Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Вакцинація дітей визнана найнадійнішим профілактичним способом, що перешкоджає розвитку інфекційних захворювань. Завдяки використанню сучасних вакцин в організмі формується стійкий специфічний імунітет. Згідно з відгуками пацієнтів, особливо ефективні й безпечні щеплення в платній клініці, що виконуються з використанням високоякісних препаратів, без побічних ефектів і ускладнень.

ОСЬ ПЕРЕЛІК ВАКЦИН, РЕКОМЕНДОВАНИХ КАЛЕНДАРЕМ ПРОФІЛАКТИЧНИХ ЩЕПЛЕНЬ В УКРАЇНІ:

  • вакцина БЦЖ (профілактика туберкульозу);
  • комплексні вакцини Гексаксим, Інфанрикс Гекса, Інфанрикс ІПВ, Бустрикс, Бустрикс ІПВ, Пентаксим, Тетраксим (профілактика коклюшу, дифтерії, правця поліомієліту);
  • вакцина проти гепатиту В Енджерикс;
  • вакцина для профілактики гемофільної інфекції Хіберикс;
  • вакцина Пріорикс (профілактика кору, краснухи, паротиту).

ІСНУЮТЬ ВАКЦИНИ, ЯКІ ДУЖЕ АКТИВНО ВИКОРИСТОВУЮТЬ У ВСЬОМУ СВІТІ:

  • Ротарикс (профілактика ротавірусної інфекції);
  • Варілрикс (профілактика вітряної віспи);
  • Сінфлорикс (профілактика пневмококової інфекції);
  • Церварикс (профілактика вірусу папіломи людини);
  • Інфлувак, Ваксигрип і ін. (Профілактика грипу);
  • Імовакс Поліо, (профілактики поліомієліту).

КАЛЕНДАР ЩЕПЛЕНЬ В УКРАЇНІ

ЩО ТАКЕ ВРОДЖЕНИЙ І НАБУТИЙ ІМУНІТЕТ?

Немовлята мають вроджений імунітет завдяки наявності в організмі антитіл, отриманих під час періоду вагітності. Також антитіла, що захищають від різних інфекцій, потрапляють в організм малюків разом з грудним молоком.

Важливо пам'ятати - антитіла передаються дитині при вагітності і природному вигодовуванні тільки в тому випадку, якщо виробляються у матері.

Така ситуація відбувається, якщо мама робила щеплення від інфекційних захворювань або перенесла хворобу, після якої в її організмі сформувалися антитіла до певного інфекційного агента.

Існує природна закономірність - якщо жінка вчасно отримала щеплення або перенесла інфекцію, і її організм виробляє достатню кількість антитіл, імунний захист малюка підтримується тільки до настання 7-місячного віку.

Медичний факт. Вакцинація проти правця, пневмококової, гемофільної інфекцій забезпечує більш міцний захист, ніж перенесене захворювання. Саме тому рекомендується своєчасно зробити щеплення дитині, не піддаючи його ризику розвитку небезпечних патологій.

Набутий імунітет формується в людському організмі протягом життя, у процесі контактів з хвороботворними мікроорганізмами (вірусами або бактеріями).

МЕХАНІЗМ ЙОГО УТВОРЕННЯ НАСТУПНИЙ:

  • при проникненні інфекції в організм до ділянки її поширення (органам дихання, травлення, сечовиділення і т. д.) спрямовуються клітини, призначені для знищення небезпеки;
  • якщо ураження інфекцією сталося вперше, уникнути розвитку хвороби частіше за все не вдасться, тому що імунні клітини ще «не навчені» протистояти патогенам;
  • якщо в організмі вже присутні певні антитіла, сформовані після вакцинації або перенесеної хвороби, збудників патології часто вдається повністю знищити або значно полегшити протікання хвороби.

Наявність добре «навчених», «натренованих» для протистояння патогенів імунних клітин і є придбаним імунітетом. Сформувати і тривало підтримувати його допомагає правильно проведена вакцинація. Для її здійснення потрібно звертатися в клініки, де можна зробити щеплення дітям повністю безпечно, із застосуванням найкращих вакцин.

ЧОМУ ВАКЦИНАЦІЯ ВІД ІНФЕКЦІЇ ДАЄ КРАЩИЙ ІМУНІТЕТ, НІЖ ВІД ПЕРЕНЕСЕННЯ ХВОРОБИ?

Захворювання, проти яких проводять вакцинацію, найчастіше становлять чималу небезпеку для людини. Вони здатні ставати причиною різних ускладнень, інвалідності та навіть летального результату. З огляду на такий ризик, щеплення необхідно розглядати як більш безпечний спосіб отримання імунітету.

