У MEDICAL PLAZA можна провести сучасне рентгенографічне дослідження на унікальному в Україні апараті. Лікар-рентгенолог розповідає про переваги цифрового рентгена над застарілим класичним.

У ЧОМУ ВІДМІННІСТЬ СУЧАСНОЇ ЦИФРОВОЇ РЕНТГЕНОГРАФІЇ ВІД КЛАСИЧНОЇ?

Ми прагнемо, щоб для пацієнтів наші дослідження були максимально нешкідливими. У цифрової рентгенографії навантаження на пацієнта менше в 9-10 разів у порівнянні зі звичайною. Візьмемо знімок легенів. При ньому в звичайному процесі пацієнт отримує дозу в 0,25 мілізіверта за один знімок, тоді як при використанні цифрового рентгена - 0,025.

Ми отримуємо зображення набагато кращої якості. Більш того, проводиться його пост-обробка за допомогою спеціальних програм. Ми можемо змінювати контраст, збільшувати потрібний фрагмент зображення, змінювати ракурс ... Звичайно, в класичній рентгенографії це просто неможливо - знімок один, і додаткову променеве навантаження давати не можна. Якщо на цифровому апараті можна оперативно щось переглянути і дозняти ще, якщо потрібно, тут це просто неможливо.

ОТРИМАННЯ КОПІЇ ЗНІМКА В БУДЬ-ЯКИЙ МОМЕНТ

Іноді пацієнти просять - «я втратив знімок, зробіть мені ще». А знімок старого рентгена в єдиному екземплярі. Дублі не робляться, немає ніякої можливості його повторити, ще раз не опромінити пацієнта.

У разі цифрової рентгенографії цей знімок зберігається на жорсткому диску комп'ютера, він може бути відправлений у будь-яку точку світу за лічені секунди, він може бути роздрукований необхідну кількість разів. Це термоплівка, друк робиться і на звичайному принтері, без складнощів.

ВИСОКА ШВИДКІСТЬ ВИКОНАННЯ ЗНІМКА

Швидкість виконання знімка - також величезна перевага, наприклад, під час надання пацієнту невідкладної допомоги важлива кожна хвилина. Буквально в лічені секунди лікар вже може бачити знімок, на відміну від «плівкової історії», коли лаборанту потрібно сходити в лабораторію, проявити знімок у декількох розчинах, потримати певну кількість часу, промити, просушити, і тільки тоді лікар побачить картину. Якщо знімок не якісний, все переробляється. Зараз, не знімаючи пацієнта зі столу, ми можемо відразу коригувати знімок, прямо в присутності хірургів, травматологів. Від лікаря-рентгенолога вони відразу отримують опис і оперативно починають лікування.

ЗРУЧНІСТЬ У РОБОТІ З МАЛЕНЬКИМИ ПАЦІЄНТАМИ

Також дуже важлива зручність у роботі з дітьми. Під час зйомки «дідівським» способом час опромінення пацієнта в рази довший, ніж при цифровий зйомці, за цей час маленька дитина рухається, а знімок втрачає якість. У разі цифрового рентгена знімок робиться майже миттєво, не кажучи вже про променеве навантаження на дитя.

ВІДСУТНІСТЬ ПРОМЕНЕВОГО НАВАНТАЖЕННЯ ДЛЯ ЛІКАРЯ

Ми працюємо на апараті Siemens з найсучаснішою лінійки, нещодавно ми проводили вимірювання - через метр від самого апарату вже не фіксується практично ніякого випромінювання. Навіть коли маленьких дітей батьки тримають на руках, на них практично не поширюється це випромінювання.

ЧИ МОЖНА ЗРОБИТИ ЦИФРОВУ РЕНТГЕНОГРАФІЮ ЗАМІСТЬ ФЛЮРОГРАФІЇ?

Не те що можна - потрібно. Зараз асоціація радіологів України активно бореться за те, що б у нас нарешті прибрали ці старі флюорографи.

Думка більшості населення і навіть деяких лікарів, що флюорографія дає якесь менше навантаження, це абсолютно не так! Флюорографія була введена, коли держава була зобов'язана виконувати цю скринінгову програму всього населення для виявлення туберкульозу та онкозахворювань. Тому був розроблений найдешевший метод, щоб обстежити все населення СРСР. Для флюорографії не потрібні дорогі плівки і розчини, виявляються тільки грубі патології, з якими пацієнти потім відправляються на дообстеження на той же рентген. А променеве навантаження на флюорографі дорівнює 0,5 мілізіверта!