ЩЕПЛЕННЯ ПРОТИ РОТАВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ "РОТАРИКС"
Ротавірусна інфекція, згідно з даними ВООЗ, стає причиною смерті близько 450 000 дітей віком до 5 років протягом року. Найбільш тяжкий перебіг спостерігається у віці від 4 місяців до 1,5 років. Ротавірус легко передається, оскільки стійкий до умов довкілля. Єдиний ефективний спосіб його профілактики – вакцинація.
Зробити щеплення від ротавіруса в Дніпрі можна, звернувшись до медичного центру Medical Plaza. Фахівці проводять імунопрофілактику ротавірусної інфекції вакциною Ротарікс. Препарат призначений для перорального введення. Такий спосіб найкомфортніший для дитини.
Переваги медичного центру Медікал Плаза:
- Великий досвід проведення вакцинацій.
- Якісні ліцензовані препарати, що використовуються для імунопрофілактики.
- Суворе дотримання рекомендацій щодо перевезення та зберігання вакцин.
- Ретельний огляд дитини до введення препарату.
- Сертифікати якості.
Купити Ротарікс у Дніпрі можна самостійно, але його введення не повинно проводитись у домашніх умовах. Лікар-педіатр медичного центру після вакцинації уважно спостерігає за станом дитини, щоб надати негайну допомогу у разі непередбачуваних реакцій організму.
ЩО ТАКЕ РОТАВІРУСНА ІНФЕКЦІЯ І ЧИМ ВОНА НЕБЕЗПЕЧНА
Ротавірусна інфекція (кишковий грип, ротавірусний гастроентерит) – захворювання, яке провокує ротавірус. Він вражає як дітей, так і дорослих, але в останніх захворювання протікає у набагато легшій формі. Ротавірус найбільш небезпечний для дітей віком від 4 місяців до 3 років. Саме тому щеплення від ротавірусної інфекції виконується віком від 1,5 місяців.
Відомо більше 9 модифікацій цього вірусу, при цьому мутації продовжуються. Усі його різновиди стійкі до умов довкілля, де вони руйнуються під впливом низьких і підвищених температур, сонячних променів. Ротавірус протягом тривалого часу живе у джерельній та морській воді, у водопровідній воді не гине до двох місяців. На поверхні фруктів та овочів інфекція зберігається протягом місяця, на інших предметах – від 1 до 7 тижнів. У фекаліях носія вона залишається до 7 місяців.
Основний шлях передачі ротавіруса – фекально-оральний. Джерелом зараження може бути як хвора людина, так і носій інфекції, у якого кишковий грип протікає безсимптомно.
Інкубаційний період кишкового грипу – від 15 годин до 7 днів, але найчастіше він триває 1-2 дні. Початок захворювання гострий, виявляється у підвищенні температури, багаторазовому блюванні, діареї, переймоподібних болях у животі. Іноді спостерігаються респіраторні симптоми: першіння та біль у горлі, головний біль, лихоманка, неприємні відчуття у м'язах.
Основна небезпека ротавіруса для дітей полягає у швидкому зневодненні організму через багаторазове блювання та діарею. Заповнити запаси рідини звичайним питвом води не вдається, оскільки підвищений блювотний рефлекс не дозволяє затримуватися в організмі.
У немовлят на тлі зневоднення виникають судоми та втрата свідомості. Інші небезпечні ускладнення ротавірусної інфекції – анемія, аномальне збільшення концентрації лімфоцитів у лікворі, гостра ниркова та серцево-судинна недостатність, гіповолемічний шок. Останнє явище є патологічним станом, при якому зменшується обсяг циркулюючої крові в результаті швидкої втрати рідини та електролітів.
Щеплення від ротавірусу немовляти – спосіб убезпечити його від наслідків ротавірусного гастроентериту.
ВАКЦИНА РОТАРИКС: ОСОБЛИВОСТІ ТА ПЕРЕВАГИ
Вакцина від ротавірусної інфекції Ротарікс - бельгійський засіб, який вводиться в організм дитини віком від 6 тижнів до 6 місяців. У препараті міститься живий ослаблений вірус, одержаний зі штаму ротавіруса людини. Ротарикс випускається у формі рідкої оральної суспензії, готової до використання і не потребує попереднього розведення або відновлення. Препарат призначений лише для прийому внутрішньо. Засіб міститься у шприці-аплікаторі.
Виробник препарату – GlaxoSmithKline Biologicals S.A.
У складі суспензії є сахароза. Це потрібно враховувати при призначенні вакцини дитині, яка страждає на цукровий діабет або спадкову непереносимість фруктози.