Необхідно знати! Сформувати імунітет на все життя можна після таких перенесених інфекційних хвороб як кір, краснуха, паротит. Однак наслідки цих захворювань можуть бути найнегативнішими. Саме тому фахівці вважають вакцинацію більш щадним і безпечним способом посилення імунного захисту.

ЧОМУ ЩЕПЛЕННЯ ПОТРІБНО РОБИТИ ВІД НАРОДЖЕННЯ?

Клініки, що роблять щеплення молодшим пацієнтам, проводять основну вакцинацію до досягнення дітьми півтора року. Використовувані сироватки допомагають забезпечувати організм ефективним захистом до початку активних контактів з іншими дітьми (в дитячому саду, на ігровому майданчику). Дитина, що не пройшла своєчасну вакцинацію, піддається підвищеному ризику інфікування при спілкуванні з іншими людьми.

ОБОВ'ЯЗКОВА І ДОДАТКОВА ВАКЦИНАЦІЯ

Вакцинацію умовно поділяють на 2 види:

  • Обов'язкову.
  • Додаткову.

ОБОВ'ЯЗКОВІ ПРОЦЕДУРИ ВИКОНУЮТЬСЯ ВІДПОВІДНО ДО НАЦІОНАЛЬНОГО КАЛЕНДАРЯ ЩЕПЛЕНЬ.

Під ними розуміють щеплення, що попереджають зараження багатьма небезпечними інфекціями:

  • туберкульозом;
  • кашлюк;
  • паротит;
  • поліомієлітом;
  • краснуху.

Також в обов'язковому порядку пропонується зробити дитині щеплення від кору, правця, дифтерії.

Додаткова вакцинація не входить до національного календаря щеплень, проте вважається обов'язковою у багатьох країнах світу. У клініці «Medical Plaza» крім основних вакцин застосовуються сироватки, що формують імунітет від гепатиту А, пневмококової, ротавірусної, менінгококової інфекцій. У центрі також можна зробити щеплення від грипу дітям, що захищає одразу від кількох небезпечних штамів.

ЩО ПРЕДСТАВЛЯЮТЬ СОБОЮ КОМБІНОВАНІ ВАКЦИНИ?

Щеплення дітям в клініці часто робляться з препаратами підвищеної ефективності - комбінованими вакцинами, що допомагають організму виробляти імунний захист одночасно від різних інфекцій.

До них належать:

  • Інфанрикс Гекса.
  • ІНФАНРИКС ™ ІПВ.
  • Гексаксим.
  • Бустрикс.
  • Бустрикс ІПВ.
  • Тетраксим.
  • Пентаксим.

Зробити щеплення дитині в Дніпрі можна за допомогою сироваток, що містять у собі від 3 до 6 окремих препаратів. Широко застосовується вакцинація, яка формує імунітет проти кору, паротиту та краснухи, яка допомагає протистояти коклюшу, дифтерії, правцю, поліомієліту, гемофільній інфекції, гепатиту В.

Клінічні дослідження підтвердили ефективність і безпеку комбінованих вакцин, а також здатність дитячої імунної системи давати адекватну відповідь відразу декільком типам антигенів.

Такі препарати дозволяють скорочувати частоту візитів в поліклініку, знижувати кількість необхідних ін'єкцій, зменшувати рівень психологічної напруженості дитини і батьків. Щеплення дітям у платній клініці робиться з використанням комбінованих сироваток, що забезпечують своєчасність вакцинації.

ПРАВИЛА ВАКЦИНАЦІЇ У МЦ «МЕДІКАЛ ПЛАЗА»

Вирішуючи, де зробити щеплення дитині, необхідно робити вибір на користь установ з перевіреною репутацією, які дотримуються всіх правил підготовки до процедури. У МЦ «Медікал Плаза» вакцинація здійснюється тільки у разі нормальноого самопочуття пацієнта. Щоб підтвердити здоровий стан малюка, перед щепленням проводиться ретельний огляд педіатра.

Якщо пацієнт хворів протягом двох попередніх тижнів, зробити вакцинацію дитині можна буде через певний час. Щоб виключити протипоказання для щеплення, можуть знадобитися додаткові консультації вузьких фахівців.

Існують наступні правила щеплення:

  • Опитування і ретельний збір анамнезу (наявність супутніх захворювань, алергії, реакції на попередні вакцинації).
  • Ретельний огляд всіх органів і систем.
  • Вимірювання температури тіла.
  • Коли проходить вакцинація дітей, клініка надає документи з назвою вживаних препаратів, позначенням їх виробників, серії, дат проведення процедур й інших даних.

