧА проводиться адекватна терапія такого ускладнення.

Обмежень щодо призначення та здійснення процедури немає. Завдяки високому ступеню безпеки метод можна застосовувати навіть стосовно пацієнтів похилого віку.

Проводячи лікування геморою в Дніпрі за допомогою радіочастотної абляції, фахівці користуються тільки місцевою анестезією. При цьому використовуються препарати, не схильні провокувати побічні ефекти. Використовувати такі медикаменти дозволено навіть при наявності серйозних захворювань (ішемічної хвороби серця, гіпертонії, цукрового діабету та інших). Подібні порушення не є протипоказаннями до проведення процедури. У цьому полягає важлива перевага методу РЧА перед класичними операціями, які вимагають введення загального наркозу, що важко переноситься.

ВІДГУКИ ПАЦІЄНТІВ ПРО РАДІОЧАСТОТНУ АБЛЯЦІЮ

Пацієнти, що пройшли процедуру РЧА в МЦ «Medical Plaza», повністю задоволені отриманими результатами і залишають позитивні відгуки про ефективне лікування геморою. Багато з них досягли значного поліпшення якості життя завдяки вчасному зверненню до лікаря і проведення малоінвазивного втручання. Хворим, у яких був виявлений геморой 4 ступеня, лікування без операції також допомогло повернутися до нормального життя.

Швидкий спосіб лікування геморою, заснований на принципі радіочастотної абляції, прийнятний також для людей, що відчувають страх перед загальною анестезією, або мають підвищені ризики при виконанні традиційної операції. У нашому центрі зафіксовано випадок, коли молода пацієнтка з 3 ступенем геморою відчувала сильне побоювання перед хірургічним втручанням через імовірність розвитку ускладнень. Однак жінка погодилася пройти процедуру РЧА, результатами якої вона залишилася задоволена більш ніж на 100%.

ЯК ДАВНО МЕТОД РЧА ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ЗАРУБІЖНИМИ ЛІКАРЯМИ ДЛЯ БОРОТЬБИ З ГЕМОРОЄМ

У більшій частині європейських країн радіочастотна абляція, що забезпечує найшвидше лікування геморою, добре знайома медичним фахівцям. У зарубіжних клініках метод малоінвазивного лікування і медичний апарат для його здійснення з успіхом застосовуються вже понад 5 років. Сьогодні процедура РЧА широко затребувана і гарантує ефективне лікування геморою в провідних британських, німецьких, швейцарських, бельгійських, російських медичних центрах.

Запис на прийом до лікаря
На сайті

Швидко та зручно: обирайте лікаря, дату та час візиту. Всього за пару кліків.

 

Через застосунок

Зручний мобільний додаток для твого смартфону.

Доступний для завантаження