При плануванні введення Ротаріксу важливо виключити контакт дитини з особами, які хворіють на ГРВІ.
СХЕМА ВАКЦІНАЦІЇ
- Першу дозу (1,5 мл) дають дитині віком від 6 тижнів життя.
- Другу дозу (1,5 мл) вводять не раніше ніж через 4 тижні з моменту введення першої.
- Курс вакцинації має бути завершений до того, як дитині виповниться 6 місяців.
Під час вакцинації дитину підтримують у напівсидячому положенні зі злегка закинутою головою. Препарат вводять на внутрішню поверхню щоки.
Якщо дитина зригнула або виплюнула майже всю дозу, її одноразово замінюють у такому ж обсязі під час цієї ж вакцинації.
Щеплення від ротавірусу Ротарікс може використовуватися для профілактики ротавірусу у недоношених дітей у гестаційному віці не менше 27 тижнів, включаючи тих, що були народжені ВІЛ-інфікованими жінками.
Протипоказання до застосування цієї вакцини
- підвищена чутливість до активної речовини або одного з допоміжних компонентів;
- вік до 6 тижнів;
- злоякісні пухлини;
- кишкова непрохідність в анамнезі;
- спадкова непереносимість фруктози, глюкозо- або галактозна мальабсорбація, сахаразо-ізомальтазна недостатність;
- виражений синдром комбінованого імунодефіциту
- відносними (тимчасовими) протипоказаннями для використання цього засобу є інфекційні процеси середнього та тяжкого ступеня тяжкості, блювання та діарея.
Спільне застосування Ротариксу з іншими дитячими вакцинами (дифтерійна, проти поліомієліту, проти гепатиту В та інші) не впливає на профіль безпеки та імуногенності кожної з них.
Ймовірні побічні реакції, що виникають після введення розчину, - підвищення температури, розлад шлунка, втрата апетиту та підвищена дратівливість.
Якщо ви вирішили зробити щеплення Ротарікс у Дніпрі, то ви зробили правильний вибір. Переваги цієї вакцини:
- низька реактогенність, завдяки чому алергічні реакції на склад, що вводиться, виникають дуже рідко;
- комфортний спосіб застосування;
- можливість запровадження недоношеним дітям;
- можливість введення одночасно з іншими препаратами щеплення, за винятком вакцини БЦЖ.
Цей препарат не запобігає розвитку гастроентериту, спричиненим не ротавірусом, а відмінними від нього патогенними мікроорганізмами.
Вакцина Ротарікс використовується лише у спеціалізованих медичних закладах і не призначена для введення в домашніх умовах.
ВІКОВІ ОБМЕЖЕННЯ
Для дорослих щеплення від ротавірусу Ротарікс не призначене. Дітям старше 24 тижнів засіб вводити не можна.
Щеплювати дорослих та дітей віком від півроку та старше не має сенсу, оскільки зазвичай до цього віку вони переносять щонайменше 1 епізод зустрічі з інфекцією.
НЕОБХІДНІСТЬ ПРОВЕДЕННЯ ВАКЦИНАЦІЇ ПІД КОНТРОЛЕМ ПЕДІАТРА
Щеплення від ротавіруса дітям обов'язково мають виконуватися під контролем педіатра. У медичному центрі Medical Plaza фахівець оглядає дитину до та після вакцинації.
Зазвичай Ротарікс не викликає побічних реакцій та станів, що загрожують здоров'ю та життю дитини, але така ймовірність існує. Саме тому важливо, щоб за реакцією на введення суспензії протягом 30 хвилин спостерігав педіатр.
ВАКЦИНАЦІЯ ВІД РОТАВІРУСУ В МЕДЦЕНТРІ MEDICAL PLAZA
Педіатрія – один із пріоритетних напрямків медичного центру Medical Plaza. Якщо ви не знаєте, де зробити щеплення від ротавіруса, звертайтесь до нашого Центру. Ми використовуємо лише ліцензовані вакцини, дотримуємося правил підготовки до маніпуляції та ретельно оглядаємо дитину перед процедурою.
У медичному центрі працюють педіатри, які готові надати консультацію з питань, що стосуються вакцинації проти ротавіруса, та виконати процедуру профілактичного введення Ротаріксу.
Дізнатися, яка ціна щеплення від ротавіруса в даний момент можна в нашому контакт-центрі за телефонами, вказаними на сайті.
Щоб зробити Ротарікс у Дніпрі, залиште заявку на вакцинацію на сайті: вкажіть ваше ім'я, номер телефону та адресу електронної пошти, а також найкращу дату та час візиту.