Якщо під час щеплення була використана інактивована вакцина, для формування стійкого захисту від інфекції часто потрібно ревакцинація (повторне введення препарату). Таку процедуру здійснюють через певні проміжки часу. Наприклад, після 1 року життя необхідна ревакцинація від поліомієліту, АКДС, КПК, гепатиту В, туберкульозу, краснухи, правця, дифтерії.

ПРОТИПОКАЗАННЯ ДО ЩЕПЛЕННЯ

Щеплення в приватних клініках виконуються тільки за відсутності протипоказань. Досвідчені фахівці МЦ «Medical Plaza» здатні вже під час первинної консультації визначати показання та обмеження до проведення вакцинації, а також складати індивідуальний графік щеплень.

Введення сироваток протипоказано пацієнтам з наступними порушеннями:

  • імунодефіциту;
  • ГРВІ, що протікає з підвищенням температури тіла;
  • важкої реакції на попередні щеплення, ускладненнями у вигляді набряків, лихоманки, судом, анафілактичного шоку;
  • онкологічними захворюваннями.

Вакцинація заборонена, якщо нещодавно виконувалося переливання крові, у разі загострення хронічних патологій (діабету, хвороб нирок і т.д.). Зробити щеплення в клініці можна при сильній недоношеності дитини, поганому наборі ваги. Деякі сироватки не варто застосовувати при підвищеній чутливості до дріжджів або яєчного білка.

ЯКІ ВАКЦИНИ ЗАСТОСОВУЮТЬСЯ В МЦ «MEDICAL PLAZA»?

У своїй роботі центр вакцинації дітей, що працює при клініці «Medical Plaza», керується двома базовими принципами - ефективністю і безпекою. Такий підхід забезпечує високу результативність процедури і низький ризик розвитку ускладнень.

У медцентрі можна зробити щеплення дитині від гепатиту. У наявності також є якісні сироватки від інших небезпечних інфекцій. У нашій клініці можна зробити щеплення дитині Інфанрикс Гекса, спрямоване на профілактику коклюшу, дифтерії, поліомієліту, правця, гемофільної інфекції.

Для маленьких пацієнтів застосовуються вакцини провідних світових виробників:

  • Pfizer (США);
  • GlaxoSmithKline (Бельгія);
  • Sanofi Pasteur (Франція) та інших.

Завдяки високому професіоналізму лікарів МЦ «Медікал Плаза» щеплення в Дніпрі безпечні для пацієнтів будь-якого віку.

ЩО РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ РОБИТИ ВДОМА ПІСЛЯ ЩЕПЛЕННЯ?

Після проведення вакцинації необхідно виконати наступні дії:

  1. Відзначити в календарі дату наступного візиту до лікаря.
  2. Ще раз вивчити інформацію про вакцину, уважно ознайомитися з переліком можливих реакцій і ускладнень.
  3. Забезпечити дитину достатньою кількістю рідини.
  4. Здійснювати спостереження за малюком протягом декількох наступних днів. У цей період присутня ймовірність появи невеликого висипання або підвищення температури тіла. У разі появи будь-яких небажаних симптомів потрібно довести це до відома лікаря.

Щоб зменшити больові відчуття або знизити підвищену t тіла, фахівець може порекомендувати прийом жарознижуючих препаратів, які містять аспірин. У деяких випадках після щеплення може мати місце тимчасове зниження апетиту, що триває близько 24 годин. Схоже явище розглядається як варіант норми і не вимагає прийняття екстрених заходів.

У рідкісних випадках дитині може знадобитися термінова медична допомога. Втручання необхідно, якщо після вакцинації температура тіла підвищується до 39 ° С і вище, малюк став дуже блідим, млявим або загальмованим. Негайно показати дитину лікарю потрібно у разі наявності тривалого плачу (більше 3 годин), вираженої зміни голосу, у разі появи тремтіння, судом, блювоти.

При МЦ «Medical Plaza» функціонує дитяча клініка, щеплення в якій виконуються в повній відповідності з актуальними європейськими стандартами. Використання найсучасніших препаратів, уважне спостереження за пацієнтами до, під час і після вакцинації зводять ймовірність розвитку ускладнень до мінімуму. У нашому центрі можна зробити платне щеплення дитині, що надійно захищає від будь-яких інфекцій, що дозволяє отримати стійкий імунітет на довгий період часу.

Залишити заявку