Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Імунологічне безпліддя вважається складним порушенням репродуктивної функції. Виникає при несумісності чоловічих або жіночих генів, наявності антиспермальних антитіл. На тлі патології сперматозоїди стають нездатними до запліднення яйцеклітини. Негативні наслідки такого стану - відсутність зачаття, неможливість настання і благополучного перебігу вагітності.

В основному імунологічне безпліддя розглядається як  поєднаний фактор, що викликає проблеми із зачаттям. У деяких випадках патологія є основною причиною, яка призводить до нездатності подружньої пари мати потомство.

ЩО ПРИЗВОДИТЬ ДО РОЗВИТКУ ПОРУШЕННЯ

Імунологічне безпліддя у чоловіків діагностують частіше, ніж у жінок. Порушення виникає в наступних випадках:

  • якщо організм одного з подружжя містить антиспермальні антитіла;
  • якщо має місце сумісність HLA-комплексів статевих партнерів.

Антиспермальні антитіла, присутні в жіночому або чоловічому організмі, роблять сперматозоїди малорухливими. Наслідком цього стає неможливість запліднення яйцеклітини.

HLA - назва білків, розташованих на лейкоцитах. У людському організмі вони індивідуальні і не бувають однаковими. Такі білки виконують важливу функцію з виявлення чужорідних елементів у клітині і утворення антитіл. Сформований ембріон містить у собі білки HLA кожного з батьків. У материнському організмі спрацьовують природні механізми з розпізнавання плода, його збереження та розвитку (харчування, постачання киснем тощо). Якщо антигени партнерів схожі один з одним, організм жінки не реагує на незвичайні клітини. У результаті зачаття відсутня або розвивається патологія, звана «завмерлою вагітністю».

ДІАГНОСТИКА ПАТОЛОГІЇ У МЦ «MEDICAL PLAZA»

Діагностика імунологічного безпліддя, виконувана фахівцями медцентру «Medical Plaza», проводиться на основі наступних інформативних процедур:

  1. Проби Курцрока-Міллера.
  2. Посткоїтального тесту Шуварського-Гунера.
  3. HLA-типування.

Завдяки пробі Курцрока-Міллера вдається встановити, хто з подружжя схильний до імунологічного порушення. Метод також дозволяє визначити присутність сперматозоїдів у жіночому цервікальному слизі і ступінь їх дієздатності.

Посткоїтальний тест Шуварського-Гунера  визначає кількість сперматозоїдів, присутніх у піхві і цервікального слизу, а також рівень їх рухливості. Процедура проводиться після коїтуса (сексуального контакту).

HLA-типування допомагає провести порівняльний аналіз HLA-фенотипу подружжя. Для цього із зразків крові пацієнтів виділяють HL-комплекси. Діагностична процедура оцінює здатність пари мати потомство, а також виявляє схильність до різних серйозних захворювань (цукрового діабету, патологій аутоімунного характеру).

ІМУНОЛОГІЧНЕ БЕЗПЛІДДЯ - ЛІКУВАННЯ, ВІДГУКИ

У виборі дієвої тактики боротьби з захворюванням обов'язково враховується причина його виникнення. Як жіноче, так і чоловіче імунологічне безпліддя вимагає застосування найефективніших медичних методик.

При усуненні порушення лікарі нашого центру використовують кращі сучасні підходи:

  1. Терапію глюкокортикостероїдами з подальшим призначенням курсу плазмофореза. Такі методи забезпечують позитивні результати, якщо порушення пов'язане з наявністю в організмі пацієнта антиспермальних антитіл.
  2. Стимуляцію вироблення антитіл, які відіграють найважливішу роль у процесі настання вагітності й успішного виношування (при HLA-сумісності). З цією метою в організм пацієнтки вводяться лімфоцити чоловіка. Процедура активної імунізації виконується методом підшкірних ін'єкцій. Додатково потрібно пасивна імунізація (внутрішньовенне введення імуноглобулінів). Ефект від проведення імунолімфоцитотерапії зберігається від 1,5 місяців до півроку. Дія імуноглобулінотерапії  присутня не довше двох місяців.

Кожна людина має індивідуальну  імунну систему, і в деяких ситуаціях класичне лікування імунологічного безпліддя не забезпечує швидкого поліпшення. У зв'язку з цим основні види терапії можуть посилюватися застосуванням допоміжних методів. До таких належать:

Імунологічне безпліддя є серйозною патологію, здатною проявлятися у пацієнтів обох статей. Незважаючи на такий діагноз, ситуація не завжди стає безвихідною. При імунологічному безплідді відгуки пацієнтів, які пройшли курс лікування в МЦ «Медікал Плаза», у більшості випадків позитивні. Звернувшись до нас, Ви зможете розраховувати на застосування найсучасніших і високоефективних методів боротьби з безпліддям.

Залишити заявку