Народження дитини здатне зробити щасливими всіх членів сім'ї. Тільки в цьому випадку спільне життя подружжя зможе бути по-справжньому гармонійним. У бездітній родині нерідко відбувається погіршення стосунків між партнерами.

З роками жінці стає складніше стати мамою здорового малюка. Якщо вагітність відсутня протягом довгого часу, варто звернутися до репродуктолога  для проведення обстеження і призначення подальшого лікування.

БОРИСОВА ТЕТЯНА ІВАНІВНА
 Про лікаря 
Борисова Тетяна Іванівна 
 Стаж:  28 років 
 Ведучий репродуктолог, акушер-гінеколог 
Івах Вікторія Іванівна
 Про лікаря 
Івах Вікторія Іванівна 
 Стаж:  26 років 
 Завідуюча відділенням допоміжних репродуктивних технологій, лікар акушер-гінеколог, репродуктолог, кандидат медичних наук 

БЕЗПЛІДДЯ НЕЯСНОГО ГЕНЕЗУ - ЩО ЦЕ, ЯК ПРОХОДИТЬ ДІАГНОСТИКА?

Безпліддя неясного генезу - це досить рідкісний феномен (також його називають ідіопатичним безпліддям). На сьогодні таке порушення виявляють у 10% бездітних пар. Останнім часом цей показник схильний знижуватися (у минулому він досягав 30%). До позитивної динаміки призвели удосконалення методів діагностики та підвищення якості лікування.

Якщо виникли серйозні труднощі з вагітністю, важливо знати, що робити при безплідді неясного генезу? Перш ніж приступити до лікування, потрібно виключити наявність захворювань у вигляді ендометріозу, непрохідності маткових труб та інших. Також потрібно з'ясувати, наскільки овуляція відповідає циклу.

Обов'язково здаються аналізи крові, що підтверджують наявність або відсутність у партнерів антиспермальних антитіл. Представникам сильної статі, які проходять діагностику безпліддя, обов'язково призначається спермограма.

БЕЗПЛІДДЯ НЕЯСНОГО ГЕНЕЗУ ТА ЛАПАРОСКОПІЯ

Цей метод допомагає максимально точно визначати патологію і розробити тактику її лікування. Лапароскопія при безплідді неясного генезу спрямована на з'ясування фактору, що викликав відсутність зачаття і наступної вагітності.

ШАНСИ НА НАРОДЖЕННЯ МАЛЮКА

У разі, коли результати діагностики є нормальними, пара повноцінно живе статевим життям, а вагітність відсутня протягом 12 і більше місяців, лікарі нерідко фіксують «безпліддя неясного генезу». Позбутися від цього діагнозу нелегко, тому що явних репродуктивних порушень не спостерігається.

Завдяки високим досягненням сучасної медицини такі випадки фіксуються все рідше. Фахівці клініки «Медікал Плаза» вже багато років займаються якісною діагностикою жіночого і чоловічого безпліддя, що володіє неясним генезом. Висока кваліфікація наших лікарів і наявність сучасного обладнання дозволили отримати найкращі результати - при правильно проведеному лікуванні вагітність при безплідді неясного генезу стає можливою більш ніж в 90% випадків.

ІМОВІРНІ ПРИЧИНИ, ЩО ВИКЛИКАЮТЬ БЕЗПЛІДДЯ НЕЯСНОГО ГЕНЕЗУ

При природному зачатті події відбуваються послідовно. Навіть найнезначніший збій здатен спровокувати його переривання.

Таке спостерігається, якщо:

  • ооцит не визріває, причинами чого стають порушений синтез гормонів або інші фактори;
  • у процесі формування зиготи виявляються дефекти генетичної природи;
  • сперматозоїду не вдається досягти жіночої статевої клітини (гине на шляху до мети або йому перешкоджає цервікальний слиз);
  • яйцеклітина запліднюється, однак подальший її поділ відсутній.

Ще одна причина, через яку виникає безпліддя неясного генезу у жінок - нездатність ембріона імплантуватися в стінку матки або зупинка його розподілу.

ЯКІ МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ ЗАСТОСОВУЮТЬСЯ В МЦ «MEDICAL PLAZA»?

Багато пар не можуть визначитися з вибором: що краще - лікувати патологію або зупинитися на вичікувальній стратегії? Деякі партнери перед початком лікувального курсу намагаються зачати дитину традиційним способом. Шанси на успіх невеликі, якщо протягом 1-2 років мали місце кілька невдалих спроб.

Якщо вік жінки 35 і більше років, тактика вичікування часто не приносить позитивних результатів. Ооцити позбавляються колишньої якості, кількість їх зменшується, у зв'язку з чим вже не можна обійтися без лікарської допомоги. Крім цього, після 35-річчя зростає ризик народження дитини, що має вроджені порушення.

Сучасні лікарі користуються спеціальними тестами, що дозволяють оцінювати репродуктивний резерв жіночого організму, підбирати дієві методи для зачаття і благополучного виношування.

ВМІ - ДІЄВИЙ СПОСІБ ПОЗБАВЛЕННЯ БЕЗПЛІДДЯ НЕЯСНОГО ГЕНЕЗУ

Внутрішньоматкова інсемінація (ВМІ) має репутацію однієї з найбільш результативних методик, що застосовуються в лікуванні безпліддя невстановленого генезису.

