Чоловіче безпліддя є порушенням репродуктивної функції, пов'язаної з кількісною або якісною зміною сперматозоїдів. Патологія досить поширена, проте при правильному підході до лікування більшості пацієнтів вдається благополучно зачати дитину. Нині чоловічий фактор безпліддя виявляє тенденцію до зростання. Важливими умовами успішного одужання є відмова від «експериментів» з власним здоров'ям і вчасним зверненням до надійного медичного закладу.

ПРИЧИНИ ЧОЛОВІЧОГО БЕЗПЛІДДЯ

Причини чоловічого безпліддя мають різний характер. Точно встановити фактор, що викликав патологію, можна завдяки проведенню якісної діагностики в нашому центрі.

Основні причини чоловічого безпліддя полягають у наявності в пацієнтів ендокринних порушень або інфекційно-запальних процесів, що вражають статеву сферу. Серед інших чинників, що викликають проблему, переважають:

 • варикоцеле;
 • вроджені аномалії в будові геніталій;
 • травми репродуктивних органів;
 • добро- чи злоякісні новоутворення в яєчках.

Рідше безпліддя асоціюється з наслідками прийому антибіотиків, психогенними факторами, надмірно активними заняттями спортом, постійним носінням тісної білизни. Порушення також здатне розвиватися на тлі ослаблення загального імунітету, неповноцінного харчування, що призводить до дефіциту в організмі вітамінів і мінералів.

ДІАГНОСТИКА

Фахівці МЦ «Medical Plaza» проводять обстеження чоловіків на безпліддя на найвищому рівні, що гарантує 100% точні результати. Завдяки застосуванню сучасних методів постановка діагнозу не викликає суттєвих труднощів.

Щоб перевіритися на безпліддя чоловікові, потрібно здати сперму після 2-3-денного утримання. Дослідження біоматеріалу проходить швидко. Вже за годину лікар буде мати у своєму розпорядженні детальну інформацією про стан репродуктивної функції пацієнта.

З огляду на те, що однією з частих причин ослаблення фертильності є запалення в статевій сфері, окрім дослідження сперми  виконуються додаткові процедури:

 • забір мазків з уретри;
 • посів на флору;
 • пункція яєчок і сім'явивідних проток.

Якщо є підозра на чоловіче безпліддя, діагностика також буде враховувати пальпацію мошонки, що допомагає виключити наявність варикоцеле. Обов'язковими стануть ректальний огляд і пальпація передміхурової залози.

Щоб уточнити, чи присутнє у пацієнта варикоцеле, йому видається направлення на УЗД судин. У разі виявлення гормональних порушень буде потрібно додаткове обстеження. При гіперпролактинемії проводять МРТ мозку - процедуру, яка допомагає виключити наявність мікро- або макроаденоми гіпофіза. Рішення про необхідність в оперуванні буде залежати від результатів проведених досліджень, вираженості негативних симптомів, віку пацієнта.

Якщо у чоловіка виявиться хронічне запалення, буде проведено комплексне лікування. При вираженому запальному процесі або довгостроковому простатиті перед програмою ЕКЗ обов'язковим є ефективний курс терапії. Обстежитися і пройти лікування також можливо потрібно буде Вашій дружині.  

ЛІКУВАННЯ ЧОЛОВІЧОГО БЕЗПЛІДДЯ В МЦ «MEDICAL PLAZA»

На сперматогенез впливають найрізноманітніші чинники. Саме тому в більшості випадків потрібне комплексне лікування чоловічого безпліддя.

Пацієнтам, у яких підтвердилося чоловіче безпліддя, клініка «Медікал Плаза» гарантовано підбере найбільш ефективний спосіб відновлення фертильності. Тривалість терапії завжди індивідуальна.

Фахівці нашого центру застосовують такі методи боротьби з патологією:

 1. Медикаментозну терапію антибіотиками. Чоловіче безпліддя лікується таким способом у разі наявності інфекції, а вибір конкретних препаратів визначається ступенем чутливості збудника до лікарських засобів.
 2. Стимуляцію сперматогенезу за допомогою призначення пацієнту вітамінів, гомеопатичних та трав'яних препаратів. Проводячи лікування безпліддя у чоловіків, гормональні засоби застосовують обережно, тільки за наявності певних показань.
 3. Використання донорської сперми. Цей метод дозволяє вилікувати безпліддя у чоловіків, якщо організм не виробляє власні сперматозоїди.

Швидко вилікувати чоловіче безпліддя, яке виникло на тлі хронічних захворювань статевої сфери, неможливо. Для відновлення здоров'я пацієнта часто потрібне проведення кількох лікувальних курсів. Якщо лікар вважає за необхідне, хворому буде призначена фізіотерапія, що займає не менше 30 днів.

Сьогодні вже не ставиться питання - чи лікується чоловіче безпліддя. Гарантією повного одужання стає вчасне звернення до грамотного фахівця і відмова від сумнівної домашньої терапії.

ПРОФІЛАКТИКА ПОРУШЕННЯ

Протистояти розвитку чоловічого безпліддя вдається завдяки ефективним заходам профілактики, до яких входять:

 1. Ретельна особиста гігієна.
 2. Повноцінне харчування.
 3. Регулярне статеве життя.
 4. Відмова від гіподинамії.
 5. Запобігання венеричних захворювань.
 6. Мінімізація стресових станів.

Виражену користь організму забезпечує вживання вітамінних комплексів для чоловіків, здійснюване кілька разів на рік. Протистояти віковим змінам допомагає риб'ячий жир з вітаміном D3. Підвищити опір стресам дозволяють мультивітаміни, що містять речовини групи В.

Запобігти чоловічому безпліддю можна завдяки регулярним візитам до лікаря. Фахівці МЦ «Medical Plaza» рекомендують відвідувати уролога-андролога двічі на рік, а також періодично здавати аналізи і онкомаркери на патології простати.