Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Суглоби – це основа наших рухів. Танці, спорт, навіть звичайний похід до магазину супроводжується роботою наших кінцівок, які рухаються завдяки суглобам. Ніхто не застрахований від травм або захворювань, що виникають, а діагноз – остеартроз колінного суглобу I-II ступеню чує мало не кожна людина літнього віку. Але, завдяки інноваційним методикам лікування та сучасній апаратурі в нашій клініці, ми знаємо, як вирішити цю проблему, а саме за допомогою артроскопії суглобів. Тому що, колінний суглоб є одним з багатофункціональних суглобів, поговоримо про артроскопію колінного суглобу.

ЩО ТАКЕ АРТРОСКОПІЇ КОЛІННОГО СУГЛОБУ?

Артроскопія колінного суглобу – це малоінвазивна операція, яка спрямована на виявлення причини цього захворювання за допомогою спеціального ендоскопу, а також одномоментного її усунення, що дозволяє в короткі терміни і без тривалого періоду відновлення знову повернутися до активного способу життя.

ДЛЯ ЧОГО ПРОВОДЯТЬ АРТРОСКОПІЇ КОЛІННОГО СУГЛОБУ?

Її проводять при наступних станах:

  • травми меніску або хрящової поверхні
  • остеопороз колінного суглоба II-III ступеню, який не піддається консервативному лікуванню протягом 4-6 місяців
  • підозра на новоутворення суглобу
  • колінний гонартроз

МЕТОДИКА ВИКОНАННЯ АРТРОСКОПІЇ СУГЛОБІВ

Дана процедура полягає в тому, що лікар-ортопед робить 2 невеликі надрізи над колінним суглобом, в один з яких вводитися камера для кращого огляду суглобової поверхні, а також спеціальна рідина (турасол) щоб наповнити суглоб. У другий отвір лікар вводить різні ендоскопічні інструменти для маніпуляцій на колінному суглобі.

Тривалість цієї операції становить близько 15-30 хв, в залежності від ступеню травми, наявності будь-яких дефектів хряща або сторонніх тіл.

ПЕРЕВАГА МЕТОДИКИ ВИКОНАННЯ АРТРОСКОПІЇ КОЛІННОГО СУГЛОБУ? 

Основними перевагами артроскопії колінного суглобу є малотравматичність та видимість завдяки сучасній оптиці.

Завдяки артроскопії колінного суглобу можна виконувати такі маніпуляції як:

  • видалення частинок хряща, кісток, меніску
  • ушивання менісків, зв'язок.
  • шліфування нерівностей на поверхні хряща, яке в свою чергу попереджає повне руйнування хрящової поверхні, що є прямим показанням до ендопротезування суглобів
  • повна ревізія колінного суглобу, встановлення причини запалення колінного суглобу або його капсули.

ПІСЛЯОПЕРАЦІЙНИЙ ПЕРІОД ПІСЛЯ АРТРОСКОПІЇ КОЛІННОГО СУГЛОБУ 

Після артроскопії колінного суглоба пацієнтам рекомендується обмежити навантаження до 3-х днів, щоб запобігти посиленню хворобливих відчуттів або набряку. Розвантажувати колінний суглобу можна за допомогою милиць, що в наслідку поліпшить регенерацію тканин суглобу, відновить надходження корисних речовин. Виписатися вже можна на 3-4 добу, що полегшує період реабілітації. Повторний візит призначають через пару днів для проведення пункції суглобу для вилучення крові, що накопичилася. Шви знімаються на 13-14 добу, після чого призначається індивідуальна реабілітаційна програма.

Залишити заявку