Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

ЗМІ рясніють заголовками про народження дітей у 40-50-річних жінок, називаючи їх сучасними героїнями, які перемогли час. Багато з них - Меріл Стріп, Селін Діон, Ніколь Кідман, Джина Девіс, Емма Томпсон і інші стали мамами після 40 років, вдавшись за допомогою до ЕКЗ.

За деякими даними, ймовірність народити здорову дитину після 30 років знижується в середньому на 3,5% на рік. Виражене зниження оваріального резерву починається приблизно з 35 років і до 40 років досягає критичної точки.

┅ Які шанси на вагітність за допомогою ЕКЗ після 40 років? ┅

☛ При ЕКЗ в природному циклі (лікарі чекають, коли яйцеклітина дозріє сама природним чином) - 9%.

☛ При ЕКЗ зі стимуляцією (коли дозрівання яйцеклітин штучно викликають гормональними препаратами) - 20%.

До 44 років ймовірність настання вагітності після ЕКЗ складає близько 2%, а в 45 - прагне до нуля.

Головною причиною низьких шансів сорокарічної жінки на народження дитини є старіння репродуктивної системи, а якщо бути точніше, - процеси, що відбуваються в яєчниках. Старіння яйцеклітин веде до анеуплоїдії. Цей генетичний термін відображає зміну набору хромосом, яке виникає як помилка при розподілі в дозріваючій яйцеклітині.

┅ Які альтернативи? ┅

  1. Донорська яйцеклітина - репродуктологи центру Medical Plaza відзначають, що шанси на позитивне ЕКО після 40 років істотно зростають при використанні донорського матеріалу від жінки більш молодої вікової категорії.
  2. Кріоконсервація - про цю альтернативу слід подумати заздалегідь - приблизно до 35 років. Можна зберегти власні яйцеклітини, які будуть зберігатися в замороженому стані, і в майбутньому ними можна скористатися в будь-який момент.

Для оцінки шансів на зачаття, виявлення проблем, які можуть перешкоджати народження малюка, і їх усунення запрошуємо на консультацію в Medical Plaza. Фахівці нашого центру допоможуть втілити довгоочікувану мрію в реальність!

Залишити заявку