ВАКЦИНАЦІЯ ВІД ВІТРЯНКИ ВАКЦИНОЮ «ВАРИЛРІКС»
Багато хто досі вважає вітрянку невинною інфекцією, на яку практично всі перехворіли в дитинстві. Справді, чис молодша дитина, тим легше переноситься хвороба. Після цього утворюється імунітет протягом усього життя. Але якщо у дитячому віці людина не перехворіла, то у дорослого захворювання протікає набагато важче.
Оптимістичні висловлювання на користь того, що краще перенести вітрянку в дитинстві – це лише частина правди. Є й другий бік медалі: статистика ускладнень.
Вірус Зостер (збудник вітряної віспи, вірус герпесу третього типу) може стати причиною ранніх та пізніх ускладнень. До ранніх відносяться:
- приєднання вторинних інфекцій та розвиток бактеріального запалення шкіри;
- пневмонія;
- енцефаліт (запалення мозкових оболонок);
- інфекційно-токсичний шок;
- утворення негарних рубчиків на місці папул вітрянок.
Ще один ризик: вірус, навіть після зникнення симптомів хвороби, залишається у нервових стовбурах та гангліях. Через роки і навіть десятиліття може провокувати таке неприємне захворювання, як оперізуючий лишай. Статистика вказує, що приблизно 10% дітей та 30-50% дорослих після перенесеної хвороби мають різні ускладнення. Це значний відсоток.
Вакцина від вітрянки дозволить організму створити стійкий тривалий імунітет до вірусу без перенесення хвороби та можливих ризиків ускладнення. За даними спостережень, штучний імунітет діє 20 років та більше. Але точно сказати, скільки діє вакцина від вітрянки, поки що неможливо. Вона була створена в 1974 році, першим щепленим зараз 40 років або трохи більше. У деяких із них у крові досі визначаються характерні антитіла до вірусу, тобто захист продовжує діяти.
Зробити щеплення від вітрянки у Дніпрі можна у медичному центрі Medical Plaza. Вакцини, що використовуються нами, доставлені з урахуванням усіх правил транспортування, а умови зберігання повністю відповідають вказівкам виробника. Перед проведенням щеплення від вітрянки лікарі проведуть детальний огляд пацієнта, зберуть анамнез та врахують протипоказання.
Вакцинація дітям
Батьки часто цікавляться, коли дітям роблять щеплення від вітрянки. Лікарі рекомендують ставити вакцину у віці 12 місяців та старше. Раніше це робити нема рації. Майже всі жінки, за рідкісним винятком, перехворіли на вітрянку в дитинстві або в підлітковому віці, тому немовля отримує захисні антитіла з материнським молоком. Якщо в цей час малюка прищепити, то імунна відповідь організму буде відносно слабкою, повноцінний імунітет до вітрянки не сформується.
Щеплення від вітрянки дітям ставлять тільки якщо вони раніше не хворіли на це захворювання. Для створення повноцінного імунітету дитині до 13 років одноразово вводять дозу препарату, а дітям старше цього віку показано дворазове вакцинування з інтервалом 6-10 тижнів.
Вакцина проти вітряної віспи не включена в обов'язковий календар для щеплень і ставиться дітям за бажанням батьків. Вакцинування рекомендується зробити перед відправкою дитини до дитячого садка, школи або оздоровчого табору. У великому дитячому колективі ризик зараження інфекцією підвищується.
Щеплення для дорослих
Вакцинація від вітрянки дорослим, які не хворіли на цю інфекцію раніше, виконується в будь-якому віці. Рекомендується проведення щеплення наступним групам осіб:
- працюючим з дітьми (вихователям, вчителям);
- за родом діяльності, що часто контактують з різними людьми.
Вакцину від вітрянки рекомендується зробити жінкам, що планують вагітність і які раніше не хворіли на вітряну віспу. Вітрянка при вагітності дуже небезпечна. На ранніх термінах вона може стати причиною викидня, а на пізніших – призвести до нестачі ваги чи патологій внутрішньоутробного розвитку.
