Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Конізація шийки матки – це хірургічне видалення невеликої частини шийки матки (частини цервікального каналу) за допомогою скальпеля, лазера чи радіохвильового ножа. В ході операції проводиться конусоподібний зріз тканини, ураженої ерозією, гіпертрофією або дисплазією ІІ або ІІІ ступеня (CIN 2 або CIN 3). Оперативне втручання може проводитися як у терапевтичних цілях видалення уражених ділянок тканини, так і у діагностичних – як частину біопсії.

Показання та протипоказання для конізації шийки матки

Конізація шийки матки в Україні може призначатися лікарем, якщо у пацієнтки діагностовано одне з наступних захворювань або потенційно небезпечних станів:

  1. Типові захворювання слизової цервікального каналу – лейкоплакію, кісти, гіперплазію, поліпи, ерозію або псевдоерозію.
  2. Дисплазія або цервікальна інтраепітеліальна неоплазія на ІІ або ІІІ стадії розвитку. Невеликий конус при дисплазії шийки матки акуратно вирізається, що нівелює подальшу атипічну трансформацію плоскоклітинного епітелію. На першій стадії дисплазії зазвичай використовують припікання.
  3. Механічні ушкодження (деформації) шийки матки, що спровокували рубцювання слизової оболонки.
  4. Виворот слизової цервікального каналу (ектропіон шийки матки).
  5. Цитологічно підтверджений ПАП-тест (мазок Папаніколау), який показав наявність атипових клітин у м'якій тканині.
  6. Підозра розвитку онкології.
  7. Також конізація показана як діагностична процедура для біопсії, про що ми вже згадали вище.

Якщо у пацієнта діагностовано одне з перелічених вище захворювань, призначається конізація або як її ще називають – операція конус шийки матки.

Щодо протипоказань до проведення втручання, то їх небагато. Це:

  • гострі запальні процеси локального характеру;
  • інфекції сечостатевих шляхів;
  • вагітність (незалежно від терміну);
  • початок менструального циклу - зазвичай операцію призначають відразу після завершення місячних, щоб рани загоїлися до початку нового циклу;
  • рак шийки матки.

Більшість протипоказань має тимчасовий характер. Інфекції сечостатевих шляхів або запалення виліковують, після чого можна застосовувати конізацію шийки матки. У будь-якому випадку діагноз ставиться лікарем-гінекологом на основі результатів діагностики та лабораторних досліджень. Він же керує процесом лікування від моменту звернення хворого до медичного центру до завершення реабілітаційного періоду.

Види конізації шийки матки

На даний момент практикується три типи операційного втручання, які відрізняються за використовуваними інструментами та рівнем травматичності. Це:

  1. Ножова конізація – застарілий і травматичний метод видалення частини цервікального каналу.
  2. Висічення конусоподібної ділянки шийки матки за допомогою медичного лазера.
  3. Використання радіохвильового ножа – сучасна малотравматична методика.

Також операція незалежно від використовуваного інструменту ділиться на два типи – широка та висока конізація шийки матки. Різниця з-поміж них очевидна, оскільки сенс закладено у самій назві процедури. Яку процедуру вибрати, вирішує гінеколог, з анамнезу патології. Широка конізація шийки матки використовується при великих поверхневих пошкодженнях навколо цервікального каналу (ерозія, дисплазія II ступеня, наявність атипових клітин). Висока – при глибшому ураженні м'яких тканин шийки матки.

Ще раз повторимо, що тип оперативного втручання визначається під час постановки діагнозу на основі результатів лабораторних та діагностичних досліджень. Для встановлення точного діагнозу проводять повне гінекологічне обстеження, призначають загальний аналіз крові, кольпоскопію, біопсію (за потреби), ПАП-тест і беруть мазок на флору для лабораторних досліджень. Також може бути призначене ультразвукове дослідження для загальної оцінки стану жіночих статевих органів.

Особливості радіохвильової конізації шийки матки

У багатопрофільному медичному центрі Medical Plaza практикується метод під назвою «радіохвильова конізація шийки матки». Вибір на користь цього типу операційного втручання продиктований його високою ефективністю та низьким рівнем травматичності. До того ж радіохвильова конізація дозволяє знизити ймовірність розвитку ускладнень, і як наслідок – прискорити реабілітацію пацієнта.

Ми не практикуємо ножову конізацію, яка передбачає використання стандартних хірургічних інструментів (скальпель), оскільки після цієї операції загоєння триває довше, а ймовірність рецидиву або розвитку ускладнень вища. Радіохвильова ексцизія практично миттєво коагулює (припікає) дрібні судини, дозволяючи зберегти цілісність м'яких тканин та знизити ймовірність розвитку ускладнень. Але головне - цей метод може використовуватися для конізації жінок, що не народжували, зберігаючи високу ймовірність майбутньої вагітності.