ВМІ має на увазі штучне введення найбільш рухливих сперматозоїдів в ділянку цервікального каналу або в жіночу матку. Відбираються найздоровіші і рухливі сперматозоїди, завдяки чому значно зростають шанси на успіх.

Розвиваючись без видимих ​​причин, безпліддя неясного генезу може бути успішно вилікувано завдяки цій процедурі. У медичному центрі «Медікал Плаза» у 18% випадків вагітність наступає завдяки використанню технології ВМІ. Якщо сперма чоловіка не підходить для запліднення або у пацієнтки немає партнера, можна скористатися матеріалом з кріобанку медцентру.

СТИМУЛЯЦІЯ ОВУЛЯЦІЇ В ПОЄДНАННІ З ВМІ

У процесі виконання такої процедури вдається отримати кілька зрілих ооцитів протягом одного циклу і забезпечити якісне лікування безпліддя неясного генезу. Щоб досягти бажаних результатів, фахівці проводять стимуляцію за допомогою гонадотропінів або Кломіфен цитрату.

Використання першого різновиду препаратів підвищує шанси на 30%. Однак при цьому зростає ймовірність розвитку багатоплідної вагітності. Досягти максимального ефекту вдається, комбінуючи основний метод і внутрішньоматкову інсемінацію.

ЕКЗ - ВАЖЛИВІ ПЕРЕВАГИ, ОСНОВНІ ЕТАПИ

ЕКЗ при безплідді неясного генезу визнано найбільш ефективним методом, що призводить до повноцінного зачаття і вагітності. Перед екстракорпоральним заплідненням  потрібно пройти детальну діагностику - здати кілька видів аналізів, обстежитися на наявність різних інфекцій, визначити ВІЛ-статус, уточнити рівень гормонів.

Пацієнти, у яких підтвердилося безпліддя неясного генезу, можуть проконсультуватися з наступними фахівцями:

  • репродуктологом;
  • акушером;
  • генетиком;
  • ендокринологом.

Якщо в минулому виношування було неможливим або є хромосомні патології, потрібно провести каріотипування (діагностичну процедуру, що виявляє порушення в структурі та кількості хромосом).

Щоб ЕКЗ стало успішним, обом партнерам потрібно відмовитися від вживання алкоголю, куріння. Наявність шкідливих звичок значно скорочує шанси на повноцінну вагітність. Користь також принесе відмова від малорухливого способу життя, який передбачає помірні фізичні навантаження.

Після проходження підготовчого етапу виконується стимулювання суперовуляції, засноване на застосуванні гормональних засобів. Це необхідно для отримання максимальної кількості ооцитів і збільшення шансів на успішне лікування безпліддя.

Далі виконується пункція фолікул, яка допомагає отримати яйцеклітини. У цей же день партнер пацієнтки повинен здати сім’яну рідину. Якщо чоловік не може бути присутнім в клініці в потрібний день, матеріал слід підготувати заздалегідь. У нашому центрі можна здійснити кріозамороження сперми і зберігати її до початку лікування безпліддя.

Усі описані процедури продовжуються заплідненням у пробірці, що забезпечує інсемінацію від 50% до 90% зигот. За 5-7 днів ембріон повинен бути перенесений в жіночу матку.

ІКСІ - ЕФЕКТИВНА АЛЬТЕРНАТИВА МЕТОДУ ЕКЗ

Якщо до проведення ЕКЗ є медичні протипоказання, або ця процедура не повною мірою забезпечує лікування безпліддя неясного генезу, лікарі клініки «Медікал Плаза» застосовують метод ІКСІ. Процедура представляє собою удосконалений спосіб екстракорпорального запліднення.

Суть ІКСІ полягає у введенні найбільш рухливих і життєздатних сперміїв у внутрішнє середовище яйцеклітини (цитоплазму). Такий підхід відрізняє цю технологію від традиційного ЕКЗ, при якому для запліднення необхідно штучне середовище. Завдяки застосуванню ІКСІ вдається значно підвищити шанси на настання благополучної вагітності.

МЕДИЧНИЙ ЦЕНТР «MEDICAL PLAZA» - МИ НАЦІЛЕНІ НА 100% УСПІХ!

Медичний центр «Medical Plaza» здійснює якісну діагностику та лікування будь-яких видів безпліддя, включаючи патологію неясного генезу. У клініці працюють досвідчені професіонали, добре відомі своїми досягненнями по всій Україні, а також за кордоном. Ми маємо у своєму розпорядженні сучасне обладнання й аптеку, де кожен пацієнт зможе придбати все необхідне для лікування.

Численні відгуки наших клієнтів на форумах підтверджують високу ефективність проведеного лікування. Серед тих, хто завагітнів при безплідді неясного генезу завдяки зусиллям лікарів МЦ «Medical Plaza», зустрічається величезна кількість людей, які протягом довгого часу безуспішно намагалися стати батьками.

Фахівці нашої клініки володіють усіма актуальними методиками лікування жіночого, чоловічого та змішаного безпліддя, що має невстановлений генезис. У кріобанку медичного центру здійснюється тривале зберігання ооцитів, сім’яної  рідини, ембріонів. Завдяки цьому вдається скоротити кількість процедур, необхідних для взяття біоматеріалу пацієнтів.