Також рекомендується зробити щеплення від вітряної віспи людям, які мають тяжкі хронічні захворювання або перед курсом лікування препаратами, що пригнічують імунний захист:
- тяжка артеріальна гіпертензія;
- серцева недостатність;
- цукровий діабет;
- бронхіальна астма;
- гострий лейкоз та інші онкологічні патології;
- хіміо- та променева терапія;
- підготовка до трансплантації органів
При серйозних захворюваннях або прийомі імунодепресантів ризик заразитися вітрянкою сильно підвищується.
ЧИ МОЖНА ЗАХВОРІТИ ПІСЛЯ ВАКЦИНАЦІЇ
Щеплення від вітрової віспи забезпечує вироблення специфічних антитіл до вірусу Варіцелла Зостер. При попаданні вірусу в організм імунна система розпізнає його і починає виробляти специфічні антитіла. У здорової людини ризик зараження зводиться практично до нуля, адже імунітет починає повноцінно працювати з попадання вірусу в організм.
Але при тяжких хворобах, прийомі імунодепресантів і глюкокортикоїдів імунітет сильно знижений. Є ймовірність, що зараження відбудеться навіть після щеплення. Але хвороба протікатиме у легкій формі, ймовірність ускладнень дуже низька.
ДЕ ЗРОБИТИ ВАКЦІНУ ВІД ВІТРЯНКИ
Якщо ви хочете отримати якісну вакцинацію проти вітряної віспи та звести до мінімуму ймовірність побічних ускладнень, зверніться до медичного центру Medical Plaza. Щеплення проти вітрянки у Дніпрі у нашому центрі виконується з дотриманням усіх медичних норм:
- спочатку вас чи вашу дитину обстежать наші лікарі. Якщо виявлено вірусні чи бактеріальні інфекції, то щеплення не проводиться. Щеплюватися потрубно не раніше ніж через місяць після інфекційного захворювання.
- спеціалісти визначать, чи немає протипоказань. Не можна ставити щеплення від вітрянки, якщо є температура, загострення хронічного захворювання відразу після перенесених бактеріальних і вірусних інфекцій, при прийомі імунодепресантів. Процедура створить додаткове навантаження на організм та підвищить ризик розвитку побічних ефектів.
- Співробітники центру з'ясують, чи вводилися до цього дня інші вакцини. Щеплення проти Varicella Zoster можна робити спільно з усіма видами вакцинації, виключення - тільки БЦЖ.
Обов'язково згадайте, чи хворіли ви чи дитина раніше на вітрянку. Якщо так, то вакцинація немає сенсу, адже в крові вже є антитіла до вірусу.
Вакцинація проти вітряної віспи у Дніпрі у нашому медичному центрі проводиться виключно після обстеження та виявлення можливих протипоказань. Це зводить до мінімуму можливість розвитку ускладнень.
ЯК НАЗИВАЄТЬСЯ ВАКЦИНА ВІД ВІТРЯНКИ
Зараз у світі для щеплення проти вітряної віспи використовують два види вакцин:
- "Окавакс";
- "Варілрікс".
Що краще – вакцина «Варілрікс» чи «Окавакс» сказати складно. Це визначається індивідуально. Обидва препарати дозволені до застосування з однорічного віку, добре переносяться та рідко дають побічні ефекти.
Вважають, що японський препарат «Окавакс» краще вводити малюкам. Через додаткові складові, що входять до складу препарату, він м'якший.
Вакцина «Варилрікс», що застосовується нами, частіше рекомендована дорослим, але і маленькі діти її теж добре переносять. Такі побічні ефекти, як підвищення температури, висипання на шкірі, біль голови і сонливість виникають досить рідко.
«Варілрікс» у Дніпрі у нашому медичному центрі Medical Plaza – це надійний захист дітей та дорослих від вітряної віспи.
Великий плюс імунізації вакциною «Варілрікс»: після її введення, на відміну від перенесеної вітрянки, немає важких та небезпечних для життя ускладнень!
Звернувшись до нас для проведення щеплення від вітряної віспи, ви отримаєте якісне обслуговування та професійні медичні послуги за прийнятною ціною.