Як і за допомогою чого проводиться процедура радіохвильової конізації? Використовується спеціальний радіоніж (апарат, що генерує високочастотні змінні струми), який дозволяє безкровно та умовно безболісно видалити потрібну частину шийки матки. У нашому випадку практикується конізація шийки матки апаратом Сургітрон (ELMAN Surgitron) виробництва США.

Після огляду, діагностики та постановки діагнозу, жінка сідає в гінекологічне крісло, а лікар за допомогою радіоніжа акуратно січе конусоподібну ділянку тканини, яка вирушає на гістологічне дослідження. Операція проходить амбулаторно, і зазвичай триває не більше 20-30 хвилин. Щодо наркозу, то використовується як місцева, так і загальна анестезія. Все залежить від діагнозу та передбачуваного обсягу хірургічних заходів.

Реабілітація після конізації шийки матки

Пацієнта залишають у стаціонарі на кілька годин після того, як завершиться конізація шийки матки. Післяопераційний період поділяють на два етапи: контроль стану відразу після операції та реабілітація вдома з обов'язковим дотриманням розпоряджень лікаря-гінеколога. У стаціонарі пацієнти проводять близько 2-4 годин. Лікарі повинні переконатися, що стан пацієнта стабілізувався, і немає жодних ускладнень (наприклад, сильної кровотечі). Після пацієнта виписують додому з рекомендаціями щодо реабілітації.

Яких приписів слід дотримуватися після того, як буде проведено конізацію шийки матки. Реабілітація (правила):

  • використовувати тільки зовнішні засоби гігієни (прокладки), виключити інвагінальні (тампони);
  • спочатку не можна приймати ванну, тільки душ, це стосується і саун, лазень та басейнів;
  • необхідно обмежити фізичні навантаження;
  • не можна займатися активними видами спорту;
  • заборонено самостійно проводити спринцювання, якщо це не передбачено лікарем-гінекологом;
  • варто утриматися від сексуальних контактів на 5-7 тижнів.

Якщо ігнорувати правила реабілітації після конізації шийки матки, ускладнення можуть позначитися на повсякденному житті. Посиляться болі, можливо сильна кровотеча, з'явиться запалення. Тому в післяопераційний період дуже важливо дотримуватись приписів лікаря, і у разі непередбачених ситуацій, негайно звернутися до лікарні або до свого гінеколога для огляду та консультації.

Ціна конізації шийки матки в Medical Plaza

Ціна послуги у нашому медичному центрі формується на основі кількох критеріїв. Це:

1. Кількість діагностичних процедур. У деяких випадках для встановлення точного діагнозу достатньо кольпоскопії та деяких біохімічних аналізів. Але бувають і складні діагнози, для підтвердження яких потрібно провести кілька діагностичних процедур, що, звичайно, позначиться на загальній вартості послуги.

2. Наявність супутніх захворювань органів малого тазу. Концепція ціноутворення та ж сама.

3. Також ціну може вплинути обрана методика. Все залежить від поставленого діагнозу та варіантів оперативного лікування.

4. Наркоз. Місцева анестезія дешевша, загальний наркоз трохи дорожчий.

Вартість конізації шийки матки в Medical Plaza стартує від 8000 грн. Якщо проводяться додаткові діагностичні процедури, передбачений наркоз і є супутні захворювання та патології, ціна може зрости. Щоб дізнатися про актуальну вартість з урахуванням вашого діагнозу, телефонуйте на гарячу лінію Medical Plaza за номером телефону на сайті.

А краще запишіться на прийом до гінеколога для первинного огляду. У нашому багатопрофільному медичному центрі встановлено сучасне діагностичне обладнання, практикуються новітні техніки та методики, працюють найкращі онкогінекологи вищої кваліфікації в Україні. Заповніть заявку, вказавши ім'я, email, номер телефону, дату та час візиту. Ми зв'яжемося з вами, проконсультуємо з питань, що вас цікавлять, і призначимо відповідний час для візиту. Конізація шийки матки у Дніпрі в Medical Plaza – довіртеся найкращим фахівцям у країні!

Відповіді на часті запитання (FAQ)

Як довго лежати у лікарні після конізації шийки матки?

Буквально 2-4 години після завершення операції. Після цього ви можете вирушити додому.

Як швидко гоїться шийка матки після конізації?

Все залежить від «масштабу» хірургічного втручання та первинного діагнозу пацієнта. Найчастіше для повного загоєння досить 4-5 тижнів. Цей показник може відрізнятися через індивідуальні особливості організму пацієнта, віку та поставленого діагнозу.

Коли можна розпочинати статеве життя після конізації?

Мінімальний рекомендований період становить 4-5 тижнів, але краще – 7 тижнів.

Який наркоз роблять під час конізації шийки матки?

Місцева анестезія чи загальний наркоз. Усе індивідуально.

Чим небезпечна конізація шийки матки?

Якщо операцію проводить досвідчений лікар, то ризики відсутні. Вибирайте надійні та перевірені часом медичні центри, наприклад Medical Plaza.

Залишити заявку