Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Алергія на пил

Весняно-літній період характеризується появою або загостренням алергічних захворювань. Алергія на пил є одним з найбільш поширених видів алергії. В її основі лежить неадекватна реакція імунної системи організму людини на звичайні фактори навколишнього середовища (побутовий або промисловий пил). Причини її розвитку до кінця не вивчені, проте, основна роль в ініціації цього процесу належить генетичній схильності.

СПРИЯТЛИВІ УМОВИ ДЛЯ ВИНИКНЕННЯ

Особливість цього захворювання полягає в тому, що пил - це багатокомпонентний алерген. Він складається з вовни і лупи тварин, целюлози (книжкового пилу), залишків і екскрементів комах, волосся й епітелію шкіри людини. Але все ж головна складова зазначеного комплексу - це мікроскопічні пилові кліщі, які харчуються відмерлими частинками шкіри людини. Паразити не представляють ніякої небезпеки для життя людини, адже вони не кусаються і не переносять інфекції. Найбільше їх скупчення спостерігається в постільній білизні, на м'яких оббивках меблів, шафах, у книгах, шторах, м'яких іграшках і килимах. Сприятливі умови для їх існування - тепле і вологе середовище.

СИМПТОМИ

Симптоми, які проявляються при контакті з пилом, у людей, що страждають цим захворюванням, різноманітні. Зазвичай при пробудженні і в період засинання, при прибиранні приміщення, струшуванні ковдр бувають нежить, закладеність носа, чхання, сухий кашель, сльозотеча, можлива поява висипу у вигляді кропивниці, у рідкісних і важких випадках ангіоневротичний набряк Квінке. Відсутність адекватного лікування загрожує розвитком бронхіальної астми.

ДІАГНОСТИКА

Остаточна і точна діагностика алергії на пил можлива при огляді лікаря, докладному зборі скарг та анамнезу захворювання, проведенні підтверджуючих діагностичних тестів. За допомогою спеціальних шкірних проб і виявлення маркерів алергії в крові фахівець «Medical Plaza» підтвердить або спростує наявність патології.

Якщо діагноз встановлено, то лікування недуги вимагає комплексного підходу. У першу чергу, необхідно обмежити контакт з алергеном. Для цього рекомендується систематично провітрювати приміщення, часто проводити вологе прибирання, замінити натуральну постіль на синтетичну, тому що вона не містять у своєму складі пух і пір'я, тому вважаються несприятливою для розмноження пилових кліщів. Застосовується також лікарська симптоматична терапія і алергеноспецифічна імунотерапія.

Залишити заявку