ЯК ПІДГОТУВАТИ ДИТИНУ ДО ВАКЦИНАЦІЇ

Насправді у підготовці здорової дитини до вакцинації немає необхідності. Але потрібно знати кілька правил, які допоможуть Вам і Вашій дитині пережити вакцинацію з меншою імовірністю розвитку побічних реакцій. Дуже часто мають місце такі реакції з боку організму на введення вакцин як підвищення температури тіла, млявість та ін. Це пояснюється тим, що в організмі дитини виробляється імунітет до того захворювання, від якого проводиться вакцинація. Перед проведенням вакцинації дитину обов'язково огляне лікар-педіатр, який і визначить здоровий малюк чи ні. А перше про що потрібно пам'ятати Вам, це те, що за 3-4 дні до вакцинації необхідно обмежити контакт Вашого малюка з іншими дітьми і дорослими, які можуть бути джерелами інфекції. Намагайтеся менше ходити в людні місця і користуватися громадським транспортом.

Друге, це те, що не варто вводити в раціон харчування Вашого малюка будь-які нові продукти харчування, які можуть викликати алергічну реакцію.

Третє, пам'ятайте, що за 1 годину до вакцинації годувати дитину не рекомендується. Після вакцинації також не змушуйте дитину їсти. А ось пити побільше як перед, так і після вакцинації потрібно.

Дуже важливо пам'ятати про те, що якщо у Вашої дитини відзначається схильність до закрепів, напередодні вакцинації необхідно зробити йому очисну клізму.

Напередодні ввечері і перед виходом в поліклініку необхідно виміряти дитині температуру тіла, яка повинна бути нормальною.

І особливо важлива інформація для бабусь. Не «кутайте» дітей взагалі і особливо перед щепленням!

Після проведення вакцинації дозволяються прогулянки на свіжому повітрі, але знову ж таки не в людних місцях. При підвищенні температури тіла необхідно дати дитині парацетамол і звернутися до лікаря.